Nawigacja
Powiat Poznański
Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17
Aktywniość projektowa powiatu poznańskiego


Kalendarz imprez
<< Gru 2017 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Co? Gdzie? Kiedy? – 2017

PAŹDZIERNIK 2017


  1. Tytuł zadania:
    I Amatorski Turniej Piłki Siatkowej
    Organizator: Puszczykowo
    Termin działania: 01.10.2017
    Miejsce: Hala Widowiskowo – Sportowa w Puszczykowie

  2. Tytuł zadania:
    Lusowskie spotkania muzyczne. Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki
    Organizator: GOK Sezam
    Termin działania: 01.10.2017
    Miejsce: Kościół w Lusowie

  3. Tytuł zadania:
    XIX Rajd Rowerowy im. Leszka Roszczyka Pieczona Pyra
    Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las
    Termin działania: 01.10.2017
    Miejsce: Suchy Las, meta: Zielątkowo

  4. Tytuł zadania:
    Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018  Lubońskiego Uniwersytetu III Wieku
    Organizator: Rada Programowa Uniwersytetu Lubońskiego III Wieku
    Termin działania: 02.10.2017
    Miejsce: aula Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu

  5. Tytuł zadania:
    Oldschoolowe granie
    Organizator: Dom Kultury w Stęszewie
    Termin działania: 04.10.2017
    Miejsce: Dom Kultury w Stęszewie

  6. Tytuł zadania:
    Festiwal Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza Luboń 2017
    Organizator: Stowarzyszenie Pozytywny Luboń
    Termin działania: 6-7.10.2017
    Miejsce: hala LOSiR w Luboniu

  7. Tytuł zadania:
    Koncert zespołu PECTUS Akustycznie
    Organizator: Miasto i Gmina  Buk
    Termin działania: 06.10.2017
    Miejsce: kino Wielkopolanin w Buku

  8. Tytuł zadania:
    Koncert Acid Drinkers
    Organizator: Gminny Ośrodek Kultury „Sokół”
    Termin działania: 06.10.2017
    Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

  9. Tytuł zadania:
    V Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych “Rowerami i kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym”
    Organizator: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. J. Korczaka w Mosinie
    Termin działania: 06.10.2017
    Miejsce: Wielkopolski Park Narodowy, start na parkingu leśnym przy jez. Jarosławieckim

  10. Tytuł zadania:
    XXXI Rajd Szlakiem Powstania Wielkopolskiego do Lusowa
    Organizator: Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego Pracowników Kolejowych w Poznaniu
    Termin działania: 7-8.10.2017
    Miejsce: powiat poznański

  11. Tytuł zadania:
    IV Festiwal Dyni
    Organizator: Hotel Restauracja “Delicjusz”, Deli Park
    Termin działania: 7-8.10.2017
    Miejsce: Deli Park w Rosnówku

  12. Tytuł zadania:
    Poznańska Pyra
    Organizator: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
    Termin działania: 08.10.2017
    Miejsce: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

  13. Tytuł zadania:
    Rodzinny Rajd Samochodowy z Akwenem
    Organizator: Akwen Czerwonak
    Termin działania: 08.10.2017
    Miejsce: Start i meta obok pływalni w Koziegłowach

  14. Tytuł zadania:
    Rowerowe podchody Koła PTTK Pędziwiatry
    Organizator: Koło PTTK „Pędziwiatry” w Dopiewie
    Termin działania: 08.10.2017
    Miejsce: start w Dąbrówce przy szkole, meta przy leśniczówce Palędzie

  15. Tytuł zadania:
    Koncert z okazji 36. urodzin Chóru Dziewczęcego „Canzona”
    Organizator: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie
    Termin działania: 08.10.2017
    Miejsce: aula Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie

  16. Tytuł zadania:
    „Spacer śladami historii” – Głęboczek miasto, Głęboczek wieś
    Organizator: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie
    Termin działania: 08.10.2017
    Miejsce: teren przy moście w Głęboczku

  17. Tytuł zadania:
    IV Smyczomarsz Swarzędzki
    Organizator: Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu
    Termin działania: 08.10.2017
    Miejsce: tereny nad jeziorem Swarzędzkim

  18. Tytuł zadania:
    Oxygenus Fly koncert charytatywny
    Organizator: Stowarzyszenie im. Jędrzeja Śniadeckiego, Karola Olszewskiego i Zygmunta Wróblewskiego
    Termin działania: 08.10.2017
    Miejsce: Aula Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu

  19. Tytuł zadania:
    Koncerty orkiestry dla mieszkańców Powiatu Poznańskiego – III koncert
    Organizator: Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Dęta im. hm. Antoniego Jerzaka oraz Mosiński Ośrodek Kultur
    Termin działania: 08.10.2017
    Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym

  20. Tytuł zadania:
    V edycja edukacyjna “Dziel się uśmiechem”
    Organizator: Polski Czerwony Krzyż
    Termin działania: 10-20.10.2017
    Miejsce: Puszczykowo i Wiry

  21. Tytuł zadania:
    Koncert Krzysztofa Zalewskiego
    Organizator: Mosiński Ośrodek Kultury
    Termin działania: 13.10.2017
    Miejsce: Sala Reprezentacyjna MOK

  22. Tytuł zadania:
    XVI Powiatowy Turniej Bocci
    Organizator: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “Promyk”
    Termin działania: 14.10.2017
    Miejsce: hala Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji

  23. Tytuł zadania:
    Muzyka zespołu QUEEN SYMFONICZNIE.
    Organizator: Rokietnicki Ośrodek Sportu
    Termin działania: 14.10.2017
    Miejsce: hala Rokietnickiego Ośrodka Sportu

  24. Tytuł zadania:
    III Turniej w halowej piłce nożnej o Puchar Starosty Poznańskiego
    Organizator: Starostwo Powiatowe w Poznaniu
    Termin działania: 14.10.2017
    Miejsce: Hala Sportowa Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu

  25. Tytuł zadania:
    XX Maraton Aerobikowy
    Organizator: Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA
    Termin działania: 14.10.2017
    Miejsce: Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA

  26. Tytuł zadania:
    Grand Prix Wielkopolskiego Parku Narodowego w Nordic Walking
    Organizator: Wielkopolski Park Narodowy
    Termin działania: 15.10.2017
    Miejsce: start: Muzeum Rolnictwa w Szreniawie
  27. Tytuł zadania: II Goślińska Biesiada „Zosia w podróży”
    Organizator: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie
    Termin działania: 15.10.2017
    Miejsce: aula Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie

  28. Tytuł zadania:
    Koncert Małgorzaty Ostrowskiej z zespołem
    Organizator: Ośrodek Kultury w Swarzędzu
    Termin działania: 15.10.2017
    Miejsce: sala koncertowa w Zalasewie
  29. Tytuł zadania: I Sucholeski Smyczomarsz
    Organizator: Schronisko dla zwierząt w Skałowie, Suchy Las
    Termin działania: 15.10.2017
    Miejsce: pętla autobusowa przy ul. Bogusławskiego w Suchym lesie

  30. Tytuł zadania:
    Koncert jubileuszowy z okazji 10-lecia działalności Fundacji Stworzenia Pana Smolenia
    Organizator: Fundacja Stworzenia Pana Smolenia
    Termin działania: 18.10.2017
    Miejsce: Poznań, Aula UAM

  31. Tytuł zadania:
    Dopiewskie Igrzyska Przedszkolaków “Zeuski 2017”.
    Organizator: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie
    Termin działania: 18-19.10.2017
    Miejsce: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie

  32. Tytuł zadania:
    Projekt “Czego nie widać gołym okiem. Budowanie zaufania w relacji z dziećmi”
    Organizator: Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Lokalna Sąsiedzi, Koziegłowy
    Termin działania: 19 oraz 28.10.2017
    Miejsce: SP im. gen. Stefana Roweckiego “GROTA” , Koziegłowy

  33. Tytuł zadania:
    Kleszczewska Złota Jesień
    Organizator: GOKiS Kleszczewo
    Termin działania: 20.10.2017
    Miejsce: Hala Sportowa GOKiS w  Kleszczewie

  34. Tytuł zadania:
    II Bieg Pamięci
    Organizator: OSiR Mosina
    Termin działania: 22.10.2017
    Miejsce: Nadleśnictwo Konstantynowo

  35. Tytuł zadania:
    Spotkanie autorskie z Andrzejem Pasławskim
    Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy
    Termin działania: 22.10.2017
    Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy

  36. Tytuł zadania:
    XII Powiatowy Turniej Rzeźbiarski w Mosinie
    Organizator: Mosińskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe
    Termin działania: 25.10.2017
    Miejsce: Mosina

  37. Tytuł zadania:
    “1 Minuta” Międzynarodowy Festiwal Filmowy
    Organizator: Fundacja “Filmowiec”
    Termin działania: 27.10.2017
    Miejsce: Muzeum Fiedlerów w Puszczykowie

  38. Tytuł zadania:
    Bal dobroczynny “Sięgamy Gwiazd”
    Organizator: Fundacja Rak Off
    Termin działania: 28.10.2017
    Miejsce: Pałac Jaśminowy w Batorowie

  39. Tytuł zadania:
    Wycieczka Lubońskim Szlakiem Architektury Przemysłowej
    Organizator: Ośrodek Kultury w Luboniu
    Termin działania: 28.10.2017
    Miejsce: Luboń

  40. Tytuł zadania:
    II edycja Cross Duathlon Żarnowiec
    Organizator: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie 
    Termin działania: 28.10.2017
    Miejsce: start i meta w Żarnowcu

  41. Tytuł zadania:
    Pierwszy Krok Wioślarski na terenie powiatu
    Organizator: Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo
    Termin działania: 28.10.2017
    Miejsce: Plewiska / Komorniki

  42. Tytuł zadania:
    Bal Halloween
    Organizator: Happy Land, KKP NAMAXA oraz Sołtys i Rada Sołecka Czerlejenko
    Termin działania: 28.10.2017
    Miejsce: świetlica wiejska Czerlejnko

WRZESIEŃ 2017


  1. Tytuł zadania: 
    Rokietnica pokazuje KLASĘ. Otwarcie nowego budynku szkoły
    Organizator: Urząd Gminy w Rokietnicy
    Termin działania: 01.09.2017
    Miejsce: Rokietnica, ul. Trakt Napoleoński 55

  2. Tytuł zadania: 
    44. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych
    Organizator: Automobilklub Wielkopolski
    Termin działania: 01-03.09.2017
    Miejsce: Hotel “Delicjusz” w Trzebawiu, Poznań

  3. Tytuł zadania: 
    XIII Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego
    Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne Orkiestra Dęta w Swarzędzu oraz Ośrodek Kultury w Swarzędzu
    Termin działania: 01-02.09.2017
    Miejsce: Plac Niezłomnych w Swarzędzu

  4. Tytuł zadania: 
    Dożynki gminy Komorniki
    Organizator: Gmina Komorniki
    Termin działania: 02.09.2017
    Miejsce: Plewiska

  5. Tytuł zadania: 
    Dni Gminy Kleszczewo 2017
    Organizator: GOKiS w Kleszczewie
    Termin działania: 02.09.2017
    Miejsce: Tulce, teren przy hali sportowej GOKiS

  6. Tytuł zadania: 
    X edycja imprezy plenerowej Rokietnicki Rumpuć
    Organizator: Urząd Gminy w Rokietnicy
    Termin działania: 02.09.2017
    Miejsce: Rokietnica,plac przy Trakcie Napoleońskim

  7. Tytuł zadania: 
    XIX Święto Chleba w Wielkopolsce
    Organizator: Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu
    Termin działania: 02.09.2017
    Miejsce: Stary Rynek w Poznaniu

  8. Tytuł zadania: 
    VII Metropolitalny Spływ Kajakowy
    Organizator: Stowarzyszenie Metropolia Poznań
    Termin działania: 02.09.2017
    Miejsce: Czerwonak, Mściszewo, Oborniki

  9. Tytuł zadania: 
    Dzień Wolności i Solidarności – parada motocyklowa
    Organizator: Solidarność Wielkopolska
    Termin działania: 02.09.2017
    Miejsce: Plac Mickiewicza w Poznaniu

  10. Tytuł zadania: 
    Święto Chleba
    Organizator: Czerwonak oraz sołectwa Kicin oraz Kliny
    Termin działania: 02.09.2017
    Miejsce: Mielno, ul. Poznańska 24

  11. Tytuł zadania:
    Inauguracja największej światowej inicjatywy biegowej parkrun Dąbrówka
    Organizator: Gmina Dopiewo
    Termin działania: 02.09.2017
    Miejsce: Dąbrówka, ok. 250 m od linii startu leśnej trasy biegowej

  12. Tytuł zadania:
    Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
    Organizator: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kostrzynie Wlkp.
    Termin działania: 02.09.2017
    Miejsce: przemarsz orkiestr z M-G Ośrodka Kultury ulicami miasta na plac przy ul. Estkowskiego, Kostrzyn Wlkp.

  13. Tytuł zadania:
    Dzień sportu na Orliku
    Organizator:
    Termin działania: 02.09.2017
    Miejsce: Orlik na Błoniach w Kórniku, ul. Leśna 6

  14. Tytuł zadania:
    Gra rowerowa
    Organizator: Fundacja Free Time
    Termin działania: 02.09.2017
    Miejsce: Tarnowo Podgórne, obowiazują zapisy

  15. Tytuł zadania:
    Dożynki gminy Dopiewo
    Organizator: Gmina Dopiewo
    Termin działania: 03.09.2017
    Miejsce: Dopiewo

  16. Tytuł zadania:
    Dożynki gminy Pobiedziska
    Organizator: Gmina Pobiedziska
    Termin działania: 03.09.2017
    Miejsce: Kociałkowa Górka

  17. Tytuł zadania:
    ekoPIKNIK w Wiśniowym Sadzie
    Organizator: Miasto Luboń
    Termin działania: 03.09.2017
    Miejsce: sad pomiędzy ul. Fabryczną i Konarzewskiego w Luboniu

  18. Tytuł zadania:
    XIV Zlot Turystyczny im. Franciszka Jaśkowiaka
    Organizator: Oddział Środowiskowy PTTK Poznań „Nowe Miasto” im. Franciszka Jaśkowiaka
    Termin działania: 03.09.2017
    Miejsce: Poznań – Morasko

  19. Tytuł zadania:
    Grand Prix WPN Nordic Walking
    Organizator: Dom Kultury w Stęszewie
    Termin działania: 03.09.2017
    Miejsce: Stęszew,  Stadion KS Lipno

  20. Tytuł zadania:
    Ekstremalne bieganie w Biedrusku
    Organizator: SPORT CHALLENGE  – Fundacja Wspierania Aktywności Fizycznej
    Termin działania: 03.09.2017
    Miejsce: Łysy Młyn w Biedrusku

  21. Tytuł zadania:
    Turniej tenisa stołowego
    Organizator: LOSiR Luboń
    Termin działania: 03.09.2017
    Miejsce: hala LOSiR przy ul. Kołłątaja 2 w Luboniu

  22. Tytuł zadania:
    Stęszew MTB Maraton 2017
    Organizator: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko “Pałuki”
    Termin działania: 03.09.2017
    Miejsce: start- stadion  miejski w Stęszewie

  23. Tytuł zadania:
    Uroczyste otwarcie rozbudowanej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy
    Organizator: UMiG w Swarzędzu
    Termin działania: 04.09.2017
    Miejsce: ul. Poznańska 50, Kobylnica

  24. Tytuł zadania:
    Czwartki kolarskie
    Organizator: Wielkopolskie Towarzystwo Cyklistów
    Termin działania: 7 oraz 21.09.2017
    Miejsce: Tor Wyścigowy “Poznań”

  25. Tytuł zadania:
    Festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora w Lisówkach
    Organizator: Wydział Zdrowia Starostwa Powiatowego w Poznaniu
    Termin działania: 08.09.2017
    Miejsce: DPS Lisówki

  26. Tytuł zadania:
    Otwarcie hali sportowo-widowiskowej w Puszczykowie
    Organizator: Puszczykowo
    Termin działania: 08.09.2017
    Miejsce: ul. Podgórna 21 w Puszczykowie

  27. Tytuł zadania:
    Błyskawica Open
    Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Błyskawica
    Termin działania: 09.09.2017
    Miejsce: Pamiątkowo

  28. Tytuł zadania:
    Flower power czyli kwiatów moc
    Organizator: Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu
    Termin działania: 09.09.2017
    Miejsce: WTZ Owińska

