Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

12. edycja Gran Turismo

W dniach 30 czerwca – 2 lipca na Torze Poznań odbędzie się 12. edycja jednej z największych imprez motoryzacyjnych w naszym kraju – Gran Turismo Polonia. Jest to zarazem jeden z największych zlotów super samochodów z całej Europy. Honorowy patronat nad imprezą objął starosta poznański, Jan Grabkowski.

Historia Gran Turismo Polonia sięga roku 2004, kiedy to nieco szalony Szwed Peter Ternström postanowił zorganizować kilkudniowy zlot super samochodów na Torze Poznań. Do stolicy Wielkopolski przyjechało wówczas około 40 wyjątkowych sportowych maszyn. Samo wydarzenie nie pozostało nie zauważone i szybko zaczęło skupiać wokół siebie fanów. Widząc, jak pozytywny odzew ze strony mieszkańców Poznania oraz zapaleńców motoryzacji z całej Polski, wywiera impreza, Peter podjął decyzję, że będzie ona kontynuowana i rozwijana w kolejnych latach.

Obecnie Gran Turismo, nazywana przez organizatorów “festiwalem wysokiego poziomu życia”, łączy w sobie wszystko, co daje ludziom w życiu radość. Z roku na rok cieszy się też coraz większą popularnością, gromadząc tysiące osób, nie tylko interesujących się motoryzacją, ale przede wszystkim chcących miło i przyjemnie spędzić czas. Nie inaczej będzie w tym roku, ponieważ  i tym razem organizatorzy zadbali o szereg atrakcji dla odwiedzających Tor Poznań.

W strefie maszyn zagości prawie 200 samochodów, którymi przyjadą uczestnicy, wśród nich 49 modeli Porsche, 34 Ferrari i 12 Lamborghini. W pawilonie Top Cars pojawią się najnowsze modele marek Audi, Bentley, Ferrari, Jaguar, Lamborghini, Morgan, Maserati, Mercedes-AMG i Porsche. Na Torze Poznań zagoszczą także Harley-Davidson oraz firma Michelin, która zaprezentuje na swoim stoisku sportowe opony do najszybszych i najbardziej luksusowych aut na świecie.

Na wystawie Gran Turismo Expo zostaną również zaprezentowane zegarki najznamienitszych marek, tworzone przez najlepszych w swoim fachu szwajcarskich mistrzów. Będzie też leśny park rozrywki dla dzieci, gdzie pod opieką animatorów maluchy spędzą czas, skacząc na trampolinach, malując sobie twarze czy rozsmakowując się w lizakach w kształtach samochodów. Nie zabraknie także pokazów i warsztatów z zakresu bezpieczeństwa. Organizatorzy zadbają również o zróżnicowaną strefę gastronomiczną. A to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. Warto więc wybrać się na Tor Poznań.

granturismo_2016_750x300

Opublikowano: 17 czerwca 2016