Będą drogi rowerowe do dworców

Głos Wielkopolski, 2 listopada 2015

Czerwonak otrzymał certyfikat „Gmina przyjazna rowerzystom”, wygrywając w tym roku konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. – Doceniono to co robimy dla rowerzystów, ile dróg i szlaków rowerowych posiadamy, a także infrastrukturę, która im towarzyszy – mówi Jacek Sommerfeld, wójt gminy Czerwonak.

Łącznie gmina Czerwonak posiada prawie 5 km ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych. A jak do tego dodać budowany właśnie odcinek Koziegłowy – Czerwonak (od wjazdu na teren Centralnej Oczyszczalni Ścieków do stacji benzynowej) oraz oficjalne dopuszczenie chodnika przy Gdyńskiej w Czerwonaku dla ruchu rowerowego (od Leśnej do Słonecznej), to cykliści mają do dyspozycji prawie 8 km utwardzonych szlaków rowerowych.

Opublikowano: 3 listopada 2015