  29. Tytuł zadania:
    Na rowerze po powiecie poznańskim – Cysterski Szlak Rowerowy 2017
    Organizator:
    Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko “Pałuki”
    Termin działania:
    09.09.2017
    Miejsce:
    powiat poznański

  30. Tytuł zadania:
    XI Piknik Cysterski KONWENCJONALIA 2017
    Organizator: Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Wielkopolska, HUFIEC CZERWONAK
    Termin działania: 09.09.2017
    Miejsce: Owińska

  31. Tytuł zadania:
    XI Rajd Cysterski
    Organizator: Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”, Swarzędz
    Termin działania: 09.09.2017
    Miejsce: Owińska

  32. Tytuł zadania:
    Bieg o liść dębu
    Organizator:
    Szkoła Podstawowa w Rogalinie
    Termin działania:
    09.09.2017
    Miejsce:
    Rogalin, start na terenie obok Szkoły Podstawowej

  33. Tytuł zadania:
    Rodzinny Festyn Lekkoatletyczny
    Organizator: GOSiR Dopiewo
    Termin działania: 09.09.2017
    Miejsce: Dąbrówka, boisko przy SP, ul. Malinowa

  34. Tytuł zadania:
    Maraton Zumba & Bachata
    Organizator: Klub Rosfit Rokietnica
    Termin działania: 09.09.2017
    Miejsce: klub Rosfit przy ul. Szamotulskiej 29 w Rokietnicy

  35. Tytuł zadania:
    III edycja Tarnowo na Sportowo
    Organizator: OSiR Tarnowo Podgórne
    Termin działania: 09.09.2017
    Miejsce: Park 700. lecia, Tarnowo Podgórne

  36. Tytuł zadania:
    IX Ogólnopolski Kongres Kobiet
    Organizator: Stowarzyszenie Kongres Kobiet
    Termin działania: 09-10.09.2017
    Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

  37. Tytuł zadania:
    VIII Memoriał Marka Serwatkiewicza w tenisie stołowym, rzucie lotką i strzelectwie sportowym
    Organizator: Stowarzyszenie UKS – Jedynka Kórnik
    Termin działania: 10.09.2017
    Miejsce: Radzewo

  38. Tytuł zadania:
    II Półmaraton Szpot Swarzędz
    Organizator: Szpot Sp. z o.o.
    Termin działania: 10.09.2017
    Miejsce: Swarzędz

  39. Tytuł zadania:
    Uroczystość Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Bukowskiej Literackiej Koronami Papieskimi
    Organizator: Parafianie bukowscy
    Termin działania: 10.09.2017
    Miejsce: Stadion Miejski w Buku

  40. Tytuł zadania:
    Czwarta edycja Poznań Bike Challange
    Organizator: Caracoles sp. z o. o.
    Termin działania: 10.09.2017
    Miejsce: Poznań i powiat poznański

  41. Tytuł zadania:
    VI 12-godzinny Bieg Charytatywny
    Organizator: Murowana Goślina
    Termin działania: 10.09.2017
    Miejsce: Stadion Miejski w Murowanej Goślinie

  42. Tytuł zadania:
    Dziki bieg w samo południe
    Organizator: Guber House Developer, sołectwo wsi Krosinko i Ludwikowo, OSiR Mosina
    Termin działania: 10.09.2017
    Miejsce: Rio Grande, Krosinko

  43. Tytuł zadania:
    Barierom Stop
    Organizator: DPS w Lisówkach
    Termin działania: 13.09.2017
    Miejsce: DPS w Lisówkach

  44. Tytuł zadania:
    V Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – mieszkańców Powiatu Poznańskiego pn. “Zlot Talentów”
    Organizator: Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich “Pomoc Maltańska”
    Termin działania: 15.09.2017
    Miejsce: Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji

  45. Tytuł zadania:
    Zawody biegowe Forest Run. Czas na las!
    Organizator: Stowarzyszenie Poco Loco Adventure
    Termin działania: 16.09.2017
    Miejsce: Osowa Góra, Wielkopolski Park Narodowy

  46. Tytuł zadania:
    Eko Babie Lato
    Organizator: Ośrodek Kultury w Swarzędzu
    Termin działania: 16.09.2017
    Miejsce: Scena nad Jeziorem, Swarzędz

  47. Tytuł zadania:
    Festyn rodzinny “Bezpieczni w powiecie poznańskim”
    Organizator: Starostwo Powiatowe w Poznaniu
    Termin działania: 16.09.2017
    Miejsce: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 8 Państwowej Straży Pożarnej w Bolechowie

  48. Tytuł zadania:
    Festyn parafialny w Kruszewni
    Organizator: Parafia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu
    Termin działania: 17.09.2017
    Miejsce: Kruszewnia

  49. Tytuł zadania:
    Biegnijmy razem! Wspólny bieg rodziców i przedszkolaków
    Organizator: GOSiR Komorniki
    Termin działania: 17.09.2017
    Miejsce: stadion GOSiR Komorniki

  50. Tytuł zadania:
    Samochodowy Rajd Turystyczny “Rajd Pożegnanie Lata”
    Organizator: Automobilklub Wielkopolski
    Termin działania: 17.09.2017
    Miejsce: Mosina

  51. Tytuł zadania:
    Festyn “Pożegnanie lata”
    Organizator: GOK Komorniki
    Termin działania: 17.09.2017
    Miejsce: Dom Kultury w Łęczycy

  52. Tytuł zadania:
    Jesień w domu i zagrodzie RETRO SHOW
    Organizator: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
    Termin działania: 17.09.2017
    Miejsce: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

  53. Tytuł zadania:
    V edycja edukacyjna “Dziel się uśmiechem”
    Organizator: Polski Czerwony Krzyż
    Termin działania: od 18.09.2017
    Miejsce: Poznań i powiat poznański

  54. Tytuł zadania:
    V Kórnickie Dni Nauki
    Organizator: Urząd Miasta i Gminy Kórnik
    Termin działania: 21-23.09.2017
    Miejsce: Leśniczówka Błażejewo, Zamek w Kórniku, obserwatorium w Borówcu

  55. Tytuł zadania:
    Powiatowy Wyścig MTB dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych – Tarnowo Podgórne
    Organizator: Klub Kolarski “Tarnovia” Tarnowo Podgórne
    Termin działania: 22.09.2017
    Miejsce: Tarnowo Podgórne

  56. Tytuł zadania:
    “Poznaj Wielkopolskę z Kajaka – 4 Pory Roku”. JESIEŃ w kajaku – grzybobranie
    Organizator: Wielkopolskie Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej WARTA
    Termin działania: 22-24.09.2017
    Miejsce: rzeka Warta, Obrzycko – Wronki

  57. Tytuł zadania:
    Trzeci Ogólnopolski Rajd Rowerowy po Pojezierzu Wielkopolskim “Śrem i okolice z siodełka roweru”
    Organizator: Klub Turystyki Rowerowej “Warcianie” Koła PTTK OŻ w Śremie
    Termin działania: 22-24.09.2017
    Miejsce: Mechlin, oraz między innymi powiat poznański (Kórnik, Rogalin i Mosina)

  58. Tytuł zadania:
    Obchody 25-lecia powstania IPA. Międzynarodowa Konferencja dot. działalności IPA w Polsce
    Organizator: IPA Poznań
    Termin działania: 22-23.09.2017
    Miejsce: Poznań

  59. Tytuł zadania:
    Przegląd Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych Anielskie Śpiewogranie
    Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu
    Termin działania: 23.09.2017
    Miejsce: Swarzędz

  60. Tytuł zadania:
    Warsztaty siatkarskie dla dzieci i młodzieży podczas Memoriału Arkadiusza Gołasia
    Organizator: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko “Pałuki” Wągrowiec
    Termin działania: 23-24.09.2017
    Miejsce: hala widowiskowo-sportowa, Murowana Goślina

  61. Tytuł zadania:
    Integracyjny turniej tenisowy na wózkach “Powiat Poznański 2017”
    Organizator: Fundacja Tenisowa im. Wiesława Gąsiorka
    Termin działania: 23-24.09.2017
    Miejsce: CTS Sobota

  62. Tytuł zadania:
    Organizacja XVII Powiatowego Rajdu Turystycznego pn. Pieczona Pyra – Niepruszewo 2017.
    Organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział w Buku
    Termin działania: 23.09.2017
    Miejsce: powiat poznański

  63. Tytuł zadania:
    IX Rodzinne Grand Prix Rokietnicy w biegach im. Dominiki – FINAŁ
    Organizator: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dolina Samy
    Termin działania: 23.09.2017
    Miejsce: START i META pod halą Rokietnickiego Ośrodka Sportu

  64. Tytuł zadania:
    IX Mistrzostwa Samorządów Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Strzelectwie Sportowym
    Organizator: Kurkowe Bractwo Strzeleckie Murowana Goślina
    Termin działania: 23.09.2017
    Miejsce: strzelnica w Murowanej Goślinie

  65. Tytuł zadania:
    Biała Sobota w Puszczykowie
    Organizator: Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Szpital w Puszczykowie
    Termin działania: 23.09.2017
    Miejsce: Szpital w Puszczykowie

  66. Tytuł zadania:
    Pchli Targ w Buku
    Organizator: Buk
    Termin działania: 23.09.2017
    Miejsce: Rynek, plac Przemysława w Buku

  67. Tytuł zadania:
    III Festyn Ekologiczny w Kórniku
    Organizator: Urząd Miasta i Gminy Kórnik
    Termin działania: 23.09.2017
    Miejsce: Rynek w Kórniku

  68. Tytuł zadania:
    Rajd przygodowy Pobiedziska Adventure Trip
    Organizator: OSiR Pobiedziska
    Termin działania: 23.09.2017
    Miejsce: tereny gm. Pobiedziska

  69. Tytuł zadania:
    Powiatowy bieg po ZDROWIE – impreza promująca aktywność fizyczną wśród mieszkańców powiatu poznańskiego
    Organizator: Stowarzyszenie 4activelife
    Termin działania: 24.09.2017
    Miejsce: Muzeum Rolnictwa w Szreniawie i okolice

  70. Tytuł zadania:
    II Bieg Pieczonej Pyry
    Organizator: Stowarzyszenie Walka Kostrzyn
    Termin działania: 24.09.2017
    Miejsce: Stara Cegielnia – Iwno

  71. Tytuł zadania:
    Bike Cross Maraton Gogol MTB 2017 – Suchy Las MTB Maraton
    Organizator: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko “Pałuki”
    Termin działania: 24.09.2017
    Miejsce: start – Pętla autobusowa ul. Bogusławskiego, Suchy Las

  72. Tytuł zadania:
    Polsko – Nigeryjski Szczyt Gospodarczy (Polish – Nigeria Business and Investment Summit – PONBIS)
    Organizator: Centrum Stosunków Polsko – Afrykańskich, Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, Polsko – Afrykańska Izba Przemysłowo – Handlowa
    Termin działania: 25-26.09.2017
    Miejsce: Poznań, Congress Center

  73. Tytuł zadania:
    II Powiatowy Turniej Minikoszykówki
    Organizator: Stowarzyszenie BASKET Suchy Las
    Termin działania: 29.09.2017 – 01.10.2017
    Miejsce: GOSiR Suchy Las

  74. Tytuł zadania:
    XVII Kongres Polskiej Federacji Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych
    Organizator: Wielkopolskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości w Poznaniu
    Termin działania: 29-30.09.2017
    Miejsce: Poznań, Hotel Novotel

  75. Tytuł zadania:
    Święto Pieczonego Ziemniaka
    Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “Promyk”
    Termin działania: 30.09.2017
    Miejsce: WTZ w Otuszu

  76. Tytuł zadania:
    XXIV Rajd “Witamy Jesień u Augusta Cieszkowskiego”
    Organizator: Oddział Środowiskowy PTTK Poznań – Nowe Miasto im. F. Jaśkowiaka
    Termin działania: 30.09.2017
    Miejsce: Swarzędz, Poznań, Wierzenica

  77. Tytuł zadania:
    Obchody 70 lat oświaty na poznańskim Golęcinie
    Organizator: Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu
    Termin działania: 30.09.2017
    Miejsce: Poznań

  78. Tytuł zadania:
    MTB Wiórek, VI Otwarte Mistrzostwa Gminy Mosina w Kolarstwie Górskim i Przełajowym
    Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie
    Termin działania: 30.09.2017
    Miejsce: Wiórek ul. Podleśna 70

  79. Tytuł zadania:
    15 lat Klaudynki. Bieg charytatywny “Każdy z nas jest wyjątkowy”
    Organizator: Kórnickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ruchową “Klaudynka”
    Termin działania: 30.09.2017
    Miejsce: Arboretum Kórnickie

  80. Tytuł zadania:
    Kleszczewska szybka piątka
    Organizator: GOKiS Kleszczewo, For Run
    Termin działania: 30.09.2017
    Miejsce: Kleszczewo

  81. Tytuł zadania:
    IV Promieński Rajd Rowerowy
    Organizator: OSiR Pobiedziska
    Termin działania: 30.09.2017
    Miejsce: Pobiedziska

  82. Tytuł zadania:
    Morderczy trening Loft Fitness IV edycja
    Organizator: Loft Fitness, OSiR Mosina
    Termin działania: 30.09.2017
    Miejsce: Mosina Glinianki

  83. Tytuł zadania:
    III Wielopokoleniowa Wycieczka Rowerowa po gminie Kostrzyn
    Organizator: Sołtys i Rada Sołecka Wsi Czerlejno
    Termin działania: 30.09.2017
    Miejsce: start w Czerlejnie

SIERPIEŃ 2017


  1. Tytuł zadania:
    Obóz siatkarski
    Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Lider Rokietnica
    Termin działania: 01-10.08.2017
    Miejsce: gimnazjum w Lubaszu

  2. Tytuł zadania:
    Malinowe Lato w Gminie Kostrztn
    Organizator: gmina Kostrzyn
    Termin działania: 01-26.08.2017
    Miejsce: Kostrzyn, Gułtowy, Czerlejno, Iwno

  3. Tytuł zadania:
    Weekendowe spływy kajakowe rzeką Wartą
    Organizator: LOSiR Luboń
    Termin działania: 01-31.08.2017
    Miejsce: start: przystań w Puszczykowie

  4. Tytuł zadania:
    Czwartki kolarskie
    Organizator: Wielkopolskie Towarzystwo Cyklistów
    Termin działania: 01-31.08.2017
    Miejsce: Tor Wyścigowy “Poznań”

  5. Tytuł zadania:
    Czwartki kolarskie
    Organizator: Wielkopolskie Towarzystwo Cyklistów
    Termin działania: 03-31.08.2017
    Miejsce: Tor „Poznań” Przeźmierowo

  6. Tytuł zadania:
    II Piątka Nocnego Puszczka, I Dziesiątka Nocnego Puszczka
    Organizator: Puszczykowo, www.biegi.wlkp
    Termin działania: 04.08.2017
    Miejsce: start i meta na boiskach przy ul. Kościelnej 7 w Puszczykowie

  7. Tytuł zadania:
    Uroczyste podpisanie umowy dot. dofinanoswania dla Owińsk
    Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
    Termin działania: 04.08.2017
    Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

  8. Tytuł zadania:
    II Piątka Nocnego Puszczyka I Dziesiątka Nocnego Puszczyka
    Organizator: Miasto Puszczykowo oraz biegi.wlkp
    Termin działania: 04.08.2017
    Miejsce: start i meta na terenie boisk sportowych – ul. Kościelna 7 w Puszczykowie

  9. Tytuł zadania:
    Wyjazd profilaktyczno – zdrowotny z wypoczynkiem nad morzem dla dzieci i osób niepełnosprawnych z opiekunem
    Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu
    Termin działania: 05-12.08.2017
    Miejsce: nad Morzem Bałtyckim

  10. Tytuł zadania:
    Przygotowanie dzieci i młodzieży UKS Grunwald Plewiska do reprezentowania powiatu w imprezach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych
    Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Grunwald Plewiska
    Termin działania: 05-17.08.2017
    Miejsce: GOSIR

  11. Tytuł zadania:
    XV Letni Festiwal Muzyczny – Długa Goślina im. profesora Stefana Stuligrosza
    Organizator: Miejsko-gminny ośrodek kultury i rekreacji w Murowanej Goślinie
    Termin działania: 05.08.2017
    Miejsce: Kościół p.w. św. Marii Magdaleny w Murowanej Goślinie

