17. OUPP zawitał do Kostrzyna

logo Nasz Głos Poznański

naszglospoznanski.pl, 3 kwietnia 2014

W kostrzyńskim gimnazjum 1 kwietnia odbyło się spotkanie w ramach 17 Otwartego Uniwersytetu Powiatu Poznańskiego. Gospodarzami byli Starosta Poznański  Jan Grabkowski, prezes Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych w Poznaniu Marian Marek Przybylski oraz burmistrz gminy Kostrzyn Paweł Iwański.

Na wstępie  starosta Jan Grabkowski przedstawił słuchaczom historię powiatu poznańskiego, a potem dr Włodzimierz Łęcki opowiadał barwnie o walorach krajoznawczych i turystycznych powiatu poznańskiego,  a że jest wielkim  znawcą tematu i świetnym mówcą poprowadził barwnie słuchaczy przez  zakątki powiatu.

Po prelekcji był czas na pytania. Wszyscy, którzy skorzystali z  tej okazji otrzymali „Przewodniki po powiecie poznańskim” pod redakcją dr Włodzimierza Łęckiego. Następne spotkanie w ramach 17 OUPP  odbędzie się w Czerwonaku. Patronat nad cyklem wykładów sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Opublikowano: 4 kwietnia 2014