Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Chce być jak Tomasz Majewski

Natalia Klocek mieszka w Napachaniu, jest uczennicą Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy i właśnie odebrała powiatową Nagrodę Sportową drugiego stopnia w kategorii młodzik. – Trenuję pchnięcie kulą. Wiem, że nie jest to najbardziej popularny sport wśród moich rówieśników, ale niektórzy są do niego stworzeni. Tak jest właśnie w moim przypadku – mówi 15-letnia Natalia.

Jej największym sukcesem jak do tej pory jest zwycięstwo w mistrzostwach Polski młodzików, które odbyły się w ubiegłym roku w Słubicach. – Ten rok także rozpoczął się dla mnie nieźle, ponieważ nieco ponad tydzień temu w Arenie Toruń wywalczyłam srebrny medal na lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Polski do lat 18 – przypomina młoda mieszkanka powiatu poznańskiego.

Natalia w Toruniu pchnęła kulę na odległość 14.70 m. – Mój rekord życiowy jest o centymetr lepszy. Mam jednak nadzieję, że wkrótce to się zmieni. Jestem przekonana, że w tym sezonie złamię granicę 15 metrów. Żeby to zrobić trzeba będzie ciężko i solidnie popracować. Bez tego nie ma zresztą szans na dobre wyniki – uważa uczennica Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy.

Na niedawnych halowych mistrzostwach Polski Natalia Klocek uległa tylko Ewie Różańskiej. – To moja najgroźniejsza rywalka. Obie dominujemy w swojej kategorii wiekowej. W Toruniu przegrałam z nią wyraźnie, ale obiecuję, że już wkrótce ją dogonię – zapewnia zawodniczka, której wzorem jest m.in. dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

– On, tak jak i zresztą inni polscy świetni lekkoatleci, pokazują młodym sportowcom, ile można osiągnąć ciężką i systematyczną pracą. Nie ukrywam, że chciałabym pójść w ich ślady. Największym marzeniem jest dla mnie start na igrzyskach. W tym momencie te marzenia wydają się być bardzo odległe, ale warto sobie stawiać ambitne cele – kończy Natalia Klocek.

1Natalia Klocek i wicestarosta poznański Tomasz Łubiński

3Natalia Klocek na podium halowych mistrzostw Polski do lat 18 w Toruniu