  12. Tytuł zadania:
    XIII Letni Festiwal Muzyka z Kórnika
    Organizator: Fundacja Zakłady Kórnickie
    Termin działania: 06-27.08.2017
    Miejsce: Kórnickie Arboretum

  13. Tytuł zadania:
    Amatorski turniej piłki nożnej dla dorosłych
    Organizator: OSiR Mosina
    Termin działania: 06.08.2017
    Miejsce: boisko w Krajkowie

  14. Tytuł zadania:
    Wielka Gala Super-Bohaterów w Parku Harcerza
    Organizator: Miasto i Gmina Buk, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury
    Termin działania: 06.08.2017
    Miejsce: Park Harcerza, ul Dobieżańska w Buku

  15. Tytuł zadania:
    XI Letnie Koncerty Organowe w Wielkopolskim Parku Narodowym 2017
    Organizator: Parafia  p.w. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie
    Termin działania: 06-20.08.2017
    Miejsce: Kościół parafialny p.w. Matki Boskiej Wniebowziętej, ul Kościelna 1, Puszczykowo

  16. Tytuł zadania:
    Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w klasie BIC Techno
    Organizator: OŚ AZS Poznań
    Termin działania: 09-11.08.2017
    Miejsce: jezioro Kierskie

  17. Tytuł zadania:
    XVII Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2017
    Organizator: Zespołu Tańca Ludowego “Poznań” AWF
    Termin działania: 12.08.2017
    Miejsce: Luboń, Wzgórze Papieskie

  18. Tytuł zadania:
    XVII Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2017
    Organizator: Zespołu Tańca Ludowego “Poznań” AWF
    Termin działania: 13.08.2017
    Miejsce: scena plenerowa przy pływalni, Swarzędz

  19. Tytuł zadania:
    Kórnik Triathlon 2017
    Organizator: Firma Kotas
    Termin działania: 13.08.2017
    Miejsce: Kórnik

  20. Tytuł zadania:
    Piłkarski Memoriał Zenona Adamka
    Organizator: gmina Stęszew
    Termin działania: 15.08.2017
    Miejsce: boisko we Wronczynie

  21. Tytuł zadania:
    Teatr Bajeczny „Morskie opowieści”
    Organizator: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie
    Termin działania: 17.08.2017
    Miejsce: Sala Widowiskowa CKiBP

  22. Tytuł zadania:
    IV Chludowskie Spotkania z Folklorem
    Organizator: Stowarzyszenie Zespół Pieśni i Tańca “Chludowianie”
    Termin działania: 19-26.08.2017
    Miejsce: Chludowo

  23. Tytuł zadania:
    Muuusisz Biec – bieg w Krajkowie
    Organizator: OSP Krajkowo, Loft Fitness Mosina, OSiR Mosina
    Termin działania: 19.08.2017
    Miejsce: Krajkowo

  24. Tytuł zadania:
    Rodzinny rajd rowerowy
    Organizator: OSiR Mosina
    Termin działania: 19.08.2017
    Miejsce: Nadleśnictwo Konstantynowo

  25. Tytuł zadania:
    Dożynki gminy Czerwonak
    Organizator: Gmina Czerwonak
    Termin działania: 20.08.2017
    Miejsce: Kicin, przy klubie Jutrzenka

  26. Tytuł zadania:
    Wakacyjny turniej piłki nożnej
    Organizator: OSiR Buk, gmina Buk
    Termin działania: 20.08.2017
    Miejsce: stadion miejski w Buku

  27. Tytuł zadania:
    Warsztaty tenisa ziemnego dla dzieci
    Organizator: OSiR Mosina
    Termin działania: 21.08.2017
    Miejsce: boisko przy SP 1 i Gimnazjum nr 1 w Mosinie

  28. Tytuł zadania:
    Pożegnanie lata
    Organizator: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Buku
    Termin działania: 25.08.2017
    Miejsce: Park harcerza w Buku

  29. Tytuł zadania:
    XI Festiwal Sztuki Ludowej – Europejskie Obrzędy Dożynkowe
    Organizator: Towarzystwo “Poligrodzianie”
    Termin działania: 26-28.08.2017
    Miejsce: Szreniawa – muzeum

  30. Tytuł zadania:
    Dożynki gminy Swarzędz
    Organizator: Urząd Miasta i Gminy Swarzędz
    Termin działania: 26.08.2017
    Miejsce: boisko sportowe przy zmodernizowanej Szkole Podstawowej w Kobylnicy

  31. Tytuł zadania:
    Dożynki gminy Kostrzyn
    Organizator: Gmina Kostrzyn
    Termin działania: 26.08.2017
    Miejsce: Czerlejno

  32. Tytuł zadania:
    Dożynki gminy Kórnik
    Organizator: Gmina Kórnik
    Termin działania: 26.08.2017
    Miejsce: Czmoń

  33. Tytuł zadania:
    Dożynki gminy Rokietnica
    Organizator: Gmina Rokietnica
    Termin działania: 26.08.2017
    Miejsce: Szkoła Zamoyskich w Rokietnicy

  34. Tytuł zadania:
    Dożynki powiatowo-gminne
    Organizator: Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Gmina Murowana Goślina
    Termin działania: 26.08.2017
    Miejsce: Łopuchowo

  35. Tytuł zadania:
    Turniej siatkówki plażowej mikstów
    Organizator: Puszczykowo
    Termin działania: 26.08.2017
    Miejsce: boisko piaszczyste Nowe Osiedle

  36. Tytuł zadania:
    IV Triathlon Czerwonak
    Organizator: „Akwen” Czerwonak
    Termin działania: 26.08.2017
    Miejsce: akwen „Tropicana” w Owińskach

  37. Tytuł zadania:
    Bieg Murowana Dycha
    Organizator: KB Katorżnik Murowana Goślina
    Termin działania: 27.08.2017
    Miejsce: ulice Murowanej Gośliny

  38. Tytuł zadania:
    Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych
    Organizator: Stowarzyszenie Kultura Lokalna
    Termin działania: 27.08.2017
    Miejsce: Lusowo, plac przy kościele

  39. Tytuł zadania:
    Samochodowy Rajd Turystyczny “Rajd Pożegnanie Lata”
    Organizator: Automobilklub Wielkopolski
    Termin działania: 27.08.2017
    Miejsce: Mosina

  40. Tytuł zadania:
    Dożynki Wojewódzko – Archidiecezjalne
    Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
    Termin działania: 27.08.2017
    Miejsce: Plac Św. Wojciecha przy ul. Łaskiego w Gnieźnie

  41. Tytuł zadania:
    Dożynki gminy Tarnowo Podgórne
    Organizator: Urząd Gminy Tarnowo Podgórne
    Termin działania: 27.08.2017
    Miejsce: Lusowo

  42. Tytuł zadania:
    Dożynki Rogalinek 2017
    Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Dębów Rogalińskich
    Termin działania: 27.08.2017
    Miejsce: Rogalinek

  43. Tytuł zadania:
    Dożynki gminy Stęszew
    Organizator: Gmina Stęszew
    Termin działania: 27.08.2017
    Miejsce: Słupia

  44. Tytuł zadania:
    Dożynki gminy Suchy Las
    Organizator: Gmina Suchy Las
    Termin działania: 27.08.2017
    Miejsce: Chludowo

  45. Tytuł zadania:
    VII edycja Pikniku z Motoryzacją Wiry 2017
    Organizator: Sołtys Wsi Wiry – Dominik Występski
    Termin działania: 27.08.2017
    Miejsce: Wiry, teren przy ul. Zespołowej

  46. Tytuł zadania:
    Piknik Trzech Pokoleń
    Organizator: Swarzędz
    Termin działania: 27.08.2017
    Miejsce: Swarzędz

  47. Tytuł zadania:
    Pożegnanie lata na Plaży Miejskiej
    Organizator: Urząd Miasta Luboń
    Termin działania: 27.08.2017
    Miejsce: Plaża miejska w Luboniu

  48. Tytuł zadania:
    Obchody Dnia Solidarności i Wolności
    Organizator: Miejsko-gminny ośrodek kultury i rekreacji w Murowanej Goślinie
    Termin działania: 31.08.2017
    Miejsce: kościół na os. Zielone Wzgórza

LIPIEC 2017


  1. Tytuł zadania
    : XVI Powiatowe Igrzyska Sprawnych Inaczej z plenerem malarskim
    Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu
    Termin działania: 01.07.2017
    MiejsceStadion Unii Swarzędz

  2. Tytuł zadania
    : Szanty nad Łomnem
    Organizator: Sołtys i Rada Sołecka Wojnówka
    Termin działania: 01.07.2017
    MiejsceWojnówko nad jeziorem Łomno, godz. 17.00

  3. Tytuł zadania
    : „Z Zumba Fitness po Zdrowie – II Zlot Fanów Zumby”
    Organizator: Fundacja Sport Support
    Termin działania: 01.07.2017
    MiejsceZS w Puszczykowie, godz. 17.00

  4. Tytuł zadania
    : Dni Gminy Kleszczewo
    Organizator: GOKiS w Kleszczewie
    Termin działania: 01.07.2017
    Miejsce: Kleszczewo

  5. Tytuł zadania
    : Dni Gminy Dopiewo
    Organizator: Gmina Dopiewo
    Termin działania: 01.07.2017
    MiejscePlac Gminny, ul. Łąkowa i Wyzwolenia

  6. Tytuł zadania
    : Otwarcie sezonu Przystanek Glinianki
    Organizator: Mosiński Ośrodek Kultury
    Termin działania: 01.07.2017
    MiejscePrzystanek Glinianki

  7. Tytuł zadania
    : Weekendowe spływy kajakowe rzeką Warta
    Organizator: LOSiR Luboń
    Termin działania: 1, 8, 15, 21, 23 lipca 2017
    Miejscestart: przystań w Puszczykowie

  8. Tytuł zadania
    : Festyn na kąpielisku Akwen Tropicana
    Organizator: Akwen Tropicana
    Termin działania: 01.07.2017
    Miejsceul. Plażowa 1, Owińska, godz. 11.00

  9. Tytuł zadania
    : Rajd pieszo – rowerowy Poznaj Dopiewo
    Organizator: Koło PTTK Pędziwiatry w Dopiewie, Gmina Dopiewo
    Termin działania: 01.07.2017
    Miejscestart: główne wejście do Gminnego Ośrodka Sportu w Dopiewie, godz. 12.30

  10. Tytuł zadania
    : Turniej Wsi
    Organizator: Rada sołecka Rabowic
    Termin działania: 01.07.2017
    Miejsce: Rabowice, godz. 16.00

  11. Tytuł zadania
    : III lipcowy Dwubieg Puszczykowski
    Organizator: Miasto Puszczykowo
    Termin działania: 01-02.07.2017
    MiejscePuszczykowo, start, meta i parking na terenie boisk sportowych : ul. Kościelna 7

  12. Tytuł zadania
    : Amatorski turniej piłki nożnej w Rosnówku
    Organizator: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach
    Termin działania: 02.07.2017
    Miejsceboisko piłkarskie w Rosnówku przy ul. 1-Maja, godz.10.00

  13. Tytuł zadania
    : Binduga MTB Maraton
    Organizator: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko “Pałuki”
    Termin działania: 02.07.2017
    Miejsce: Przystań nad Wartą Binduga, Mściszewo koło Murowanej Gośliny, godz. 11.00

  14. Tytuł zadania
    : Grand Prix Wielkopolski w biegach ulicznych – V Sucholeska Dziesiątka Fightera o Puchar Wójta
    Organizator: Sucholeskie Stowarzyszenie Sportowe „FIGHTER”
    Termin działania: 02.07.2017
    Miejsce: ul. Szkolna na wysokości Gminnego Ośrodka Sportu

  15. Tytuł zadania
    : Zumba w Czerlejnku
    Organizator: Gmina Kostrzyn
    Termin działania: 05, 07, 12, 14, 19, 21, 26 lipca 2017
    Miejsceświetlica w Czerlejnku

  16. Tytuł zadania
    : Wieczór Bałkański
    Organizator: Fundacja Fiedlerów
    Termin działania: 07.07.2017
    Miejsce: Muzeum – Pracownia Literacka  Arkadego Fiedlera

  17. Tytuł zadania
    : 50 Maraton Pływacki “Wpław przez Kiekrz”
    Organizator: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Wielkopolskiego
    Termin działania: 08.07.2017
    MiejsceTeren Ratowników WOPR w Kiekrzu/k Poznania

  18. Tytuł zadania
    : Bieg Jagiełły
    Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach
    Termin działania: 09.07.2017
    Miejscestart: Zespół Szkół w Pobiedziskach, ul. Kostrzyńska 23, godz. 10.00

  19. Tytuł zadania
    : Zborowo na sportowo
    Organizator: GOSiR Dopiewo
    Termin działania: 09.07.2017
    Miejsce: Owocowa plaża w Zborowie, godz. 11-17

  20. Tytuł zadania
    : Muzyka z Kórnika
    Organizator: Fundacja Zakłady Kórnickie
    Termin działania: 09.07.2017
    Miejsce: Kórnickie Arboretum

  21. Tytuł zadania
    : Warsztaty Tenisa Ziemnego dla Dzieci
    Organizator: OSiR Mosina
    Termin działania: 10-14.07.2017
    Miejsce: boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mosinie oraz Gimnazjum nr 1 w Mosinie

  22. Tytuł zadania
    : wernisaż Wystawy Fotografii Lotniczej
    Organizator: Gminna Biblioteka w Czerwonaku Filia w Koziegłowach
    Termin działania: 11.07.2017
    Miejsce: Biblioteka w Koziegłowach

  23. Tytuł zadania
    : Zlot Zabytkowych Pojazdów Dostawczych
    Organizator: Gmina Dopiewo, Akademia Renowacji, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
    Termin działania: 15.07.2017
    MiejscePlaża w Zborowie nad Jeziorem Niepruszewskim

  24. Tytuł zadania
    : Konwent Gier Planszowych
    Organizator: Mosiński Ośrodek Kultury
    Termin działania: 15.07.2017
    MiejsceMosiński Ośrodek Kultury

  25. Tytuł zadania
    : Letni Festyn Rodzinny w Latalicach
    Organizator: OSiR Pobiedziska
    Termin działania: 15.07.2017
    Miejsce: świetlica wiejska w Latalicach

  26. Tytuł zadania
    : Festyn w Wagowie
    Organizator: Pobiedziski Ośrodek Kultury
    Termin działania: 15.07.2017
    Miejsce: świetlica wiejska w Wagowie

  27. Tytuł zadania
    : III Promieński Rajd Rowerowy
    Organizator: OSiR Pobiedziska
    Termin działania: 15.07.2017
    Miejsce: start na Rynku w Pobiedziskach

  28. Tytuł zadania
    : Sportowy weekend na plaży w Niepruszewie
    Organizator: Miasto i Gmina Buk, Ośrodek Sportu i Rekreacji
    Termin działania: 15-16.07.2017
    MiejsceKąpielisko w Niepruszewie

  29. Tytuł zadania
    : Amatorski Turniej piłki nożnej dla dorosłych
    Organizator: OSiR Mosina
    Termin działania: 16.07.2017
    Miejsce: boisko w Rogalinku

  30. Tytuł zadania
    : Bieg Zamoyskiego
    Organizator: Stowarzyszenie “UKS – Jedyna Kórnik”
    Termin działania: 16.07.2017
    Miejsce: Kórnik

  31. Tytuł zadania
    : Koncert organowy – Pobiedziska Letnisko
    Organizator: Pobiedziski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Gmina Pobiedziska w Europie
    Termin działania: 16.07. 2017
    MiejsceKościół NBNP w Pobiedziskach Letnisku

  32. Tytuł zadania
    : Impreza edukacyjno – rekreacyjna “Niedziela w Muzeum”
    Organizator: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie
    Termin działania: 16.07.2017
    MiejsceMuzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie, godz. 10.00

  33. Tytuł zadania
    : Rajd rowerowy  “Tajemniczymi traktami po ziemi Cysterek”
    Organizator: Urząd Gminy Czerwonak
    Termin działania: 16.07.2017
    Miejsce: tereny zielone w bezpośredniej okolicy Owińsk i Czerwonaka

  34. Tytuł zadania
    Amatorskie Turnieje Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora GOSiR Komorniki
    Organizator: GOSiR Komorniki
    Termin działania: 16 oraz 30.07.2017
    Miejsce: Głuchowo i Chomęcice

