Była 7. rakieta świata w Sobocie

Głos Wielkopolski, 21 lipca 2015

Nicole Vaidisova będzie największą gwiazdą rozpoczynającego się w przyszły poniedziałek na kortach w Centrum Tenisowym Sobota w gminie Rokietnica  turnieju Powiat Poznański Open. To już druga edycja tej imprezy.

26-letnia Czeszka zagra w turnieju z dziką kartą. – Nicole w tej chwili wraca do wielkiego tenisa po bardzo długiej przerwie spowodowanej kontuzją barku. Wierzymy, że dzięki dobrej grze w naszej imprezie rozpocznie swój ponowny marsz w górę rankingu WTA – mówił na konferencji prasowej Karol Przygodzki, dyrektor turnieju. A warto dodać, że Vaidisova w tym rankingu była już klasyfikowana bardzo wysoko, bo na siódmym miejscu!

– To zawodniczka, która swego czasu grała w półfinałach wielkoszlemowych Australian Open i French Open. Ma też na koncie sześć zwycięstw w turniejach WTA. Pierwszy z nich, w Vancouver, wygrała mając nieco ponad 15 lat. Nic więc chyba dziwnego, że gdy tylko pojawiła się szansa na zaproszenie tak renomowanej zawodniczki, to od razu z niej skorzystaliśmy – dodał Przygodzki.

Nicole Vaidisova będzie jedną z faworytek turnieju, ale nie jedyną. Świetnymi tenisowymi cv mogą się także pochwalić Szwajcarka Romina Oprandi czy Rumunka Sorana Cirstea. Do Centrum Tenisowego Sobota w gminie Rokietnica przyjadą także ubiegłoroczne finalistki, a więc Słowaczka Kristina Kucova oraz Bułgarka Sesil Karatanczewa. Ta ostatnia będzie rozstawiona z numerem pierwszym. W tym doborowym towarzystwie nie zabraknie także Polek. Pewne gry w turnieju głównym są Katarzyna Piter oraz Magdalena Fręch.

Opublikowano: 22 lipca 2015