Nawigacja
Powiat Poznański
Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17
Aktywniość projektowa powiatu poznańskiego


Kalendarz imprez
<< Lut 2018 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Biuletyn Stowarzyszenia Metropolia Poznań

Logo

 

Biuletyn nr 28, wrzesień 2017

We wrześniowym numerze można przeczytać m.in.: o metrolpolitalnym portalu konsultacji społecznych oraz szkoleniach z zakresu metod prowadzenia konsultacji i obsługi nowego portalu; rozbudowie Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu; integracji komunikacji publicznej  Kleszczewa i Poznania; systemie stałego monitirowania powietrza w Koziegłowach; metropolitalnym sprzątaniu Warty; bezpłatnych szczepieniach przeciwko pneumokokom; lubońskich wycieczkach szlakiem architektury fabrycznej; nowej ścieżce rowerowej łączącej Oborniki ze Stobnicą oraz tegorocznym spływie kajakowym rzeką Wartą.

 

Biuletyn nr 27, lipiec/sierpień 2017

W numerze można przeczytać m.in. o: dofinansowaniu obiektów kultury, dofinansowaniu transportu publicznego w Poznaniu z Programu Infrastruktura i Środowisko, budowie trzeciego toru między stacjami Poznań Głowny i Poznań Wschód, grupie zakupowej gazu, warsztatach dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego na temat wykorzystania narzędzi internetowych w konsultacjach, nagrodzie dla Stowarzyszenia Metropolia Poznań, kolejnym Metropolitalnym Spływie Kajakowym, ścieżkach rowerowych w Suchym Lesie oraz mistrzach Europy z Pobiedzisk.

 

Biuletyn nr 26, czerwiec 2017

W numerze można przeczytać m.in. o: konkursach ZIT, konferencji “Czysta energia dla miast i gmin”, wyróżnieniu “Perły Samorzadu”, grupie zakupowej gazu ziemnego, dofinansowaniu komunikacji publicznej w Swarzędzu oraz dofinansowaniu zabytków na terenie metropolii.

 

Biuletyn nr 25, maj 2017

W numerze można przeczytać m.in. o projektach, które otrzymały dofinansowanie w ramach Projektu P11 – “Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi w ramach ZIT dla MOF Poznania”, stoisku Metropolii Poznań na targach IMEX we Frankfurcie, projekcie “Młodzieżowa Metropolia”, weekendowej linii autobusowej z przyczepami na rowery a także o widowisku plenerowym “Orzeł i Krzyż”.

 

Biuletyn nr 24, kwiecień 2017

W numerze można przeczytać m.in. o: zakończeniu projektu Master Plan dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, badaniach społecznych na terenie Metropolii Poznań, środkach na modernizację linii kolejowej Poznań Główny POD – Piła Główna, powstajacych pomostach nad jeziorem Biezdruchowo i przebudowie drogi powiatowej na odcinku węzeł Kleszczewo (S5)-Gowarzewo-Zalasewo.

 

Biuletyn nr 23, marzec 2017

W numerze można przeczytać m.in. o: pierwszym posiedzeniu Metropolitalnej Komisji Planistycznej, wnioskach na dofinansowanie renowacji zabytków z terenu Metropolii Poznań, rewitalizacji obszrów zdegradowanych, dofinansowaniu z ZIT dla Suchego Lasu, Misterium Męki Pańskiej w Kicinie a także spływie kajakowym Flintą.

 

Biuletyn nr 22, luty 2017
W lutowym numerze można przeczytać m.in.: o spotkaniu na którym omawiano sprawę współfinansowania funkcjonowania Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, zmianach w strategii ZIT, bezpłatnej komunikacji w Swarzędzu dla uczniów i studentów, rewitalizacji nieczynnych linii kolejowych (Rokietnica – Międzychód, Śrem – Czempiń, Szamotuły  – Międzychód) oraz  nominacji dyrektora Biura Stowarzyszenia MP do nagrody im. Generała Ignacego Prądzyńskiego.

 

Biuletyn nr 21, styczeń 2017

W styczniowym numerze można przeczytać m.in.: o tym jak będzie rozwijać się kolej metropolitalna, posiedzeniu Rady Metropolii, bezpłatnej komunikacji w Śremie, remoncie małego mostu w Obornikach, kolejnej edycji konkursu “Poznański Lider Przedsiębiorczości”, “Artystycznym przystanku” w Suchym Lesie oraz ochronie przed smogiem.

 

Biuletyn nr 20, grudzień 2016

W grudniowym numerze można przeczytać m.in. o: Planie Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, pierwszych umowach w ramach ZIT, strategii powiatu poznańskiego, atrakcjach turystycznych Poznania i okolic, dofinansowaniu nauczania matematyki i informatyki w gimnazjach i szkołach ponadgimazjalnych  a także o 700-leciu Kicina.