  35. Tytuł zadania
    : Warsztaty artystyczne dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu poznańskiego
    Organizator: Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich “Pomoc Maltańska”
    Termin działania: 17-20.07.2017
    Miejsce: Ośrodek Leśny w Puszczykowie

  36. Tytuł zadania:
    Czwartki kolarskie
    Organizator: Wielkopolskie Towarzystwo Cyklistów
    Termin działania: 20 oraz 27.07.2017
    Miejsce: Tor Wyścigowy “Poznań”

  37. Tytuł zadania:
    Koncert zespołu Cashflow
    Organizator: Gminny Ośrodek Kultury Sokół
    Termin działania: 20.07.2017
    Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

  38. Tytuł zadania:
    Kapeliada w stylu Retro w Plewiskach
    Organizator: Retro Swing Project
    Termin działania: 22.07.2017
    Miejsce: DK” Remiza” w Plewiskach

  39. Tytuł zadania:
    Chabrowe Lato – VII Gośliński Przegląd Zespołów Śpiewaczych
    Organizator: Miejsko-gminny ośrodek kultury i rekreacji w Murowanej Goślinie
    Termin działania: 22.07.2017
    Miejsce: aula Gimnazjum nr 1 w Mosinie

  40. Tytuł zadania
    : Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej – Plaża Lusowo
    Organizator: Klub Kolarski “Tarnovia” Tarnowo Podgórne
    Termin działania: 22.07.2017
    Miejsce: Plaża Lusowo

  41. Tytuł zadania
    : Zawody deskorolkowe w Swarzędzu
    Organizator: Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji
    Termin działania: 22.07.2017
    MiejsceSkatepark w Swarzędzu

  42. Tytuł zadania: Spływ kajakowy rzeką Drawą
    Organizator: OSiR Mosina
    Termin działania: 22-23.07.2017
    Miejsce: rzeka Drawa

  43. Tytuł zadania:
    Turniej o Puchar CRKF AKWEN  w siatkówce plażowej
    Organizator: Akwen Czerwonak
    Termin działania: 22-23.07.2017
    Miejsce: kąpielisko Akwen Tropicana w Owińskach

  44. Tytuł zadania:
    Zawody konne w powożeniu
    Organizator: Rada Sołecka, OSP Otusz i Hodowcy Koni 
    Termin działania: 23.07.2017
    Miejsce: Otusz, godz. 10.00

  45. Tytuł zadania:
    Rajd Pieszy “Zalewy nadwarciańskie”
    Organizator: GOK Komorniki
    Termin działania: 23.07.2017
    Miejsce: Start i meta: Łęczyca przy Domu Kultury nad Wirynką, godz. 10.00

  46. Tytuł zadania:
    Koncert organowy – Pobiedziska Letnisko
    Organizator: Pobiedziski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Gmina Pobiedziska w Europie
    Termin działania: 23.07.2017
    Miejsce: Kościół św. Michała Archanioła w Pobiedziskach

  47. Tytuł zadania:
    Ferie artystyczno -przyrodnicze – LATO 2017
    Organizator: GOK Komorniki
    Termin działania: 24-28.07.2017
    Miejsce: Świetlica edukacyjna PRO – NATURA w Komornikach, Sala Piwnica

  48. Tytuł zadania:
    Festyn św. Krzysztofa “Bezpieczne wakacje mojej rodziny”
    Organizator: Automobilklub Wielkopolski, parafia p.w. Św. Urszuli w Dąbrówce
    Termin działania: 25.07.2017
    Miejsce: Dąbrówka, plac przy kościele

  49. Tytuł zadania:
    Impreza biegowa “Pogoń za wilkiem”, bieg przełajowy 10 km
    Organizator: GREEN SPORT Łukasz Kubiak
    Termin działania: 29.07.2017
    Miejsce: Wielkopolski Park Narodowy, Mosina, Jeziory

  50. Tytuł zadania:
    XV Jarmark Św. Jakuba – Św. Jakub na wakacjach
    Organizator: Miejsko-gminny ośrodek kultury i rekreacji w Murowanej Goślinie
    Termin działania: 29.07.2017
    Miejsce: Stadion Miejski w Murowanej Goślinie

  51. Tytuł zadania:
    Mistrzostwa Miasta i Gminy Buk w Siatkówce Plażowej
    Organizator: Miasto i Gmina  Buk
    Termin działania: 29.07.2017
    Miejsce: Stadion Miejski w Buku
  52. Tytuł zadania: Impreza biegowa „Pogoń za wilkiem”, bieg przełajowy 10 km
    Organizator: GREEN SPORT Łukasz Kubiak
    Termin działania: 29.07.2017
    Miejsce: Wielkopolski Park Narodowy, Mosina, Jeziory

  53. Tytuł zadania:
    Regaty żeglarskie o Puchar Starosty Poznańskiego
    Organizator: Klub Żeglarski “Mewa”
    Termin działania: 29-30.07.2017
    Miejsce: jezioro Kierskie
  54. Tytuł zadania: Turnieje Miasta i Gminy Buk w Siatkówce Plażowej i Beach Soccer`rze
    Organizator: Miasto i Gmina  Buk
    Termin działania: 29-30.07.2017
    Miejsce: Stadion Miejski w Buku
  55. Tytuł zadania: Regaty żeglarskie o Puchar Starosty Poznańskiego
    Organizator: Klub Żeglarski „Mewa”
    Termin działania: 29-30.07.2017
    Miejsce: jezioro Kierskie
  56. Tytuł zadania: II Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w wędkarstwie spławikowym
    Organizator: OSiR Tarnowo Podgórne
    Termin działania: 29-30.07.2017
    Miejsce: stawy w Baranowie
  57. Tytuł zadania: Otwarty Turniej Beach Soccera 3×3 w kat. Open
    Organizator: Miasto i Gmina  Buk
    Termin działania: 30.07.2017
    Miejsce: Stadion Miejski w Buku
  58. Tytuł zadania: Szeroko na Wąskiej w Mosinie
    Organizator: Mosińskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe
    Termin działania: 30.07.2017
    Miejsce: Mosina, ul. Wąska

  59. Tytuł zadania
    : Koncert Dawnych Wspomnień Czar
    Organizator: Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu
    Termin działania: 30.07.2017
    Miejsce: Scena nad Jeziorem, Swarzędz

  60. Tytuł zadania
    : Otwarty Turniej Beach Soccera 3×3 w kat. Open
    Organizator: Miasto i Gmina  Buk
    Termin działania: 30.07.2017
    Miejsce: Stadion Miejski w Buku

  61. Tytuł zadania
    : Zajęcia fitness na świeżym powietrzu
    Organizator: LOSiR w Luboniu
    Termin działania: każda środa i sobota lipca
    Miejsce: środy – Park Papieski, soboty – Plaża Miejska

  62. Tytuł zadania
    : Malinowe Lato w Gminie Kostrzyn
    Organizator: Burmistrz Gminy Kostrzyn
    Termin działania: 1 lipca – 26 sierpnia 2017
    Miejsce: Kostrzyn, Gułtowy, Siekierki Wielkie, Czerlejno, Iwno
  63. Tytuł zadania: Zajęcia fitness na świeżym powietrzu
    Organizator: LOSiR w Luboniu
    Termin działania: każda środa i sobota lipca
    Miejsce: środy – Park Papieski, soboty – Plaża Miejska

 

CZERWIEC 2017


  1. Tytuł zadania
    : Turniej tenisa ziemnego dzieci i młodzieży
    Organizator: CT “Angie”, Puszczykowo
    Termin działania: 29.05. – 10.06. 2017
    Miejsce: CT “Angie” Puszczykowo

  2. Tytuł zadania
    : Dzień Dziecka z Disneyem – koncert muzyki filmowej z animacjami
    Organizator: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie
    Termin działania: 01.06.2017
    Miejsce: sala widowiskowa Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, godz.17.00

  3. Tytuł zadania
    : Europejski Festiwal Szermierki
    Organizator: Klub Sportowy “Warta” Poznań MUSZKIETEROWIE
    Termin działania: 01-04.06.2017
    Miejsce: hala sportowa UAM przy ul. Zagajnikowej w Poznaniu

  4. Tytuł zadania
    : XVIII Festyn Integracyjny Dzieci – Dzieciom Poznań 2017
    Organizator: Fundacja Renaty Mataczyńskiej, Izabeli Ewy Kwiatkowskiej „Światełko w Tunelu”
    Termin działania: 02.06.2017
    Miejsce: Stadion AWF w Poznaniu

  5. Tytuł zadania
    : Orinoko nad Wartą
    Organizator: Fundacja Fiedlerów
    Termin działania: 02-03.06.2017
    Miejsce: Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

  6. Tytuł zadania
    : Uroczystości związane z 73. rocznicą śmierci komendanta okręgu poznańskiego Armii Krajowej, płka Henryka Kowalówki oraz jego oficerów i żołnierzy zamordowanych w hitlerowskim obozie w Żabikowie
    Organizator: Urząd Miasta i Gminy Luboń
    Termin działania: 02.06.2017
    Miejsce: Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie

  7. Tytuł zadania
    : Letni turniej piłki ręcznej dziewcząt Pantera Cup 2017
    Organizator: GOSiR Dopiewo
    Termin działania: 02-04.06.2017
    Miejsce: hala GOSiR w Dopiewie, godz. 15.00

  8. Tytuł zadania
    : Charytatywna zumba dla Amelki
    Organizator: gmina Kostrzyn
    Termin działania: 02.06.2017
    Miejsce: Park Miejski w Kostrzynie, godz. 19.00

  9. Tytuł zadania
    : Zumba w Czerlejnku
    Organizator: gmina Kostrzyn
    Termin działania: 02.06.2017
    Miejsce: świetlica w Czerlejnku, godz. 17.45

  10. Tytuł zadania
    : Maraton Lednicki 2017
    Organizator: Stowarzyszenie Biegowe BRYLANT KÓRNIK
    Termin działania: 03.06.2017
    Miejsce: start na Placu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, godz. 12.30

  11. Tytuł zadania
    : Powiatowe Zawody Obrony Cywilnej
    Organizator: Starosta Poznański
    Termin działania: 03.06.2017
    Miejsce: stadion przy ul. Tysiąclecia obok remizy OSP w Chludowie, godz. 10.00

  12. Tytuł zadania
    : Turniej Masters Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów w badmintona
    Organizator: GOKiS Kleszczewo
    Termin działania: 03.06.2017
    Miejsce: hala sportowa GOKiS w Kleszczewie

  13. Tytuł zadania
    : Rodzinny piknik lekkoatletyczny
    Organizator: GOSiR Komorniki
    Termin działania: 03.06.2017
    Miejsce: boisko przy SP nr 1 w Plewiskach

  14. Tytuł zadania
    : Otwarty turniej minisiatkówki trójek dziewcząt
    Organizator: Urząd Miejski Kostrzyn
    Termin działania: 03.06.2017
    Miejsce: hala Gimnazjum w Kostrzynie, godz. 10.00

  15. Tytuł zadania
    : Zawody “Mały olimpijczyk”
    Organizator: KCRiS
    Termin działania: 03.06.2017
    Miejsce: pływalnia KCRiS Oaza , godz. 14.00

  16. Tytuł zadania
    : III Ogólnopolski spływ kajakowy „Płyń z Rektorem Politechniki”
    Organizator: Sekcja kajakowa AZS Politechnika Poznańska
    Termin działania: 03.06.2017
    Miejsce: Puszczykowo-przystań, godz. 9.00

  17. Tytuł zadania
    : II Rajd Puszczański
    Organizator: SCSiR
    Termin działania: 03.06.2017
    Miejsce: gmina Swarzędz

  18. Tytuł zadania
    : Mistrzostwa Polski Weteranów w Półmaratonie
    Organizator: M-GOKiR, Społeczny Komitet Organizacyjny
    Termin działania: 04.06.2017
    Miejsce: Murowana Goślina

  19. Tytuł zadania
    : I koncert z cyklu Koncerty orkiestry dla mieszkańców Powiatu Poznańskiego
    Organizator: Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Dęta im. Harcmistrza Antoniego Jerzaka w Mosinie
    Termin działania: 04.06.2017
    Miejsce: Mosina

  20. Tytuł zadania
    : Maraton Kostrzyn MTB
    Organizator: Agrochest, Urząd Miasta i Gminy Kostrzyn
    Termin działania: 04.06.2017
    Miejsce: Kostrzyn

  21. Tytuł zadania
    : Festyn Zielonoświątkowy
    Organizator: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
    Termin działania: 04.06.2017
    Miejsce: Muzeum w Szreniawie

  22. Tytuł zadania
    : Dzień Dziecka w Puszczykowie
    Organizator: Urząd Miejski w Puszczykowie
    Termin działania: 04.06.2017
    Miejsce: teren rekreacyjno-sportowy, Kościelna 7

  23. Tytuł zadania
    : II Bukowski Bieg Księcia Mieszka
    Organizator: OSiR Buk, gmina Buk
    Termin działania: 04.06.2017
    Miejsce: ulice miasta Buk, godz. 13.00

  24. Tytuł zadania
    : Mecz przyjaciół Michała Zaporowskiego
    Organizator: Unia “100”, SKS “Unia”
    Termin działania: 04.06.2017
    Miejsce: stadion miejski w Swarzędzu, godz. 16.00

  25. Tytuł zadania
    : Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
    Organizator: Polski Związek Motorowy
    Termin działania: 07.06.2017
    Miejsce: Tor Samochodowy “Poznań”

  26. Tytuł zadania
    : VI Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Podarujmy dzieciom uśmiech”
    Organizator: Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie
    Termin działania: 07.06.2017
    Miejsce: sala gimnastyczna przy ul. Topolowej 2, Mosina, godz. 9.30

  27. Tytuł zadania
    : Finał Wojewódzki XXX edycji Ogólnopolskiego Konkursu “Policjant Ruchu Drogowego”
    Organizator: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
    Termin działania: 08.06.2017
    Miejsce: Pałacyk pod lipami

  28. Tytuł zadania
    : V Sympozjum Samorządów Uczniowskich Szkół Powiatu Poznańskiego
    Organizator: ZS w Bolechowie
    Termin działania: 09.06.2017
    Miejsce: ZS w Bolechowie, godz. 10.00

  29. Tytuł zadania:
    Piknik Rodzinny w Puszczykowie
    Organizator: PCPR
    Termin działania: 10.06.2017
    Miejsce: Puszczykowo

  30. Tytuł zadania
    : Plenerowe Widowisko Historyczne Orzeł i Krzyż
    Organizator: Stowarzyszenie Dzieje
    Termin działania: 10.06; 16.06; 17.06; 23.06; 24.06; 30.06; 1.07; 7.07; 8.07; 14.07; 15.07; 21.07; 22.07; 28.06; 29.06 2017 r.
    Miejsce: Murowana Goślina Stare Probostwo

  31. Tytuł zadania
    : XV Rajd integracyjny “Sprawni inaczej bez barier i granic”
    Organizator: Oddział Środowiskowy PTTK Poznań – Nowe Miasto im. F. Jaśkowiaka
    Termin działania: 10.06.2017
    Miejsce: Murowana Goślina

  32. Tytuł zadania
    : XIV Piknik GSPON “Razem szczęśliwi”
    Organizator: Goślińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych
    Termin działania: 10.06.2017
    Miejsce: Rakownia

  33. Tytuł zadania
    : Festyn środowiskowy – rodzinna impreza – podsumowanie prowadzonego w szkole projektu edukacyjnego „Nasza Mała Ojczyzna”
    Organizator: Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Czapurach
    Termin działania: 10.06.2017
    Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Czapurach, godz. 10.00

  34. Tytuł zadania
    : Powiatowy Festiwal Koszykówki
    Organizator: Stowarzyszenie Wielkopolski Związek Koszykówki
    Termin działania: 10-11.06.2017
    Miejsce: Zalasewo

  35. Tytuł zadania
    : II Kongres Rodziców Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Niezwykli rodzice niezwykłych dzieci”
    Organizator: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach
    Termin działania: 10.06.2017
    Miejsce: Owińska, godz. 10.00

  36. Tytuł zadania
    : Dni Lubonia
    Organizator: Urząd Miasta i Gminy Luboń
    Termin działania: 10-11.06.2017
    Miejsce: Stadion miejski w Luboniu, ul. Rzeczna

  37. Tytuł zadania
    : Grand Prix Wielkopolskiego Parku Narodowego w Nordic Walking
    Organizator: Urząd Miejski w Puszczykowie
    Termin działania: 10.06.2017
    Miejsce: parking leśny po prawej stronie od strony Puszczykowa do Jezior (przed Muzeum Przyrodniczym), godz.11.00

