Kultura w powiecie - skrót z WIK

Był koncert, będzie Halo Świat

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie zaprasza 13 kwietnia o godz. 19.00 do hali sportowej GOKiS w Tulcach, gdzie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu “Halo Świat”. Tym razem o fascynującej eskapadzie do Ameryki Południowej opowie młody, 21-letni podróżnik Emil Witt. Była to pełna wyzwań i perypetii podróż. Młody podróżnik odwiedził m.in. Park Narodowy Manú, płynął tratwą po rzece Madre de Dios i dotarł do Indian żyjący bez kontaktu ze światem zewnętrznym. Wstęp na spotkanie jest wolny.

W minionym tygodniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczewie odbyło się też trzecie w tym roku wydarzenie w ramach kolejnej edycji cyklu „Łap Kulturę”. Był to wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Biegaj, któremu towarzyszył wyjątkowy koncert artysty kryjącego się pod pseudonimem Pidgyn. Obrazy, które zaprezentowała w Kleszczewie Agnieszka Biegaj w ramach wystawy pt. “Moc koloru z siłą linii”, to pejzaże w abstrakcyjnym, odrealnionym charakterze. Zgodnie z tytułem ekspozycji – charakterystyczną cechą tych dzieł jest linia horyzontu i bogata kolorystyka.

Znakomitym, muzycznym dopełnieniem tego wieczoru okazał się Pidgyn. Berliński, choć pochodzący z Polski artysta łączy minimalizm z gitarową improwizacją, efektami oraz nagraniami terenowymi, tworzący muzykę, którą podpiąć można pod takie gatunki jak ambient, chill-out czy drone. Jego solowy, instrumentalny koncert, który śmiało można też nazwać seansem muzycznym, zabrał słuchaczy w dalekie, oniryczne krainy. Pidgyn współpracował dotychczas z wieloma artystami i producentami muzycznymi międzynarodowej sławy, grając ponad 300 koncertów w kilkunastu krajach świata.

Informacje i zdjęcia ze strony GOKiS Kleszczewo

Opublikowano: 10 kwietnia 2017