Biegacze nie do zatrzymania

zdjęcie nagrodzonych sportowców na sali

Pierwszy raz w 19-letniej historii plebiscytu “Gośliński sportowiec roku”, nad którym od kilku lat patronat honorowy sprawuje starosta poznański Jan Grabkowski, zdarzyło się tak, że pięć czołowych miejsc zajęli biegacze. Plebiscyt ten organizuje redakcja dwutygodnika “Murowana Prawda”, ukazującego się w gminie Murowana Goślina, a podsumowanie następuje na Balu Sportowca. Odbył się 2 lutego, piąty raz w Gościńcu “Winnica” w Sławicy koło Skoków.

Głosami czytelników gazety, sportowcem 2018 gminy został Roman Pietrzak z Rakowni. To nie tylko pogromca długich dystansów na wielu zawodach w kraju i w Europie, bo duże sukcesy osiąga także w qudrathlonie, będącym połączeniem pływania, jazdy na rowerze, kajakarstwa i biegu. Zeszłego roku w Hanowerze został mistrzem świata w swojej kategorii (senior 55 lat) na długim dystansie. Dalsze miejsca w plebiscycie zajęli: Marcin Mazurkiewicz (zwycięzca dwóch poprzednich edycji), Longina Cholewińska, Katarzyna May-Adamek i Bartosz Lisiak.

Na balu były też liczne atrakcje, od loterii poczynając (główna nagroda – wycieczka do Turcji), a na licytacjach kończąc (m.in. wysokiej klasy butów piłkarskich, sprezentowanych przez byłego reprezentanta Polski, obecnie grającego we Włoszech – Bartosza Salamona, pochodzącego z Murowanej Gośliny). Powodzeniem cieszyły się również materiały promocyjne powiatu poznańskiego.

Autor: Piotr Borowicz

Opublikowano: 4 lutego 2019