  38. Tytuł zadania
    : Dni Puszczykowa
    Organizator: Urząd Miejski w Puszczykowie
    Termin działania: 10.06.2017
    Miejsce: teren rekreacyjno-sportowy, Kościelna 7, godz. 12.00

  39. Tytuł zadania
    : II Luboński wyścig na rowerkach biegowych
    Organizator: miasto Luboń
    Termin działania: 10.06.2017
    Miejsce: stadion miejski, ul. Rzeczna, godz. 16.00

  40. Tytuł zadania
    : XVI Ogólnopolski Turniej Strzelecki klubów Honorowych Dawców Krwi PCK
    Organizator: Klub Honorowych Dawców Krwi PCK “Gośliniacy”
    Termin działania: 11.06.2017
    Miejsce: ZS w Bolechowie, godz. 10.00

  41. Tytuł zadania
    : Rodzinny Festyn Parafialny w Koziegłowach
    Organizator: Stowarzyszenie “Twórcze mamy”, Koziegłowy
    Termin działania: 11.06.2017
    Miejsce: Koziegłowy

  42. Tytuł zadania
    : II Memoriał im. Stanisława Koberskiego w tenisie stołowym
    Organizator: LKS Wielkopolska Komorniki
    Termin działania: 11.06.2017
    Miejsce: hala GOSiR Komorniki

  43. Tytuł zadania
    : Nordic walking – Grand Prix WPN
    Organizator: Wielkopolski Park Narodowy
    Termin działania: 11.06.2017
    Miejsce: Wielkopolski Park Narodowy

  44. Tytuł zadania
    : Spływ tratwami, rajd rowerowy i pieszy
    Organizator: LGD Kraina Trzech Rzek
    Termin działania: 11.06.2017
    Miejsce: Biedrusko, godz. 8.30

  45. Tytuł zadania
    : II Puszczański Rajd Samochodowy
    Organizator: Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”, Swarzędz
    Termin działania: 11.06.2017
    Miejsce: SP w Łagiewnikach Kościelnych, godz. 10.00

  46. Tytuł zadania
    : IV Bieg Integracyjny Czwórki
    Organizator: SP 4 Swarzędz
    Termin działania: 11.06.2017
    Miejsce: Swarzędz, godz. 12.00

  47. Tytuł zadania
    : Mistrzostwa szkół powiatu poznańskiego w różnych dyscyplinach sportowych – PODSUMOWANIE I WRĘCZENIE PUCHARÓW
    Organizator: Szkolny Związek Sportowy “WIELKOPOLSKA”
    Termin działania: 14.06.2017
    Miejsce: Puszczykowo, godz. 10.00

  48. Tytuł zadania
    : 57. Poznański Kongres Brydżowy
    Organizator: Wielkopolski Związek Brydża Sportowego
    Termin działania: 15-18.06.2017
    Miejsce: Suchy Las, Jelonek, Luboń, Kiekrz, Gaj Wielki, Hotel ILONN w Poznaniu

  49. Tytuł zadania
    : Puchar Świata w wioślarstwie
    Organizator: Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo
    Termin działania: 16-18.06.2017
    Miejsce: Poznań, Tor Regatowy Malta

  50. Tytuł zadania
    : 17. Otwarty Maraton Kajakowy “Warta Challenge” Grand Prix PZK
    Organizator: Wielkopolskie Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej WARTA
    Termin działania: 16-18.06.2017
    Miejsce: Warta: Rogalinek – Wartosław

  51. Tytuł zadania
    : Na tropie kościołów drewnianych
    Organizator: Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu
    Termin działania: 17-18.06.2017
    Miejsce: start 17.06 o godz. 11.00 Centrum Primaflora w Owińskach

  52. Tytuł zadania
    : Targ Komornicki w Szreniawie
    Organizator: Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie, Wielkopolska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego w Szreniawie oraz Lokalna Grupa Działania „Progres” z Komornik
    Termin działania: 17.06.2017
    Miejsce: teren parkingu przy Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie, godz. 10.00

  53. Tytuł zadania
    : Turniej Piłkarski Szkół Podstawowych
    Organizator:
    Termin działania: 17.06.2017
    Miejsce: Szreniawa (boisko przy Muzeum)

  54. Tytuł zadania
    : IV Piknik Rodzinny “Kibice Dzieciom”
    Organizator: kibice Lecha Poznań z Fan Clubu Owińska
    Termin działania: 17.06.2017
    Miejsce: Owińska

  55. Tytuł zadania
    : Mistrzostwa Wielkopolski Szkół w karate WKF
    Organizator: GOKiS Kleszczewo
    Termin działania: 17.06.2017
    Miejsce: hala sportowa GOKiS w Kleszczewie

  56. Tytuł zadania
    : V Bieg Przyjaciół Mieczewa
    Organizator: Mieczewo
    Termin działania: 17.06.2017
    Miejsce: Mieczewo, godz. 10.00

  57. Tytuł zadania
    : Międzynarodowy turniej bilardowy
    Organizator: Akademia Bilardowa, Rokietnica
    Termin działania: 17-18.06.2017
    Miejsce: Rokietnicki Ośrodek Sportu

  58. Tytuł zadania
    : VIII Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Kids Fun Folk 2017
    Organizator: Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej “Otwórz się na folklor”
    Termin działania: 20-25.06.2017
    Miejsce: Suchy Las, Zakrzewo

  59. Tytuł zadania
    : Olimpiada specjalna w Owińskach – gry i zabawy sportowe oraz spływ kajakowy dla osób niepełnosprawnych wzrokowo oraz ze złożoną niepełnosprawnością
    Organizator: Stowarzyszenie “Pomóż Dziecku Niewidomemu”
    Termin działania: 20-21.06.2017
    Miejsce: Owińska i okolice

  60. Tytuł zadania
    : Finał programu edukacyjnego “Bezpieczna woda” – lato połączona ze szkoleniem z podstaw samoratownictwa w wodzie dla dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Poznańskiego
    Organizator: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Wielkopolskiego Zarząd w Poznaniu
    Termin działania: 21.06.2017
    Miejsce: Pływalnia Akwen Koziegłowy, godz. 9.30

  61. Tytuł zadania
    : MALTA STRONG 2017 integracyjna impreza sportowo – rekreacyjna dla osób z niepełnosprawnościami z Powiatu Poznańskiego
    Organizator: Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich “Pomoc Maltańska”
    Termin działania: 22.06.2017
    Miejsce: teren obok Kościoła pw. św. Józefa w Puszczykowie, przy ul. Dworcowej, godz. 10.00

  62. Tytuł zadania
    : Konferencja 60-lecie leczenia izotopowego w Polsce – kontrowersje i perspektywy w ujęciu interdyscyplinarnym
    Organizator: Katedra i Klinika Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
    Termin działania: 23-24.06.2017
    Miejsce: Poznań

  63. Tytuł zadania
    : Przygoda z Tatą – spływ kajakowy z biwakowaniem
    Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach oraz Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”
    Termin działania: 23-24.06.2017
    Miejsce: Pobiedziska, Złotniczki, jez. Biezdruchowo

  64. Tytuł zadania
    : II Wielki Zlot Słowian
    Organizator: Fundacja Scena Pobiedziska
    Termin działania: 23-25.06.2017
    Miejsce: Ostrów Lednicki

  65. Tytuł zadania
    : Dni Swarzędza
    Organizator: Władze Miasta i Gminy Swarzędz
    Termin działania: 23-25.06.2017
    Miejsce: polana przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu

  66. Tytuł zadania
    : Tryptyk Koncertowy “PERŁY POWIATU POZNAŃSKIEGO”
    Organizator: Fundacja na Rzecz Społeczeństwa Otwartego “Pro Publico Bono”
    Termin działania
    : 24.06.2017
    Miejsce: Jabłonkowy Pałac w Puszczykowie

  67. Tytuł zadania
    : Wianki nad Wartą
    Organizator: Sołectwo Mściszewo, Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
    Termin działania
    : 24.06.2017
    MiejscePrzystań Binduga w Mściszewie

  68. Tytuł zadania
    : Powiatowy turniej piłki nożnej dla dzieci “3 Mały Piłkarz CUP 2017”
    Organizator: Stowarzyszenie Sportowe Ludowy Zespół Sportowy PIAST Kobylnica
    Termin działania
    : 24 – 25.06.2017
    MiejsceKobylnica, Gruszczyn

  69. Tytuł zadania
    : 70-lecie powstania koła wędkarskiego PZW Kórnik
    Organizator: OSiR Kórnik, PZW Kórnik
    Termin działania: 25.06.2017
    Miejsce: OSiR Kórnik

  70. Tytuł zadania
    : XXV Rodzinny Rajd Samochodowy
    Organizator: Szpot Sp. z o.o.
    Termin działania: 25.06.2017
    Miejsce: start – Rynek w Murowanej Goślinie

  71. Tytuł zadania
    : Piłką w Raka – charytatywny turniej piłki nożnej plażowej
    Organizator: Drużyna Szpiku, GOSiR Dopiewo
    Termin działania: 25.06.2017
    MiejsceOwocowa Plaża w Zborowie

  72. Tytuł zadania
    : Mniejszości narodowe i etniczne w Polsce
    OrganizatorFundacja Ochrony Dziedzictwa Kultury Wsi i Rolnictwa
    Termin działania: 25.06.2017
    MiejsceMNRiPR-S w Szreniawie, godz. 10.00 – 18.00

  73. Tytuł zadania
    : VIII Cross Dziewicza Góra
    Organizator: Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej ,,AKWEN” w Czerwonaku oraz Stowarzyszenie Biegaczy MENS SANA IN CORPORE SANO
    Termin działania: 25.06.2017
    Miejsce: kąpielisko Akwen Tropicana w Owińskach, godz. 9.00

  74. Tytuł zadania
    : Młodzieżowy turniej piłki nożnej FWMT
    Organizator: OSiR Mosina
    Termin działania: 25.06.2017
    Miejsce: Mosina

  75. Tytuł zadania
    : XVII Rajd Rowerowy “Herbowy”
    Organizator: Towarzystwo Przyjaciół gminy Suchy Las
    Termin działania: 25.06.2017
    Miejsce: pętla autobusowa przy ul. Bogusławskiego w Suchym lesie, godz. 11.00

  76. Tytuł zadania:
    19. Spływ Kajakowy “Integracja 2017”
    Organizator: Wielkopolskie Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej WARTA
    Termin działania: 30.06 – 09.07.2017
    Miejsce: rzeka Piława, Sikory do Dobrzycy

 

 

MAJ 2017

1.
Tytuł zadania:
Majówka na sportowo
Organizator: gmina Buk, OSiR Buk
Termin działania: 29.04.-03.05.2017
Miejsce: hala OSiR Buk, Dobieżyn, Niepruszewo, Otusz

2.
Tytuł zadania: Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Stęszew
Organizator: gmina Stęszew
Termin działania: 01.05.2017
Miejsce: godz. 10.00, stadion KS Lipno Stęszew

3.
Tytuł zadania: Majówka na sportowo „Borowo Młyn”
Organizator: OSiR Pobiedziska
Termin działania: 01.05.2017
Miejsce: Borowo Młyn

4.
Tytuł zadania: XIII Zgrupowanie Karate PERFEKCJA 2017 oraz Otwarte Konsultacje Kadry Wielkopolski Karate
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie
Termin działania: 01-02.05.2017
Miejsce: Hala Widowiskowo – Sportowa GOKiS w Kleszczewie

5.
Tytuł zadania: VIII otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Juniorów, Dzieci i Młodzików w skokach przez przeszkody
Organizator: Ludowy Klub Jeździecki “Abaria” Iwno
Termin działania: 01-03.05.2017
Miejsce: hipodrom stadniny koni w Iwnie

6.
Tytuł zadania: 45. Zawody jeździeckie „Błękitna Wstęga Wielkopolski”
Organizator: Ludowy Klub Jeździecki “Abaria” Iwno
Termin działania: 01-03.05.2017
Miejsce: hipodrom stadniny koni w Iwnie

7.
Tytuł zadania: Gminny turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży do lat 25
Organizator: Ludowy Klub Jeździecki “Abaria” Iwno
Termin działania: 01-03.05.2017
Miejsce: hipodrom stadniny koni w Iwnie

8.
Tytuł zadania:
Wielki festyn rowerowy
Organizator: UM Kórnik, UKS Jedynka, KCSiR, WZKol
Termin działania: 03.05.2017
Miejsce: stadion OSiR w Kórniku

9.
Tytuł zadania: VIII Edycja Turnieju Orlika o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Etap Powiatowy
Organizator: Szkolny Związek Sportowy “WIELKOPOLSKA”
Termin działania: 04-18.05.2017
Miejsce: powiat poznański

10.
Tytuł zadania: Podpoznańskie dwory i pałace ożywione muzyką
Organizator: Stowarzyszenie “Gloria in Musica”
Termin działania: 06.05.2017
Miejsce: godz. 16.00 – Pałac w Krześlicach oraz godz. 19.30 – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie

11.
Tytuł zadania: Piastowskie Igry w Grodzie Pobiedziska
Organizator: Stowarzyszenie „Dębowa tarcza”
Termin działania: 06.05.2017
Miejsce: godz. 13.00, Gród Pobiedziska – Letnisko

12.
Tytuł zadania: II Rowerowy Rajd Bibliotekarza
Organizator: Biblioteka Publiczna i Burmistrz Murowanej Gośliny
Termin działania: 06.05.2017
Miejsce: godz. 10.00, stacja PKP w Murowanej Goślinie oraz Biblioteka w Skokach

13.
Tytuł zadania: Gminny turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży do lat 25
Organizator: GOKiS Kleszczewo
Termin działania: 06.05.2017
Miejsce: boisko Orlik w Kleszczewie

14.
Tytuł zadania: Wiosenny turniej drużyn amatorskich w piłce siatkowej
Organizator: GOKiS Kleszczewo
Termin działania: 06.05.2017
Miejsce: hala w Tulcach

15.
Tytuł zadania: Turniej tańca towarzyskiego
Organizator: LOSiR Luboń
Termin działania: 06.05.2017
Miejsce: hala LOSiR w Luboniu

16.
Tytuł zadania: Bike Cross Maraton Gogol MTB Mosina 2017
Organizator: GogolMTB
Termin działania: 07.05.2017
Miejsce: godz. 11.15 na polanie w Pożegowie

17.
Tytuł zadania: Rajd rowerowy „Rowerem przez gminę Mosina”
Organizator: gmina Mosina, Sołectwo Rogalinek
Termin działania: 07.05.2017
Miejsce: boisko przy ul. Sowinieckiej 75 w Mosinie

18.
Tytuł zadania: Akademia zdrowia – nordic walking
Organizator: Akademia zdrowia Santandera
Termin działania: 09.05.2017
Miejsce: parking przy hali Rokietnickiego Ośrodka Sportu

19.
Tytuł zadania:
Rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz”
Organizator: Biblioteka Publiczna w Kórniku
Termin działania: 13.05.2017
Miejsce: Promenada – Ławeczka Szymborskiej

20.
Tytuł zadania: VI Rodzinna Majówka u Zamoyskich
Organizator: Zespół Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy
Termin działania: 13.05.2017
Miejsce: Park Zespołu Szkół im. Zamoyskich w Rokietnicy

21.
Tytuł zadania: Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w karate WKF
(Ogólnopolski turniej karate WKF „Mosina Cup”)
Organizator: Klub Karate Dynamic Swarzędz
Termin działania: 13.05.2017
Miejsce: hala OSiR Mosina

22.
Tytuł zadania: Puszczykowska Liga Koszykówki
Organizator: Puszczykowo
Termin działania: 13.05.2017
Miejsce: sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 2 w Puszczykowie

23.
Tytuł zadania: Olimpiada Przedszkolaka
Organizator: Centrum Animacji Sportu w Puszczykowie
Termin działania: 13.05.2017
Miejsce: godz. 11-13, Nowe Osiedle w Puszczykowie

24.
Tytuł zadania: Integracyjne manewry dla zdrowia
Organizator: Stowarzyszenie Dębowa Tarcza
Termin działania: 13.05.2017
Miejsce: Ogrody Sacre Coeur w Pobiedziskach

25.
Tytuł zadania: II letni cross – Biegiem do lasu
Organizator: Pobiedziska Running Team
Termin działania: 13.05.2017
Miejsce: Pobiedziska

