Piłkarze grali w Zakopanem

W Zakopanem odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Samorządowców w piłce nożnej sześcioosobowej. W imprezie uczestniczyły 24 zespoły z całej Polski, w tym także drużyna Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz ekipy z Dopiewa i Komornik. W zespole z Dopiewa grał były zawodnik Lecha Poznań Justin Nnorom.

Drużyna Starostwa Powiatowego w Poznaniu w meczach grupowych pokonała reprezentantów Gminy Halinów 3:0, a następnie poniosła porażki z Samorządowcami Szczecina 2:4 i Powiatem Kieleckim 1:5. W meczach barażowych nasi piłkarze najpierw pokonali 4:2 ekipę Polanicy Zdroju, a następnie nie sprostali samorządowcom z Żyrardowa, ulegając im 0:1.  Ostatecznie nasz zespół, który przed rokiem wywalczył tytuł wicemistrzowski, został sklasyfikowany w drugiej części stawki.

Mistrzostwa wygrała ekipa samorządowców z Sierpca pokonując w finale po rzutach karnych Nowy Sącz, powtarzając tym samym sukces z ubiegłego roku. Warto dodać, że w imprezie wystąpiły trzy …kobiety. Każda z nich otrzymała
drobny upominek od powiatu poznańskiego.

A już 15 października Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu odbędzie się II Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Poznańskiego. Oprócz drużyny Starostwa Powiatowego w Poznaniu – gospodarzy turnieju, wystąpią tam także zespoły z partnerskiego Regionu Hanower, Dopiewa, Komornik, Tarnowa Podgórnego i Swarzędza.

Opublikowano: 27 września 2016