Sport

Bili rekordy życiowe

W tegorocznych Halowych Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w Spale wystąpiła duża grupa reprezentantów MKS Juvenii. Po wcześniejszych startach w Środzie i Kaliszu kilku zawodników z Puszczykowa znalazło się wysoko w tabelach krajowych i wypełniło minimum uprawniające ich do startu w tej prestiżowej imprezie. – Tym razem medale zdobywali inni, ale my cieszyliśmy się z wielu rekordów życiowych – czytamy na stronie klubu.

O podium otarła się Marcelina Winkowska w biegu na 60 m ppł zajmując czwartą lokatę w finale, z czasem 9,00 sek. Marcelina wystartował także na dystansie 60 m wyrównując w eliminacjach “życiówkę” 7,85 sek. W finale A zajęła siódme miejsce z czasem 7,88 sek. Warto dodać, że w tym biegu rywalizowała m.in. ze świeżo upieczoną rekordzistką świata juniorek na tym dystansie, Ewą Swobodą.

W wąskim finale konkursu skoku w dal juniorów młodszych znalazł się też Tobiasz Woźnikiewicz, zajmując ostatecznie szóstą lokatę z rekordem życiowym 6,43 cm. Na szóstym miejscu konkurs skoku wzwyż ukończyła też Zyta Wesołowska ustanawiając swój oficjalny rekord 167 cm. Również na szóstym miejscu zawody wielobojowe juniorów młodszych ukończył Maciej Pilawski z wynikiem 3519 pkt. Wyjazd na Mistrzostwa Polski został sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Opublikowano: 18 lutego 2016