26.
Tytuł zadania: Festyn Rodzinny “Uśmiech LOSu nad Wartą”
Organizator: Leśny Ośrodek Szkoleniowy w Puszczykowie
Termin działania: 13.05.2017
Miejsce: teren LOS w Puszczykowie, ul. A. Wodziczki 3

27.
Tytuł zadania: 6. Bieg 10 km Szpot Swarzędz oraz imprezy towarzyszące
Organizator: Szpot Sp. z o.o.
Termin działania: 13-14.05.2017
Miejsce: Swarzędz

28.
Tytuł zadania:
XXI Rajd rowerowy im. Wojciecha Bogusławskiego Glinno 2017
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół gminy Suchy Las
Termin działania: 14.05.2017
Miejsce: start na pętli autobusowej przy ul. Bogusławskiego

29.
Tytuł zadania: VII Rodzinny Rajd Rowerowy
Organizator: Akwen Czerwonak oraz Nadleśnictwo Łopuchówko
Termin działania: 14.05.2017
Miejsce: parking pod Dziewiczą Górą w Czerwonaku

30.
Tytuł zadania: XIV Rajd „Puszcza wpuszcza”
Organizator: Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”
Termin działania: 14.05.2017
Miejsce: gmina Murowana Goślina

31.
Tytuł zadania: Turniej piłki nożnej seniorów
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 14.05.2017
Miejsce: godz. 8-17, boisko Orlik 2012 w Skórzewie

32.
Tytuł zadania: Amatorski Turniej Piłki Nożnej
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 14.05.2017
Miejsce: ORLIK 2012 w Skórzewie

33.
Tytuł zadania: VII Festiwal Piwa w Szreniawie
Organizator: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
Termin działania: 14.05.2017
Miejsce: Szreniawa

34.
Tytuł zadania: Finał powiatowy Wielkopolskiego Turnieju Orlika
Organizator: Szkolny Związek Sportowy “WIELKOPOLSKA”
Termin działania: 17.05.2017
Miejsce: Murowana Goślina

35.
Tytuł zadania: Forum Gospodarcze Metropolii Poznań
Organizator: Wielkopolska Izba Przemysłowo Handlowa
Termin działania: 17-18.05.2017
Miejsce: Concordia Design, Poznań

36.
Tytuł zadania: X Festiwal Kultury “Ukraińska Wiosna” w Powiecie Poznańskim
Organizator: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Polska-Ukraina” w Poznaniu
Termin działania: 18-26.05.2017
Miejsce: Kórnik, Przeźmierowo, Czerwonak

37.
Tytuł zadania: Oko na Eko
Organizator: Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Wspólna Droga”
Termin działania: 18.05.2017
Miejsce: Luboń

38.
Tytuł zadania: Nordic walking i bieg z „Białą Damą”
Organizator: KCRiS Oaza
Termin działania: 18.05.2017
Miejsce: ul. Zwierzyniecka w Kórniku-Bninie

39.
Tytuł zadania: Promyk Bel Canto
Organizator: Stowarzyszenie “Chór Bel Canto Gminy Dopiewo”
Termin działania: 19.05.2017
Miejsce: WTZ Konarzewo

40.
Tytuł zadania: Wielkopolski Zlot Starszyzny Harcerskiej i Seniorów w Czerwonaku
Organizator: Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Wielkopolska, Hufiec Czerwonak
Termin działania: 20.05.2017
Miejsce: Akwen Marina, Owińska, Trzaskowo, Dziewicza Góra (gmina Czerwonak)

41.
Tytuł zadania: Półmaraton i maraton wioślarsko-kajakowy z regatami
Organizator: Wielkopolski Sport, Przystań Posnania, Metropolia Poznań
Termin działania: 20.05.2017
Miejsce: rzeka Warta, m.in. Puszczykowo

42.
Tytuł zadania: II Turniej piłki ręcznej kobiet
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 20.05.2017
Miejsce: godz. 8-17, hala GOSiR Dopiewo, ul. Polna 1a

43.
Tytuł zadania: Turniej piłki siatkowej dziewcząt
Organizator: GOSiR Komorniki
Termin działania: 20.05.2017
Miejsce: hala GOSiR Komorniki, ul. Polna 37

44.
Tytuł zadania: III Piknik Sportowo – Rekreacyjny
Organizator: Stowarzyszenie “Wspólna droga”, LOSiR
Termin działania: 20.05.2017
Miejsce: godz. 13-18, boisko “Orlik” przy ul. Dojazdowej w Luboniu

45.
Tytuł zadania: Wystawa plenerowa wielkoformatowych fotografii z okazji 770 lecia wsi Rogalinek
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Dębów Rogalińskich
Termin działania: 21.05.2017
Miejsce: Rogalinek

46.
Tytuł zadania: Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Mól Książkowy”
Organizator: Gimnazjum Nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie
Termin działania: 25.05.2017
Miejsce: Gimnazjum Nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie

47.
Tytuł zadania: Piknik na Końskiej Polanie w Baranówku
Organizator: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie, Fundacja Stworzenia Pania Smolenia
Termin działania: 26.05.2017
Miejsce: teren Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, Baranówko 21, koło Mosiny

48.
Tytuł zadania: 1/4 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce Młodziczek
Organizator: OSiR Buk
Termin działania: 26-28.05.2017
Miejsce: hala OSiR w Buku przy ul. Szarych Szeregów 10

49.
Tytuł zadania: Rokietnickie InteGRAcje
Organizator: Urząd Gminy w Rokietnicy
Termin działania: 27.05.2017
Miejsce: teren przy Szkole Podstawowej i Przedszkolu „Bajeczka” w Rokietnicy

50.
Tytuł zadania: Otwarty turniej badmintona dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka
Organizator: GOKiS Kleszczewo
Termin działania: 27.05.2017
Miejsce: hala sportowa GOKiS w Kleszczewie

51.
Tytuł zadania: Międzyszkolny turniej piłki nożnej dla uczniów szkół
Organizator: szkoła podstawowa w Ziminie
Termin działania: 27.05.2017
Miejsce: kompleks obiektów sportowych w Ziminie

52.
Tytuł zadania: Piknik rodzinny
Organizator: SOSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach
Termin działania: 27.05.2017
Miejsce: Owińska

53.
Tytuł zadania: Weekendowe spływy kajakowe
Organizator: LOSiR
Termin działania: od 27.05.2017
Miejsce: start – przystań w Puszczykowie

54.
Tytuł zadania:
Festyn „Rowerem nad rzekę”-otwarcie Mariny w Czerwonaku
Organizator: Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej „Akwen” w Czerwonaku
Termin działania: 27-28.05.2017
Miejsce: Akwen Marina – Czerwonak

55.
Tytuł zadania: Rajd turystyczny po Puszczy Zielonka „Goślińskie Lofry”
Organizator: Dom Kultury w Murowanej Goślinie
Termin działania: 28.05.2017
Miejsce: Puszcza Zielonka

56.
Tytuł zadania: IV Bieg „Elegant na 5”
Organizator: OSiR Mosina
Termin działania: 28.05.2017
Miejsce: Mosina

57.
Tytuł zadania
: VII Bieg o Koronę Księżnej Dąbrówki
Organizator: GOSiR Dopiewo, gmina Dopiewo
Termin działania: 28.05.2017
Miejsce: ul. Parkowa w Dąbrówce

58.
Tytuł zadania
: 10. Rodzinny Rajd Rowerowy
Organizator: LGD Dolina Samy
Termin działania: 28.05.2017
Miejsce: Mrowino – Cerekwica

59.
Tytuł zadania
: Turnieje koszykówki dziewcząt i chłopców rocznika 2005, 2006 i 2007
Organizator: Uczniowski Klub Sportowy “Lider” Swarzędz
Termin działania: 28.05.2017
Miejsce: Zalasewo

60.
Tytuł zadania
: Organizacja V Rodzinnego Festynu z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki połączony Przeglądem Orkiestr Dętych Powiatu
Organizator: Stowarzyszenie Orkiestra Dęta w Chludowie
Termin działania: 28.05.2017
Miejsce: Chludowo

61.
Tytuł zadania: Bieg Kurdeszowa (Za)Dyszka
Organizator: Komisja Zdrowia i Sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, UM Kostrzyn
Termin działania: 28.05.2017
Miejsce: gmina Kostrzyn

62.
Tytuł zadania: Turniej piłki siatkowej amatorów
Organizator: KCRiS, UKS Jedynka Kórnik
Termin działania: 28.05.2017
Miejsce: hala KCRiS Oaza w Kórniku

63.
Tytuł zadania
: Dzień Dziecka w indiańskim kręgu
Organizator: Ośrodek kultury w Swarzędzu
Termin działania: 28.05.2017
Miejsce: Polana przy ul. Strzeleckiej

64.
Tytuł zadania
: VII Regionalne Regaty Olimpiad Specjalnych w Żeglarstwie i Kajakarstwie
Organizator: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie
Termin działania: 30.05.2017 – 02.06.2017
Miejsce: Dymaczewo Nowe


KWIECIEŃ 2017

1.
Tytuł zadania: Inauguracja akcji „Biegam bo lubię”
Organizator:  Fundacja „Wychowanie przez sport”
Termin działania: od 1.04.2017
Miejsce: ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Przemysłowej w Buku

2.
Tytuł zadania: Dni otwarte w SOSWDN w Owińskach
Organizator: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach
Termin działania: 01.04.2017
Miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach

3.
Tytuł zadania: Jare Święto – otwarcie sezonu turystycznego
Organizator: gmina Pobiedziska
Termin działania: 02.04.2017
Miejsce: Skansen Miniatur w Pobiedziskach, godz. 13

4.
Tytuł zadania: Turniej piłki siatkowej amatorów
Organizator: KCSiR Oaza
Termin działania: 02.04.2017
Miejsce: KCSiR Oaza w Kórniku, godz. 9

5.
Tytuł zadania: II Binduga Cross Duathlon
Organizator: Murowana Goślina
Termin działania: 02.04.2017
Miejsce: przystań kajakowa Binduga (Mściszewo), godz. 10:30

6.
Tytuł zadania: II Bieg charytatywny na 4 km
Organizator: Stowarzyszenie „Razem”, gmina Kostrzyn
Termin działania: 02.04.2017
Miejsce: Wiktorowo – Rujsca – Wiktorowo

7.
Tytuł zadania: Turniej siatkówki
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 02.04.2017
Miejsce: hala GOSiR w Dopiewie, ul. Polna 1a, godz.: 8-17

8.
Tytuł zadania:  III Konkurs  Piosenki Niemieckojęzycznej “Jeder kann singen”
Organizator: Dyrekcja, Nauczyciele języka niemieckiego oraz Społeczność Uczniowska Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu
Termin działania: 05.04.2017
Miejsce: w auli ZS nr 1 w Swarzędzu

9.
Tytuł zadania:  Zumba w Czerlejnku
Organizator: gmina Kostrzyn
Termin działania: 05,07,12,14,19,21,26,28.04.2017
Miejsce: świetlica w Czerlejnku, godz. 20

10.
Tytuł zadania: VII Regionalny Dziecięcy Przegląd Pieśni Ludowej “Kukułeczka”
Organizator: Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej “Otwórz się na folklor”
Termin działania: 06.04.2017
Miejsce: Powiat Poznański

11.
Tytuł zadania:
Lekkoatletyczna Akademia Sportu
Organizator: GOSiR Komorniki
Termin działania: od 06.04.2017 w każdy czwartek
Miejsce: boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 w Plewiskach, godz. 16:30-18

12.
Tytuł zadania: Konferencja pt. “Polityki publiczne w Polsce – między centralizmem a lokalizmem”
Organizator: Uniwersytet im. Adama Mickiewcza w Poznaniu, Wydział  Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Termin działania: 06-07.04.2017
Miejsce: Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

13.
Tytuł zadania: Konferencja pt. “Rola jednostek samorządu terytorialnego w zagospodarowaniu przestrzeni”
Organizator: Koło Naukowe Administratywistów “Ad rem”
Termin działania: 07.04.2017
Miejsce: Aula prof. Ziembińskiego w Collegium Iurdicum Novum przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu

14.
Tytuł zadania: XL Wiosenny Rajd do Kobylnicy
Organizator: Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego Pracowników Kolejowych w Poznaniu
Termin działania: 08-09.04.2017
Miejsce: Powiat Poznański

15.
Tytuł zadania: XIV turniej formacji tanecznych
Organizator: OSiR Mosina
Termin działania: 08.04.2017
Miejsce: OSiR Mosina, ul. Szkolna 1

16.
Tytuł zadania:
Amatorska liga MMA Poznań
Organizator: OSiR Tarnowo Podgórne
Termin działania: 08.04.2017
Miejsce: hala OSiR Tarnowo Podgórne, ul. Nowa 15, godz. 10

17.
Tytuł zadania: Puszczykowska liga koszykówki
Organizator: Puszczykowo
Termin działania: 08.04.2017
Miejsce: sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 2 w Puszczykowie

18.
Tytuł zadania: Turniej brydża sportowego
Organizator: miasto Puszczykowo
Termin działania: 08.04.2017
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Puszczykowie

19.
Tytuł zadania: XXXVIII Międzynarodowy Turniej Tańca
Organizator: GOS Suchy Las
Termin działania: 08.04.2017
Miejsce: hala GOS Suchy Las, ul. Szkolna 20

20.
Tytuł zadania: I Wielkanocny Turniej Tenisa Stołowego Parami
Organizator: Osiedle Leśne Koziegłowy
Termin działania: 08.04.2017
Miejsce: sala gimnastyczna Gimnazjum w Koziegłowach

21.
Tytuł zadania: IX Wielkopolski Konkurs Koszy Wielkanocnych
Organizator: Gmina Rokietnica
Termin działania: 09.04.2017
Miejsce: Klub Sołecki Mrowino – Cerekwica

22.
Tytuł zadania:
Turniej finałowy superligi mężczyzn w kręglach
Organizator: Polski Związek Kręglarski
Termin działania: 09.04.2017
Miejsce: kręgielnia Vector, ul. Rokietnicka 21, Tarnowo Podgórne, godz. 12

23.
Tytuł zadania: XXI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny
Organizator: Zarząd Okręgu Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu
Termin działania: 11.04.2017
Miejsce: Zespół Szkół. Im. Powatańców Wielkopolskich nr 1 w Swarzędzu

24.
Tytuł zadania:
Wielkanocny zajączek hip-hop
Organizator: Gminna Biblioteka publiczna i Filharmonia Pomysłów
Termin działania: 13.04.2017
Miejsce: godz. 14:30 przy ul. Poprzecznej 12a w Owińskach, godz. 16:00 na os. 40-lecia PRL 7a w Czerwonaku

25.
Tytuł zadania: III bieg z jajem – Biegiem do lasu
Organizator: Pobiedziska Running Team
Termin działania: 17.04.2017
Miejsce: Pobiedziska

26.
Tytuł zadania: Wiosna w kajaku
Organizator: WSTiRW „Warta”
Termin działania: 17.04.2017
Miejsce: rzeka Warta

27.
Tytuł zadania: Gminny Konkurs jęz. angielskiego dla dzieci szkół podstawowych
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu
Termin działania: 20.04.2017
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu

28.
Tytuł zadania: XVI Konkurs Ortograficzny dla Szkół Podstawowych Powiatu Poznańskiego “Ortograficzne Potyczki”
Organizator: Szkoła Podstawowa im. Gen. Stefana Roweckiego “Grota” w Koziegłowach
Termin działania: 21.04.2017
Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Gen. Stefana Roweckiego “Grota” w Koziegłowach

29.
Tytuł zadania:
Wiosenny maraton aerobikowy
Organizator: KCRiS Oaza
Termin działania: 22.04.2017
Miejsce: KCRiS Oaza w Kórniku

30.
Tytuł zadania:
Bieg wiosny w ramach IX Grand Prix Rokietnicy w biegach im. Dominiki
Organizator: Urząd Gminy w Rokietnicy
Termin działania: 22.04.2017
Miejsce: przystań rowerowa w Pawłowicach

31.
Tytuł zadania: XIX Wielkanocny Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w Murowanej Goślinie
Organizator: Stowarzyszenie Klub Siatkarski Murowana Goślina
Termin działania: 22-23.04.2017
Miejsce: SP w Murowanej Goślinie

