Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

40. lat Muzeum na zdjęciach

Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia swojej działalności. Z tej okazji powstała retrospektywna wystawa fotograficzna. Na jej otwarciu obecni byli Starosta Poznański, Jan Grabkowski oraz Wicestarosta Poznański, Tomasz Łubiński.

– Kiedy w 1974 roku otwieraliśmy Muzeum mieliśmy tylko trzy pomieszczenia wypełnione pamiątkami z różnych stron świata. Wtedy nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczaliśmy, że przez 40 lat Muzeum rozrośnie się do takich rozmiarów. Te 40 lat, to był okres stałego rozwoju – mówił podczas otwarcia wystawy Arkady Radosław Fiedler, syn słynnego podróżnika i pisarza.

W trakcie uroczystości wszyscy podkreślali, że Muzeum w Puszczykowie jest pod każdym względem wyjątkowe. – Naszym gościom staramy się przekazać, że potęga świata polega na różnorodności kultur, a nie strzelaniu do siebie – dodał Arkady Radosław Fiedler przemawiając do zebranych w Ogrodzie Kultur i Tolerancji.

W samych superlatywach o Muzeum wypowiadał się również Starosta Poznański, Jan Grabkowski. – Rodzina Fiedlerów jest ikoną naszego powiatu. Ja sam w młodości zaczytywałem się książkami Arkadego Fiedlera i zastanawiałem się, czy w przyszłości będę miał okazję dotrzeć do miejsc opisywanych przez tego autora – mówił Jan Grabkowski.

– Pamiętajmy przy tym, że książki Arkadego Fiedlera powstały wiele lat temu, gdy nie tak łatwo było podróżować i gdy technika nie była tak rozwinięta co obecnie. To właśnie tacy ludzie jak on otwierali przed nami świat. Pokazywali, co i gdzie warto zobaczyć. Przy okazji udowadniali też, że warto marzyć i później te marzenia realizować – dodał Starosta Poznański.

Opublikowano: 5 maja 2014