Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

“5 zmysłów” w Owińskach

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, którego organem prowadzącym jest powiat poznański, wzięli udział w projekcie “5 zmysłów”. Ma on na celu wyrównywanie szans w dostępie do życia kulturalnego i społecznego osobom niepełnosprawnym i realizowany jest w wybranych ośrodkach na terenie całego województwa Wielkopolskiego.

Tegoroczna edycja poświęcona jest tematom tabu i polega na tym, że znani dziennikarze radiowi, reportażyści, powieściopisarze i fotografowie prowadzą warsztaty z zakresu reportażu, słuchowiska radiowego i fotografii dokumentalnej, pozwalając wypowiedzieć się ich uczestnikom na tematy, które ich interesują. Poznają w ten sposób ich poglądy, sposób myślenia i funkcjonowania.

Ośrodek w Owińskach odwiedziła Katarzyna Stoparczyk, znana dziennikarka Polskiego Radia Programu Trzeciego. Pani Redaktor była pod wielkim wrażeniem wrażliwości, spontaniczności i otwartości dzieci. Oczarował ją także sam Ośrodek, jako miejsce do uczenia się i mieszkania. Uczestnicy warsztatów również byli zachwyceni panią Katarzyną.

Efektem tego spotkania, poza projektem, była emisja nagrań rozmów na antenie Polskiego Radia Programu Trzeciego w audycji pt. „Zagadkowa niedziela” w dniu 30 października. Audycji tej można posłuchać na oficjalnej stronie Polskiego Radia Programu Trzeciego. Organizatorzy projektu “5 zmysłów” zapewniają, że będzie o nim tylko głośniej. Chcą „rozpętać medialną dyskusję, w której niepełnosprawni zabiorą „pełnosprawny” głos.

Audycji w “Trójce” można posłuchać także tutaj.

Autor: Małgorzata Jerzyńska-Szmaj

_lam8383