32.
Tytuł zadania: Uroczystość 50-lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejkisch w Biskupicach
Organizator: Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Biskupicach
Termin działania: 22-23.04.2017
Miejsce: Jerzykowo

33.
Tytuł zadania: II Bieg nocny „Czerwonacka czołówka”
Organizator: Akwen Czerwonak
Termin działania: 22.04.2017
Miejsce: Traperska Osada, ul. Lipowa 50, Bolechówko

34.
Tytuł zadania: Grand Prix siatkówki zespołów mieszanych
Organizator: miasto Puszczykowo
Termin działania: 22.04.2017
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Puszczykowie

35.
Tytuł zadania: Turniej piłki siatkowej Samorządowców Metropolii Poznań
Organizator: GOKiS Kleszczewo
Termin działania: 22.04.2017
Miejsce: hala GOKiS w Kleszczewie

36.
Tytuł zadania: Inauguracja Grand Prix WPN – nordic walking
Organizator: OSiR Mosina
Termin działania: 22.04.2017
Miejsce: teren Wielkopolskiego Parku Narodowego

37.
Tytuł zadania:
XIX Wielkanocny Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców
Organizator: Stowarzyszenie Klub Siatkarski Murowana Goślina
Termin działania: 22-23.04.2017
Miejsce: hala gimnazjum przy ul. Kutrzeby 3, Murowana Goślina

38.
Tytuł zadania:
Turniej tenisa stołowego
Organizator: OSiR Pobiedziska
Termin działania: 23.04.2017
Miejsce: hala przy Zespole Szkół w Jerzykowie

39.
Tytuł zadania: Deblowy turniej badmintona i tenisa stołowego
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 23.04.2017
Miejsce: hala GOSiR w Dopiewie, ul. Polna 1a, godz.: 8-17

40.
Tytuł zadania:
Rajd “Poznajemy Parki Krajobrazowe”
Organizator: PTTK, OŚ Poznań-Nowe Miasto, “Łaziki” Swarzędz
Termin działania: 23.04.2017
Miejsce: Kostrzyn, Mosina, Swarzędz, Poznań

41.
Tytuł zadania: II Międzynarodowy Dzień Tańca
Organizator: Lider Animator
Termin działania: 23.04.2017
Miejsce: hala ROS, ul. Szamotulska 29, Rokietnica

42.
Tytuł zadania: VII edycja Dni Przedsiębiorczości Poznań
Organizator: miasto Poznań, powiat poznański, MTP
Termin działania: 26-28.04.2017
Miejsce: MTP Poznań

43.
Tytuł zadania:
Józefinkowy samochodowy Rajd Flagi
Organizator: urząd miasta i Gminy w Swarzędzu
Termin działania: 29.04.2017
Miejsce: okolice pływalni “Wodny Raj” w Swarzędzu

44.
Tytuł zadania: XV Majówka na rowerze
Organizator: OSiR Buk, PTTK Buk
Termin działania: 29.04.2017
Miejsce: start o godz. 9 przy hali OSiR w Buku, ul. Szarych Szeregów 10

45.
Tytuł zadania: Linke Gold Team – turniej sportów walki
Organizator: Linke Gold team, LOSiR Luboń
Termin działania: 29.04.2017
Miejsce: godz. 8, hala LOSiR w Luboniu przy ul. Kołłątaja 2

46.
Tytuł zadania: Otwarty Turniej Karate
Organizator: gmina Kostrzyn
Termin działania: 29.04.2017
Miejsce: hala Gimnazjum przy ul. Powstańców Wlkp. 28 a w Kostrzynie

47.
Tytuł zadania: Rajd rowerowy
Organizator: gmina Stęszew
Termin działania: 30.04.2017
Miejsce: start o godz. 10 ze stacji turystycznej w Stęszewie


MARZEC 2017

1.
Tytuł zadania: Konkurs fotograficzny „Skrzydła życia” III edycja
Organizator: Stowarzyszenie “Alae”
Termin działania: 01-31.03.2017
Miejsce: powiat poznański

2.
Tytuł zadania: Organizacja obozu zimowego w górach dla zawodników Klubu Kolarskiego Tarnovia zamieszkałych w powiecie poznańskim
Organizator: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko “Pałuki”
Termin działania: 01-31.03.2017
Miejsce: Przesieka

3.
Tytuł zadania: Zumba w Czerlejnku
Organizator: Kostrzyn
Termin działania: 01.03.2017
Miejsce: świetlica w Czerlejnku, godz. 20.

4.
Tytuł zadania: Strefa Kobiet
Organizator: Akwen Czerwonak
Termin działania: 3.03.2017
Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

5.
Tytuł zadania: Zumba w Czerlejnku
Organizator: Kostrzyn
Termin działania: 03.03.2017
Miejsce: świetlica w Czerlejnku

6.
Tytuł zadania: Halowa liga piłki nożnej
Organizator: OSiR Mosina
Termin działania: 3,10,17,24,31.03.2017
Miejsce: hala OSiR w Mosinie

7.
Tytuł zadania: Sportowa sobota dla wszystkich
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 04.03.2017
Miejsce: hala sportowa GOSiR Dopiewo, ul. Polna 1a, godz. 16-20.

8.
Tytuł zadania: Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla Amatorów
Organizator: GOKiS Kleszczewo
Termin działania: 04.03.2017
Miejsce: hala sportowa GOKiS w Kleszczewie

9.
Tytuł zadania: Siatkarski Dzień Kobiet
Organizator: OSiR Pobiedziska
Termin działania: 4.03.2017
Miejsce: hala sportowa przy ZS Pobiedziska, ul. Kostrzyńska

10.
Tytuł zadania: VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Samorządowców
Organizator: gmina Kostrzyn
Termin działania: 04.03.2017
Miejsce: hala sportowa przy szkole w Gułtowach

11.
Tytuł zadania: Przedwiosenny turniej warcabowy
Organizator: MUKS „Wieża Kórnicka”, Oaza/Błonie
Termin działania: 04.03.2017
Miejsce: świetlica OSIR-Oaza/Błonie

12.
Tytuł zadania: Turniej młodych talentów w karate
Organizator: OSiR Mosina
Termin działania: 04.03.2017
Miejsce: hala OSiR w Mosinie

13.
Tytuł zadania: Aliance – brazylijskie jiu-jitsu
Organizator: LOSiR
Termin działania: 04-05.03.2017
Miejsce: hala LOSiR, ul. Kołłątaja 2, Luboń

14.
Tytuł zadania: Turniej Tenisowy Akwen Gem Cup
Organizator: Akwen Czerwonak
Termin działania: 04-5.03.2017
Miejsce: korty tenisowe w Bolechowie

15.
Tytuł zadania: Zlot Fanów Zumby “Z Zumba Fitness po Zdrowie – Dzień kobiet w Pobiedziskach”
Organizator: Z-Fitness
Termin działania: 05.03.2017
Miejsce: hala sportowa w Pobiedziskach

16.
Tytuł zadania: XX Otwarte Mistrzostwa gminy w szachach
Organizator: Ośrodek Kultury w Murowanej Goślinie
Termin działania: 05.03.2017
Miejsce: hala sportowa MG, ul. Mściszewska 10

17.
Tytuł zadania: Turniej jednostek pomocniczych w tenisie stołowym
Organizator: Murowana Goślina
Termin działania: 05.03.2017
Miejsce: hala sportowa MG, ul. Mściszewska 10.

18.
Tytuł zadania: Tata Cup – turniej rodziców
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 05.03.2017
Miejsce: hala sportowa GOSiR w Dopiewie

19.
Tytuł zadania: XVII Halowy Turniej Piłki Nożnej
Organizator: OSiR Mosina, Matroleks
Termin działania: 05.03.2017
Miejsce: hala OSiR w Mosinie

20.
Tytuł zadania: Aerobic dla każdego
Organizator: Zespół Szkół w Czerlejnie
Termin działania: 06,13,20,27.03.2017
Miejsce: sala gimnastyczna ZS Czerlejno

21.
Tytuł zadania: “Wielokulturowość od kuchni” w Swarzędzkiej Jedynce
Organizator: Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu
Termin działania: 06.03.2017
Miejsce: Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu

22.
Tytuł zadania: Dzień Kobiet w OSiR Pobiedziska
Organizator: OSiR Pobiedziska, Strong by Zumba
Termin działania: 08.03.2017
Miejsce: korty tenisowe w Pobiedziskach

23.
Tytuł zadania: Termalny Dzień Kobiet
Organizator: Tarnowskie Termy
Termin działania: 08.03.2017
Miejsce: Tarnowskie Termy

24.
Tytuł zadania: Turniej piłki ręcznej „Pantera Cup”
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 10-12.03.2017
Miejsce: hala sportowa GOSiR w Dopiewie

25.
Tytuł zadania: XXIII Mistrzostwa Puszczykowa w narciarstwie
Organizator: PTS Puszczykowo
Termin działania: 10-12.03.2017
Miejsce: Karpacz

26.
Tytuł zadania: II Powiatowy Dzień Sołtysa
Organizator: Gabinet Starosty
Termin działania: 10.03.2017
Miejsce: sala sesyjna Starostwa Powiatowego

27.
Tytuł zadania: Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach klasycznych
Organizator: SCSiR
Termin działania: 11.03.2017
Miejsce: hala miejska w Swarzędzu, ul. Św. Marcin 1

28.
Tytuł zadania: Mecz I Ligi piłki ręcznej  mężczyzn – WKS Grunwald i Real Astromal Leszno
Organizator: Wojskowy Klub Sportowy “Grundwald” Poznań
Termin działania: 11.03.2017
Miejsce: hala sportowa Gimnazjum nr 54

29.
Tytuł zadania: Dzień kobiet na pływalni „Wodny Raj”
Organizator: SCSiR
Termin działania: 11.03.2017
Miejsce: pływalnia „Wodny Raj” w Swarzędzu

30.
Tytuł zadania: Puchar Polski Juniorów w judo
Organizator: LOSiR
Termin działania: 11.03.2017
Miejsce: hala LOSiR, ul. Kołłątaja 2, Luboń

31.
Tytuł zadania: Gala MMA Slugfest 10
Organizator: Murowana Goślina
Termin działania: 11.03.2017
Miejsce: hala sportowa MG, ul. Mściszewska 10

32.
Tytuł zadania: V Amatorski Turniej Tenisa Stołowego
Organizator: OSiR Mosina
Termin działania: 11.03.2017
Miejsce: hala OSiR w Mosinie

33.
Tytuł zadania: IV Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki
Organizator: Kórnik
Termin działania: noc 11-12.03.2017
Miejsce: KCSiR „Oaza” w Kórniku

34.
Tytuł zadania: Charytatywny maraton zumby
Organizator: LOSiR
Termin działania: 12.03.2017
Miejsce: hala LOSiR, ul. Kołłątaja 2, Luboń

35.
Tytuł zadania: Wielkopolanki za Kółkiem
Organizator: Automobilklub Wielkopolski
Termin działania: 12.03.2017
Miejsce: powiat poznański

36.
Tytuł zadania: III Memoriał debla w tenisie stołowym
Organizator: GOKiS Kleszczewo
Termin działania: 12.03.2017
Miejsce: hala sportowa GOKiS w Tulcach

37.
Tytuł zadania: Nordicwalking – Marsz po zdrowie
Organizator: GOSiR Komorniki
Termin działania: 12.03.2017
Miejsce: stadion GOSiR Komorniki

38.
Tytuł zadania: Turniej Pucharu Ligi
Organizator: OSiR Mosina
Termin działania: 12.03.2017
Miejsce: hala OSiR w Mosinie

39.
Tytuł zadania: Powiatowy etap XIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej
Organizator: Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Poznaniu
Termin działania: 13.03.2017
Miejsce: Poznań

40.
Tytuł zadania: Wojewódzki etap XVI edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”
Organizator: Parki Krajobrazowe Województwa Wielkopolskie
Termin działania: 16.03.2017
Miejsce: Poznań

41.
Tytuł zadania: Podsumowanie projektu “Drugie życie – transplantacja – masz dar uzdrawiania”
Organizator: Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie
Termin działania: 17.03.2017
Miejsce: Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

42.
Tytuł zadania:
Maraton Spring Cycling
Organizator: Springcycling.pl
Termin działania: 18.03.2017
Miejsce: CKiR Koziegłowy, godz. 13

43.
Tytuł zadania: Halowe Młodzieżowe MP w Ultimate Frisbee
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 18.03.2017
Miejsce: hala sportowa GOSiR w Dopiewie

44.
Tytuł zadania: Halowy turniej piłki nożnej
Organizator: OSiR Mosina
Termin działania: 18.03.2017
Miejsce: hala OSiR w Mosinie

45.
Tytuł zadania:
Mistrzostwa Puszczykowa w tenisie stołowym
Organizator: Puszczykowo
Termin działania: 18.03.2017
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Puszczykowie

46.
Tytuł zadania:
Triathlon zimowy
Organizator: WF Iwona Guzowska, Sports Events Adrian Wróblewski
Termin działania: 18.03.2017
Miejsce: SCSiR ul. Kosynierów 1, Swarzędz, godz. 9

47.
Tytuł zadania:
Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w smoczych łodziach
Organizator: Tarnowo Podgórne
Termin działania: 18.03.2017
Miejsce: Tarnowskie Termy

48.
Tytuł zadania: “Symfonia na skrzypce i DJ-ja” – projekt upowszechniający kulturę dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich
Organizator: Fundacja Ewy Johansen “Talent”
Termin działania: 23.03-06.04.2017
Miejsce: Zespół Szkół w Murowanej Goślinie, Zespół Szkół w Bolechowie, Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, Zespół Szkół w Puszczykowie, Zespół Szkół nr 2 w  Swarzędzu

49.
Tytuł zadania: Krakowski Salon Poezji na Zamku w Kórniku
Organizator: Polska Akademia Nauk – Biblioteka Kórnicka
Termin działania: 18.03.2017
Miejsce: Zamek w Kórniku

50.
Tytuł zadania: VII Festiwal Tańca Towarzyskiego
Organizator: KCSiR „Oaza”, Klub „Finezja” i „Bellcanto”
Termin działania: 18-19.03.2017
Miejsce: KCSiR „Oaza” w Kórniku

51.
Tytuł zadania:
Gminna amatorska liga tenisa stołowego
Organizator: GOSiR Komorniki
Termin działania: 19.03.2017
Miejsce: w hali sportowej GOSiR Komorniki

52.
Tytuł zadania: Rajd „Witamy Wiosnę na Szlaku Kościołów Drewnianych”
Organizator: Oddział Środowiskowy PTTK Poznań-Nowe Miasto im. F. Jaśkowiaka, Koło PTTK „Łaziki” przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu.
Termin działania: 19.03.2017
Miejsce: Kostrzyn – Rejowiec

53.
Tytuł zadania: Zawody pływackie o Złote Płetwy Wójta
Organizator: Akwen Czerwonak
Termin działania: 19.03.2017
Miejsce: pływalnia „Akwen” Koziegłowy

54.
Tytuł zadania: Mistrzostwa Gminy Kleszczewo w tenisie stołowym
Organizator: GOKiS Kleszczewo
Termin działania: 19.03.2017
Miejsce: hala sportowa GOKiS w Tulcach

55.
Tytuł zadania:
IV Cross Marcowy – biegi przełajowe
Organizator: biegi.wlkp
Termin działania: 19.03.2017
Miejsce: teren sportowo – rekreacyjny, ul. Kościelna 7, Puszczykowo

56.
Tytuł zadania:
XV CrossSwarzędz MTB
Organizator: SCSiR, WZKol, PTC, Akcja Katolicka „Swarzędz”
Termin działania: 19.03.2017
Miejsce: start i meta nad jeziorem swarzędzkim, godz. 12

57.
Tytuł zadania: Konkurs dla Uczniów Gimnazjów “Złota Żaba” i Konkurs dla Uczniów Szkół Podstawowych “Złota Żabka”. Drugi etap Konkursów 2016/17
Organizator: Fundacja Edukacji Społecznej “EKOS”
Termin działania: 20.03-07.04.2017
Miejsce: Swarzędz

58.
Tytuł zadania: Dzień Sportu Gimnazjum nr 2
Organizator: Gimnazjum nr 2
Termin działania: 21.03.2017
Miejsce: hala LOSiR, ul. Kołłątaja 2, Luboń

59.
Tytuł zadania: Wyjazd drużyny piłkarskiej reprezentującej Starostwo Powiatowe w Poznaniu na turniej halowej piłki nożnej organizowanej przez partnerski Region Hanower
Organizator: Gabinet Starosty
Termin działania: 24.03.2017
Miejsce: Hanower