 

Biuletyn nr 19, listopad 2016

W listopadowym numerze można przeczytać m.in. o: projektach węzłów przesiadkowych, o wspólnych zakupach energii i gazu oraz związanych z tym oszczędnościach, zmianach w Zarządzie Stowarzyszenia Metropolia Poznań, nowym centrum kultury oraz centrum dystrybucji Tesco w Komorniach

 

Biuletyn nr 18, październik 2016
W październikowym numerze można przeczytać m.in. o: wdrazaniu Koncepcji “Kierunków rozwoju przestrzennego Metropolii Poznań”, rozruchu spalarni smieci, Obornickim Festiwalu szachowym, stanie turystyki w Metropolii Poznań w latach: 2013 – 2015.

 

Biuletyn nr 17, wrzesień 2016

We wrześniowym numerze można przeczytać m.in. o:zatwierdzeniu przez NFOŚiGW Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Metropolii Poznań, konkursach w ramach ZIT, posiedzeniach Rady Metropolii, spływie kajakowym.

 

Biuletyn nr 16, czerwiec 2016

W czerwcowym numerze mozna przeczytać m.in. o: bezpłatnej komunikacji w Śremie, konkurasach ZIT, kąpieliskach i miejscach do kąpieli na terenie Metropolii Poznań, posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań, przygotowaniach do spływu kajakowego, widowisku “Orzeł i Krzyż” oraz kinie plenerowym w Rokietnicy.

 

Biuletyn nr 15, maj 2016

W majowym numerze można przeczytać m.in o: uniwersalnym projektowaniu w przedsięwzięciach ZIT, planowanym parkingu Park&Ride” (Parkuj i jedź”) na os. Sobieskiego w Poznaniu, spotkaniach starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego z minister Anną Streżyńską i minister Elżbietą Rafalską, autobusowej linii rowerowej.

 

Biuletyn nr 14, kwiecień 2016

W kwietniowym numerze można przeczytać m.in. o planowanej budowie węzła przesiadkowego Poznań – Junikowo, Poznańskiej Kolei Metropolitalnej oraz akcji “Poznań za pół ceny”.

 

Biuletyn nr 13, marzec 2016

W marcowym numerze można przeczytać m.in. o integracji transportu nas terenie Metropolii Poznań, o wyjeździe studyjnym do Norwegii,Turnieju Piłki Siatkowej Samorządowców, który odbędzie się w Kleszczewie.

 

Biuletyn nr 12, luty 2016

W lutowym numerze można przeczytać m.in o: rozpoczęciu realizacji projektów ZIT, o nowych Solarisach na ulicach Poznania i gminy Suchy Las; promocji turystyki metropolitalnej, nowym herbie gminy Komorniki.

 

Biuletyn nr 11, styczeń 2016

W styczniowym numerze można przeczytać m.in o: zestawieniu wysokości  środków, które udało się pozyskać z UE w przeciągu ostatnich kilku lat, przez gminy tworzące Metropolię Poznań; kończących się badaniach potrzeb mieszkańców; przejęciu dworca w Złotnikach przez gminę Suchy Las; nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie MP.

 

Biuletyn nr 10, grudzień 2015

W grudniowym numerze można przeczytać m.in.: o zatwierdzeniu Strategii ZIT w MOF Poznania, o zagadnieniach poruszanych podczas spotkania Rady Projektu “Master Plan dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej”, rozstrzygnięciu konkursu na koncepcję architektoniczną węzłów przesiadkowych PKM”, oraz nagrodach i wyróżnieniach dla wójta Bogdana Kemnitza i Stowarzyszenia Metropolia Poznań.

 

Biuletyn nr 9, listopad 2015

W nowym, listopadowym numerze Biuletynu sporo miejsca poświęcono sytuacji mieszkaniowej w Metropolii Poznań. Trwają bowiem badania potrzeb mieszkaniowych na terenie gmin tworzących Stowarzyszenie. Na razie ankiety wypełniane są przez internet, ale już wkrótce ankieterzy wyruszą w teren. W tym wydaniu gazety można także przeczytać m.in. o zatwierdzeniu przez Radę Metropolii Strategi ZIT oraz o kolejnym wspólnym zakupie energii.

 

Biuletyn nr 8, październik 2015

W październikowym numerze można przeczytać m.in. o: przyjęciu przez sejm ustawy metropolitalnej, Co ustawa metropolitalna oznacza dla Metropolii Poznań?, Planie Gospodarki Niskoemisyjnej dla Metropolii Poznań, październikowym posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań, ZIT, Master Planie dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, Targach Turystycznych Tour-Salon oraz nagrodach dla gminy Czerwonak i Bramy Poznania.

