Autobusy z przyczepami na rowery wracają na drogi powiatu

logo głos wielkopolski

Głos Wielkopolski, 24 kwietnia 2018

Już w najbliższy weekend na trasę wyruszy autobus nr 471, który będzie wyposażony w przyczepę na rowery. Linia nr 471 będzie kursować we wszystkie soboty, niedziele i święta aż do 14 października. Linia nr 471 została uruchomiona po raz czwarty. To wspólna inicjatywa powiatu poznańskiego i gminy Swarzędz. – Jazda na rowerze to idealny pomysł na długie majowe weekendy oraz ekowakacje – uważa Jan Grabkowski, starosta poznański. Trasa autobusu prowadzi przez Swarzędz, Czerwonak, Murowaną Goślinę, Suchy Las (Biedrusko), a także Tuczno i Pobiedziska. Nowością jest poprowadzenie wybranych kursów przez Biskupice.

– Dużą liczbą połączeń chcemy zachęcić do aktywnego spędzania czasu na turystycznych szklakach przebiegających przez malownicze tereny regionu i Puszczę Zielonkę – mówi starosta Grabkowski. – Łącznie to ponad 500 kilometrów ścieżek, czekających na mieszkańców powiatu i turystów. Trasa autobusu 471 przebiega między innymi przez Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową, Cysterski Szlak Rowerowy. Tą linią można dojechać w rejon kąpieliska Tropicana w Owińskach oraz nad jeziora: Stęszewskie, Wronczyńskie i Jerzyńskie.

Opublikowano: 27 kwietnia 2018