70-lecie państwa Izrael

W auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się uroczystości związane z obchodami 70-lecia powstania Państwa Izrael. Poznańska Orkiestra CoOperate, pod batutą Adama Domurata, odegrała hymny Izraela i Polski. Po przywitaniu zaproszonych gości, i po wystąpieniach przekazano listy gratulacyjne, m.in. od Jana Grabkowskiego starosty poznańskiego.

Część artystyczną uświetniła swoim koncertem nr 2, c-mol, op 18, na fortepian i orkiestrę światowej sławy pianistka, absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej, Julia Wolańska-Gajda. Wystąpiły także zdobywczynie trzech pierwszych miejsc w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej. A swój nowy tomik poezji wydany w języku polskim zaprezentowała Bracha Rosenfeld. Uroczystość zwieńczył wspaniały tort, ozdobiony logo 70-lecia powstania Państwa Izrael.

Autor: Alicja Kobus

Relacja w Głosie Wielkopolskim oraz w TVP 3 Poznań.

Opublikowano: 25 maja 2018