 

Biuletyn nr 7, wrzesień 2015

We wrzesnioowym numerze można przeczytać m.in. o: zapowiedzi pierwszych konkursów w ramach ZIT i stronie internetowej ZIT, posiedzeniu Rady Metropolii Poznań i obradach Zarządu SMP, planach związanych z powstaniem geoparku na terenie aglomeracji poznańskiej, autobusowej linii rowerowej, metropolitalnym spływie kajakowym, badaniach mieszkalnictwa w gminach metropolitalnytch, nowej filii Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne w Przeźmierowie a także rozmowę z prof. dr. hab. Tomaszem Kaczmarkiem “Metropolia? Bez obaw”.

 

Biuletyn nr 6, czerwiec 2015

W czerwcowym numerze można przeczytać m.in. o: zakończeniu projektu “Koncepcja kierunków rozwoju przstrzenngo Metropolii Poznań – podejście zintegrowane”, pracach na ZIT, 22 Zgromadzeniu Ogólnym Europejskiej Platformy Regionów Podmiejskich PURPLE, zagospodarowaniu szlaku Warty, widowisku plenerowym “Husaria pod Wiedniem”.

 

Biuletyn nr 5, maj 2015

W majowym numerze można przeczytać m.in. o: spotkaniu Rady Metropolii Poznań, projekcie ZIT, oszczędnościach wynikających ze zbiorowego zakupu energii elektrycznej przez 8 gmin Metropolii Poznań, wyborze wykonawcy opracowania koncepcji budowy węzłów przesiadkowych Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, wynikach konkursu “o tytuł “Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości” a także o rywalizacji zespołów gminnych w Turnieju Piłki Siatkowej Samorządowców Metropolii Poznań w Kleszczewie.

 

Biuletyn nr 4, kwiecień 2015 r.

W kolejnym numerze biuletynu można przeczytać sporo informacji na temat porozumienia podpisanego pomiędzy Stowarzyszeniem Metropolia Poznań i Zarządem Województwa Wielkopolskiego, które dotyczy realizacji instrumentu ZIT w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Poznania. W tym wydaniu poruszony został również temat konsultacji społecznych dotyczących realizowanego przez Stowarzyszenie projektu “Koncepcja kierunków rozwoju przestrzennego Metropolii Poznań – podejście zintegrowane”. W biuletynie pojawiła się także zapowiedź turnieju piłki siatkowej samorządowców oraz relacja z 26. Targów Nieruchomości MIPIM w Cannes, gdzie nie brakowało ofert z Poznania i gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Poznań.

 

Biuletyn nr 3, marzec 2015 r.

W marcowym numerze można przeczytać m.in: o: strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Poznania, terminach najbliższych spotkań w ramach konsultacji społecznych dotyczących projektu “Koncepcja kierunków rozwoju przestrzennego Metropolii Poznań – podejście zintegrowane”, VIII Forum Gospodarczym Metropolii Poznań, które odbędzie się 21 kwietnia 2015 r. na terenie MTP, akcji “Poznań za pół ceny” oraz Nagrodzie Przyjaznego Brzegu dla Gminy Dopiewo za nowoczesną przystań nad jeziorem Niepruszewskim w Zborowie.

 

Biuletyn nr 2, luty 2015 r.

W lutowym numerze można przeczytać m.in. o: współpracy matropolitalnej w praktyce, przygotowaniach do wdrożenia ZIT, spotkaniu Zespołu Koordynacyjnego projektu “Aglomeracja Poznańska Metropolią Informatyczną”, terminach II etapu konsultacji społecznych “Kierunki rozwoju przestrzennego Metropolii Poznań” oraz wywiad z prof. Tomaszem Kaczmarkiem “Po co nam metropolia”.

 

Biuletyn nr 1, styczeń 2015 r.

W styczniu 2015 roku ukazał się pierwszy numer elektronicznego Biuletynu, traktującego o działaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań oraz o wydarzeniach, które mają charakter metropolitalny a odbywają się na terenie Stowarzyszenia.

W styczniowym numerze można przeczytać m.in. o: Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Poznania, realizowanych projektach (“Master Plan dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej”, “Koncepcja kierunków rozwoju przestrzennego Metropolii Poznań – podejście zintegrowane”, Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Metropolii Poznań”, ZIT w Polsce i Aglomeracji Poznańskiej) oraz najważniejszych wydarzeniach, np.: spotkaniu Akademii Metropoliatlnej.

Redaktor: Ziemowit Maląg
Opublikowano: 26 marca 2015

Zaktualizowano:
27 września 2017


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum

Rok Bogusławskiego
100. rocznica Powstania Wielkopolskiego