60.
Tytuł zadania:
otwarcie hali widowiskowo – sportowej w Stęszewie
Organizator: gmina Stęszew
Termin działania: 24-26.03.2017
Miejsce: ul. Poznańska 22A, Stęszew

61.
Tytuł zadania: Targi Edukacyjne 2017
Organizator: MTP
Termin działania: 24-26.03.2017
Miejsce: na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

62.
Tytuł zadania: Maraton Fitness z okazji Dnia Kobiet
Organizator: GOKiS Kleszczewo
Termin działania: 25.03.2017
Miejsce: hala sportowa GOKiS w Tulcach

63.
Tytuł zadania: Międzynarodowy turniej w brazylijskim jiu-jitsu.
Organizator: LOSiR
Termin działania: 25.03.2017
Miejsce: hala LOSiR, ul. Kołłątaja 2, Luboń, godz.: 8-20

64.
Tytuł zadania: Rajd pieszy do Śnieżycowego Jaru
Organizator: LGD Kraina Trzech Rzek
Termin działania: 25.03.2017
Miejsce: parking w Uchorowie

65.
Tytuł zadania: Wyjazd drużyny piłkarskiej reprezentującej Starostwo Powiatowe w Poznaniu na turniej halowej piłki nożnej organizowanej przez partnerski Region Hanower
Organizator: Gabinet Starosty
Termin działania: 25.03.2017
Miejsce: Hanower

66.
Tytuł zadania: Sobota u Wodziczki w Mosinie – „Drzwi Otwarte”
Organizator: Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie
Termin działania: 25.03.2017
Miejsce: Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

67.
Tytuł zadania: Turniej mini siatkówki dziewcząt i chłopców
Organizator: UKS Lider Rokietnica
Termin działania: 25-26.03.2017
Miejsce: hala ROS, ul. Szamotulska 29, Rokietnica

68.
Tytuł zadania: Pokaz Tańca szkoły Tatała
Organizator: GOKiS Kleszczewo
Termin działania: 26.03.2017
Miejsce: hala sportowa GOKiS w Tulcach

69.
Tytuł zadania: III edycja GP Gminy Czerwonak w pływaniu
Organizator: Akwen Czerwonak
Termin działania: 26.03.2017
Miejsce: pływalnia „Akwen” Koziegłowy

70.
Tytuł zadania: Wyścigi modeli sterowanych RC CarsCup 2017
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 26.03.2017
Miejsce: hala sportowa GOSiR w Dopiewie

71.
Tytuł zadania: Turniej piłki nożnej weteranów Nestor 50+
Organizator: LOSiR
Termin działania: 26.03.2017
Miejsce: hala LOSiR, ul. Kołłątaja 2, Luboń, godz.: 9-15

72.
Tytuł zadania:
Rodzinny Rajd Rowerowy
Organizator: miasto Puszczykowo
Termin działania: 26.03.2017
Miejsce: teren sportowo – rekreacyjny, ul. Kościelna 7, Puszczykowo

73.
Tytuł zadania: Konferencja Nato Urban Operations
Organizator: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowcyh w Poznaniu
Termin działania: 27-31.03.2017
Miejsce: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowcyh w Poznaniu

74.
Tytuł zadania: Turniej o Grand Prix Polski Kadetów w tenisie stołowym
Organizator: LOSiR
Termin działania: 31.03.2017
Miejsce: hala LOSiR, ul. Kołłątaja 2, Luboń, godz.: 8

75.
Tytuł zadania: XI Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą
Organizator: Mosińskie Towarzystwo Gitarowe
Termin działania: 31.03-02.04.2017
Miejsce: Dom Kultury w Mosinie


LUTY 2017

1.
Tytuł zadania: Bal Sportowca Głosu Wielkopolskiego
Organizator: Głos Wielkopolski
Termin działania: 03.02.2017
Miejsce: Hotel Andersia w Poznaniu

2.
Tytuł zadania: Kibolski charytatywny turniej piłki nożnej FC Mosina
Organizator: OSiR Mosina
Termin działania: 04.02.2017
Miejsce: hala sportowa OSiR w Mosinie.

3.
Tytuł zadania: Mistrzostwa Wielkopolski w siatkówce juniorów
Organizator: LOSiR Luboń
Termin działania: 04-05.02.2017
Miejsce: hala sportowa LOSiR w Luboniu

4.
Tytuł zadania: VI Turniej Siatkówki VolleyBuk
Organizator: OSiR Buk
Termin działania: 05.02.2017
Miejsce: hala sportowa OSiR w Buku

5.
Tytuł zadania: 25-lecie Wielopolskiej Izby Budownictwa
Organizator: Wielkopolska Izba Budownictwa
Termin działania: 07.02.2017
Miejsce: Poznań

6.
Tytuł zadania: XLIII Zawody Okręgowe Olimpiady Geograficznej
Organizator: Komitet Okręgowy Olimpiady Geograficznej w Poznaniu
Termin działania: 11-12.02.2017
Miejsce: Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM

7.
Tytuł zadania: RC Cars 2017 – zawody modeli zdalnie sterowanych
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 11.02.2017
Miejsce: hala sportowa GOSiR w Dopiewie

8.
Tytuł zadania: Turniej halowej piłki nożnej dla seniorów
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 12.02.2017
Miejsce: hala sportowa GOSiR w Dopiewie

9.
Tytuł zadania: Turnieje eliminacyjne rozgrywek w siatkówce dziewcząt szkół gimnazjalnych
Organizator: Szkolny Związek Sportowy “WIELKOPOLSKA”
Termin działania: 15.02.2017
Miejsce: w Murowanej Goślinie, Komornikach, Pobiedziskach i Rokietnicy

10.
Tytuł zadania: “Kto jak nie Ty” – konferencja adresowana do seniorów
Organizator: Komenda Mijeska w Poznaniu, Urząd Miasta Poznań, Powiat Poznański
Termin działania: 16.02.2017
Miejsce: Komenda Mijeska w Poznaniu

11.
Tytuł zadania: Koncert „Jazz Contra Bach”
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury Sokół w Czerwonaku
Termin działania: 17.02.2017
Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

12.
Tytuł zadania: Tour Salon 2017
Organizator: MTP
Termin działania: 17-19.02.2017
Miejsce: MTP

13.
Tytuł zadania: XVI Grand Prix w halowej piłce nożnej orlików o Puchar Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej
Organizator: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie
Termin działania: 18.02.2017
Miejsce: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie

14.
Tytuł zadania: Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”- finał wojewódzki
Organizator: Oddział Środowiskowy PTTK Poznań-Nowe Miasto
Termin działania: 18.02.2017
Miejsce: Poznań

15.
Tytuł zadania: Zimowy turniej tenisa stołowego
Organizator: OSiR Pobiedziska, Sołectwo Węglewo
Termin działania: 18.02.2017
Miejsce: świetlica wiejska w Węglewie

16.
Tytuł zadania: III turniej XVI Cyklu Grand Prix Orlików o Puchar Prezesa WZPN w halowej piłce nożnej
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 18.02.2017
Miejsce: hala sportowa GOSiR w Dopiewie

17.
Tytuł zadania: Turniej Piłkarski Luboń Cup 2017
Organizator: LOSiR Luboń
Termin działania: 18 – 19.02.2017
Miejsce: hala sportowa LOSiR w Luboniu

18.
Tytuł zadania: III turniej XVI Cyklu Grand Prix Żaków o Puchar Prezesa WZPN w halowej piłce nożnej
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 19.02.2017
Miejsce: hala sportowa GOSiR w Dopiewie

19.
Tytuł zadania: Zimowy turniej młodzika
Organizator: OSiR Mosina
Termin działania: 19.02.2017
Miejsce: hala sportowa OSiR Mosina

20.
Tytuł zadania: Walentynkowy turniej piłki nożnej
Organizator: GOSiR Kleszczewo
Termin działania: 19.02.2017
Miejsce: hala sportowa GOSiR w Kleszczewie

21.
Tytuł zadania: XIX Międzynarodowe Zawody Strzeleckie „ROMKÓW”
Organizator: Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego
Termin działania: 25.02.2017
Miejsce: Poznań

22.
Tytuł zadania: XLI Ogólnopolski  Zlot „Bądź turystą w swoim mieście”
Organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział Środowiskowy Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka
Termin działania: 25.02.2017
Miejsce: Poznań

23.
Tytuł zadania: Koncert „Najsłynniejsze arie i czardasze”
Organizator: Zespół Szkół w Jerzykowie
Termin działania: 25.02.2017
Miejsce: Zespół Szkół w Jerzykowie

24.
Tytuł zadania: Zimowy turniej młodzika
Organizator: OSiR Mosina
Termin działania: 25.02.2017
Miejsce: hala sportowa OSiR w Mosinie

25.
Tytuł zadania: Turniej halowej piłki nożnej dla dzieci
Organizator: GOSiR Dopiewo
Termin działania: 25-26.02.2017
Miejsce: hala sportowa GOSiR w Dopiewie

26.
Tytuł zadania: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym
Organizator: Fundacja Wolność i Demokracja
Termin działania: 26.02.2017
Miejsce: Murowana Goślina.


STYCZEŃ 2017

1.
Tytuł zadania:
Uroczystość opłatkowa dla kombatantów oraz członków Związku Powstańców Poznańskiego Czerwca 56 “Niepokonani”
Organizator:
Związek Powstańców Poznańskiego Czerwca 1956 r. “Niepokonani”
Termin działania:
04.01.2017
Miejsce:
Dom Żołnierza w Poznaniu

2.
Tytuł zadania: Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim.
Organizator: Swarzędz – Zalasewo
Termin działania: 06-08.01.2017
Miejsce: w hali sportowej w Zalasewie

3.
Tytuł zadania: Zumba w Czerlejnku
Organizator: gmina Kostrzyn
Termin działania: 06-27.01.2017
Miejsce: świetlica w Czerlejnku

4.
Tytuł zadania: II Noworoczny Turniej Piłki Nożnej
Organizator: Miasto i Gmina Buk, Ośrodek Sportu i Rekreacji
Termin działania: 07-08.01.2017
Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Buku

5.
Tytuł zadania: Halowa liga piłki nożnej dzieci
Organizator: GOSIR Komorniki
Termin działania: 07-21.01.2017
Miejsce: hala Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach

6.
Tytuł zadania: III Rodzinny Turniej Badmintona
Organizator: Akwen
Termin działania: 08.01.2017
Miejsce: hala sportowa Akwen

7.
Tytuł zadania: RC Cars Cup 2017
Organizator: GOSIR Dopiewo
Termin działania: 08.01.2017
Miejsce: w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie

8.
Tytuł zadania: Halowa Liga Piłki Nożnej w Mosinie.
Organizator: OSIR Mosina
Termin działania: 08-27.01.2017
Miejsce: hala sportowej OSiR Mosina

9.
Tytuł zadania: Nauka i doskonalenie pływania
Organizator: KCRiS Oaza
Termin działania: 11-18.01.2017
Miejsce: pływalnia KCRiS

10.
Tytuł zadania: II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej na rzecz WOŚP
Organizator: OSIR Buk
Termin działania: 14.01.2017
Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Buku.

11.
Tytuł zadania:
II Turniej XVI Cyklu Grand Prix Orlików o Puchar Prezesa WZPN w halowej piłce nożnej pod Honorowym Patronatem Starosty Poznańskiego
Organizator: GOSIR Dopiewo
Termin działania: 14-15.01.2017
Miejsce: GOSIR Dopiewo

12.
Tytuł zadania: Mistrzostwa Gminy Kleszczewo w Badmintonie
Organizator: GOKiS w Kleszczewie
Termin działania: 14.01.2017
Miejsce: w hali sportowej GOKiS w Kleszczewie

13.
Tytuł zadania: Noworoczny Festiwal  Piłki Nożnej dzieci i młodzieży
Organizator: Clescevia, GOKiS w Kleszczewie
Termin działania: 14.01.2017
Miejsce: w hali sportowej GOKiS w Tulcach.

14.
Tytuł zadania:
Powiatowe Kolędowanie w Buku
Organizator: Powiat Poznański, Gmina Buk
Termin działania: 15.01.2017
Miejsce: kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Buku

15.
Tytuł zadania:
25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Organizator: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Termin działania: 15.01.2017
Miejsce: powiat poznański

16.
Tytuł zadania: XX Wielkopolski Rajd „ Dokarmiamy zwierzęta”
Organizator: Oddział Środowiskowy PTTK Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka. Koło PTTK „Łaziki” przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu.
Termin działania: 15.01.2017
Miejsce: Dziewicza Góra k. Czerwonaka

17.
Tytuł zadania: III Bieg Zimowy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Organizator: OSiR Mosina
Termin działania: 15.01.2017
Miejsce: Wielkopolski Park Narodowy

18.
Tytuł zadania: Marsz po zdrowie Nordic Walking
Organizator: GOSIR Komorniki
Termin działania: 15.01.2017
Miejsce: stadion GOSiR Komorniki

19.
Tytuł zadania:
Maraton tańca
Organizator: AKWEN oraz Szkoła Tańca Moniki Pyś
Termin działania: 20.01.2017
Miejsce: hala sportowa Akwen

20.
Tytuł zadania: Sportowa Sobota – za darmo dla wszystkich
Organizator: GOSIR Dopiewo
Termin działania: 21.01.2017
Miejsce: w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie

21
Tytuł zadania: III Memoriał im. Wojciecha Perdocha w Tenisie Stołowym
Organizator: GOKiS w Kleszczewie
Termin działania: 21.01.2017
Miejsce: w hali sportowej GOKiS w Tulcach

22.
Tytuł zadania: Turniej Halowej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Wójta Gminy Dopiewo
Organizator: GOSIR Dopiewo
Termin działania: 21.01.2017
Miejsce: w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie

23.
Tytuł zadania: Turniej Piłki Siatkowej
Organizator: GOSIR Dopiewo
Termin działania: 22.01.2017
Miejsce: w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie

24.
Tytuł zadania: II Grand Prix gminy Czerwonak w pływaniu
Organizator: Akwen Czerwonak
Termin działania: 22.01.2017
Miejsce: pływalnia Akwen w Czerwonaku

25.
Tytuł zadania: Turniej piłkarski Luboń Cup
Organizator: LOSiR w Luboniu
Termin działania: 22,28,29.01.2017
Miejsce: w hali sportowej LOSiR w Luboniu

26.
Tytuł zadania: Spotkanie pt. “Nie zgubmy historii”
Organizator: Mosiński Ośrodek Kultury
Termin działania: 24.01.2017
Miejsce: Sala Kolumnowa MOK

27.
Tytuł zadania: 72. Rocznica wyzwolenia Mosiny spod okupacji hitlerowskiej
Organizator: Gmina Mosina
Termin działania: 25.01.2015
Miejsce: Pomnik Pamięci przy pl. 20 Października

28.
Tytuł zadania: Wernisaz prac brazylijskiego fotografa Jao Urbana pt. “Zbliżenia” – życie potomków emigrantów polskich i ukraińskich w nowej ojczyźnie
Organizator: Mosiński Ośrodek Kultury
Termin działania: 27.01.2017
Miejsce: Sala Kolumnowa MOK

29.
Tytuł zadania: Turniej Ultimate Frisbee GOSiR CUP
Organizator: GOSIR Dopiewo
Termin działania: 28-29.01.2017
Miejsce: w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie

30.
Tytuł zadania: Otwarty turniej piłki nożnej
Organizator: OSiR Buk
Termin działania: 29.01.2017
Miejsce: Hala OSiR Buk

31.
Tytuł zadania: Autorskie spotkanie Roberta i Joachima Czerniaków
Organizator: Mosiński Ośrodek Kultury oraz Mosińska Biblioteka Publiczna
Termin działania: 30.01.2017
Miejsce: Sala Reprezentacyjna MOK

32.
Tytuł zadania: Spotkanie z podróżnikami  Robertem Czerniakiem i Joachimem Czerniakiem
Organizator: Mosińska Biblioteka wraz z Mosińskim Ośrodkiem Kultury
Termin działania: 30.01.2017
Miejsce: Mosiński Ośrodek Kultury

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redaktor: Adrianna Wulczyńska
Opublikowano: 2 stycznia 2017

Zaktualizowano:
28 września 2017


Rok Bogusławskiego
100. rocznica Powstania Wielkopolskiego