Biała Sobota w Puszczykowie

W sobotę, 23 września powiat poznański zorganizował na terenie Szpitala w Puszczykowie „Białą Sobotę”, podczas której wszyscy mogli skorzystać, i to bez skierowania od lekarza, z bezpłatnych badań. Na imprezie obecni byli m.in.  starosta poznański Jan Grabkowski, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu Zygmunt Jeżewski, prezes Szpitala w Puszczykowie Ewa Wieja oraz wiceprezes Piotr Reiter. Na imprezie obecne były również Teresa Gromadzińska oraz Elżbieta Tonder z Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz Elżbieta Bijaczewska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Ci, którzy pojawili się na Białej Sobocie mogli dokonać m.in. takich badań jak: videodermatoskopem w kierunku nowotworów skóry, EKG, densymetrycznych w kierunku osteoporozy, USG metodą Dopplera tętnic szyjnych oraz bezpłatnych konsultacji kardiologicznych, diabetologicznych, laryngologicznych i alergologicznych, neurologicznych oraz psychologicznych, a kobiety w wieku 50-69 lat z badań mammograficznych. Można było również skorzystać m.in. z porad dietetyka, zmierzyć cholesterol, glukozę i ciśnienie tętnicze we krwi, uzyskać informacje w punktach informacyjnych m.in. Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Ponadto mieszkańcy powiatu od 50 roku życia, mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Z takiej okazji skorzystało wiele osób. Wiele z nich, na różnego rodzaju badania, zapisało się z wyprzedzeniem. W sobotę pojawiło się jednak sporo dodatkowych osób, które bez zapisów stanęły w kolejce do specjalistów. Uczestnicy Białej Soboty mogli również wziąć udział w zorganizowanych dla nich przez powiat i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną konkursach z nagrodami oraz skorzystać z ciepłego poczęstunku. Pogoda raczej nie dopisała, ale Melo Radio ogrzewało atmosferę dobrą muzyką. Wszystkich tych, którym nie udało się w sobotę dotrzeć do Puszczykowa zapraszamy za rok.

Zdjęcia: Weronika Babczyszyn, Marzena Kalisz-Rutkowska

Opublikowano: 23 września 2017