Sport

Anglia wygrała ME w rugby

Rozgrywane w dziesięciu wielkopolskich miastach, w tym także w Pobiedziskach oraz Plewiskach, Mistrzostwa Europy w rugby do lat 18 przeszły do historii. Złoty medal, tak jak przed rokiem, wywalczyli Anglicy.

Reprezentacja Anglii w finale Elity, w obecności blisko trzech tysięcy kibiców zgromadzonych na stadionie we Wronkach, pokonała 33:14 Irlandię. Brązowe medale przypadły w udziale Walijczykom, którzy po pasjonującym meczu pokonali Francuzów 31:30.

Reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce w Dywizji A, a więc na zapleczu Elity. W ostatnim spotkaniu, rozegranym na stadionie Posnanii, biało-czerwoni ulegli Rumunom 7:41.

– W ubiegłym roku zajęliśmy trzecie miejsce, teraz spadliśmy jedną lokatę niżej, ale nie czuję się rozczarowany. Nie przynieśliśmy przecież wstydu, a w drużynie młodzieżowej bardziej chodzi o przygotowanie do dorosłego rugby niż o śrubowanie wyników – powiedział na zakończenie turnieju trener Krzysztof Okapa.

Wielkopolskie Mistrzostwa Europy do lat 18 były największą imprezą rugby, jaką organizował nasz kraj i jednocześnie świetną promocją tej dyscypliny sportu. W turnieju wystąpiły 24 najlepsze zespoły Starego Kontynentu.

Opublikowano: 22 kwietnia 2014