Autobus z przyczepą dla rowerzystów

logo radio poznań

Radio Poznań, 20 kwietnia 2018

Specjalna linia autobusowa nr 471 zostanie uruchomiona 28 kwietnia. Linia nr 471 będzie kursować od 28 kwietnia do 14 października we wszystkie soboty i niedziele. Będzie jeździć przez Swarzędz, Czerwonak, Murowaną Goślinę, Suchy Las (Biedrusko), a także Tuczno i Biskupice. Wybrane kursy będą jeździć przez Biskupice. Linia zostanie uruchomiona po raz czwarty przez Powiat Poznański i Gminę Swarzędz. W ten sposób władze powiatów chcą zachęcać mieszkańców do aktywnego spędzania czasu.

Linię ponownie obsługiwać będzie Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne, które jako jedyne w metropolii posiada dwie przyczepy do przewozu rowerów oraz autobusy niskopodłogowe przystosowane do ich holowania. Jednoprzejazdowy bilet to koszt 3 złotych (bilet normalny) lub 1,5 złotego (bilet ulgowy). Bilet całodniowy kosztuje 5 złotych i 2,5 złotego. Są też bilety grupowe (2 dorosłych i maksymalnie 3 dzieci) – jednoprzejazdowy 6 złotych, a całodniowy – 10 złotych. W ramach zakupionego biletu przewóz rowerów jest bezpłatny.

Opublikowano: 23 kwietnia 2018