Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

25 lat Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu obchodzi jubileusz 25-lecia. – Tworzyliśmy je z rodzicami, pedagogami, lekarzami. Wielką pomoc okazał nam wówczas pan Leszek Grajek. W ciągu 25 lat działalności objęliśmy kompleksową pomocą kilkaset dzieci i osób niepełnosprawnych. Utworzyliśmy Warsztat Terapii Zajęciowej – mówi Barbara Kucharska przewodnicząca Stowarzyszenia, które od lat współpracuje z powiatem poznańskim.

Obecnie w Stowarzyszeniu jest prawie 300 dzieci i osób z niepełnosprawnością. To właśnie dla nich systematycznie organizowane są zajęcia w zakresie: wczesnej interwencji, rehabilitacji ruchowej z hydromasażem, terapii pedagogicznej, terapii logopedycznej, zajęć z psychologiem, dogoterapii czy hipoterapii. Osoby dorosłe natomiast doskonalą swoje umiejętności w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej w prowadzonym przy Stowarzyszeniu Warsztacie Terapii Zajęciowej. Stowarzyszenie ma pięć pracowni terapeutycznych na osiedlu Kościuszkowców w Swarzędzu oraz trzy pracownie w budynku przy ulicy Poznańskiej w Kobylnicy.

– Mimo, że na co dzień wiele pracujemy nie zapominamy i o zabawie. Co roku jesteśmy gospodarzami wielu imprez. Przed świętami tańczymy wraz z Mikołajami, jesienią śpiewamy z Aniołami. W czasie wakacji sprawdzamy kondycję na olimpiadzie sportowej i wyjeżdżamy na wypoczynek nad morze. Uczestniczymy w wielu imprezach, mamy wtedy okazję pochwalić się naszymi talentami: teatralnym, wokalnym czy plastycznym, wymieniamy się doświadczeniami z naszymi przyjaciółmi z innych stowarzyszeń – czytamy na stronie Stowarzyszenia.

Fot. Mariusz Wieliczko

Opublikowano: 18 lutego 2016