Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

25-lecie Straży Granicznej

16 maja w PSG w Poznaniu-Ławicy odbył się uroczysty apel z okazji 25-lecia powstania Straży Granicznej. Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji funkcjonariuszy i pracowników placówki, celebrowana przez ks. płk. Mariusza Stolarczyka, proboszcza Garnizonu Poznań i ks. kpt. SG Marcina Czuchraniuka, kapelana Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W uroczystościach uczestniczyli Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzej Kamiński, komendanci placówek w Poznaniu-Ławicy ppłk SG Paweł Maziec i Kaliszu mjr SG Robert Kaczmarek, przedstawiciele wojewody wielkopolskiego, marszałka województwa, starosty poznańskiego oraz wszystkich służb mundurowych i instytucji współpracujących z placówką w Poznaniu, przedstawiciele związków zawodowych SG i innych formacji, a także byli komendanci i funkcjonariusze poznańskiej placówki

W swoim wystąpieniu Komendant ppłk SG Paweł Maziec zapewnił, że bez względu na to, co przyniesie przyszłość będziemy gotowi wypełnić rotę złożonego ślubowania. Na zakończenie przemówienia podziękował funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za codzienny trud i wysiłek podejmowany podczas odpowiedzialnej służby oraz życzył powodzenia i wytrwałości w służbie i pracy, a także szczęścia osobistego.

Uroczystość była okazją do wyróżnień odznaczeniami państwowymi i resortowymi oraz mianowań na wyższe stopnie służbowe. Dodatkowo komendant placówki ppłk SG Paweł Maziec z rąk prezesa Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK odebrał Odznakę Honorową Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK nadaną w dowód uznania Placówce SG w Poznaniu-Ławicy.

Odbył się także pokaz funkcjonariuszy Grupy Bezpieczeństwa Lotów. Przedstawili oni sytuację w której podjęli interwencję wobec osób stwarzających zagrożenie w stosunku do pasażerów. W trakcie interwencji ujawniono pozostawiony bagaż, który zakwalifikowany został jako niebezpieczny. Funkcjonariusze Zespołu Minersko Pirotecznicznego dokonali prześwietlenia bagażu, a następnie niebezpieczny przewieziono go na poligon w Biedrusku. Na zakończenie uroczystości pojawił się jubileuszowy tort okolicznościowy.

Autor: Katarzyna Banaszczyk

Opublikowano: 19 maja 2016