Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Zdrowo w Powiecie

Niedziela 14 czerwca br. upłynęła mieszkańcom powiatu poznańskiego pod hasłem : „Czy sprawnie i zdrowo żyjecie w powiecie?”. Na boisku Swarzędzkiego Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich, odbył się piknik będący kontynuacją trwającej dwa lata akcji medialnej „Wiecie, co jecie w poznańskim powiecie”.

W sześciu uzupełniających się strefach umożliwiono mieszkańcom powiatu zdobycie fachowej wiedzy z zakresu sportowego stylu życia i dostarczono całym rodzinom fantastycznej zabawy. W sektorze „rowerowym” Bike, ćwicząc na specjalnych rowerach treningowych przy udziale instruktora, można było spróbować swoich sił w zajęciach spinningowych. Strefa „wiedzy” Knowledge zapewniła skorzystanie z elektrycznej bieżni z systemem analizy danych, gdzie pod okiem profesjonalisty sprawdzano swoją wydolność i dowiadywano się, w jaki sposób zdrowo korzystać z ruchu, świadomie odbierając i interpretując sygnały płynące z organizmu. Zapoznanie się z najnowszymi trendami w dziedzinie oszczędzania energii i wody umożliwili uczestnikom pikniku sponsorzy. Dzięki ich wsparciu, w sferze „Eko” można było zobaczyć i spróbować jazdy na specjalnych rowerach do odzyskiwania energii. Najmłodszych zaś zachęcono do wzięcia udziału w ekologicznych warsztatach artystycznych, podczas których nauczono, jak z przedmiotów przeznaczonych do wyrzucenia stworzyć wymyślone postacie.

Najwięcej radości zapewniła dzieciom strefa „zabawy” Fun, gdzie do dyspozycji naszych milusińskich pozostawały trampoliny, dmuchany zamek ze zjeżdżalnią oraz kolorowe gumowe piłki „fasolki”. Odważniejsze maluchy, jak również dorośli trenowali utrzymywanie równowagi na specjalnych deskach oraz uczyli się jazdy na segwayach. Przez cały czas trwania pikniku, w strefie „Smaku” można było spróbować potraw i zaznajomić się z dietami rozumianymi jako świadome odżywianie w kontekście uzupełniania działań rekreacyjno-sportowych.

Piknik zakończył się treningiem zumby, gdzie instruktorka fitness opierając się na prostych układach tanecznych, zachęciła do wspólnej zabawy w rytm muzyki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przyjemnie i kreatywnie spędzony czas.

Redaktor: Anna Jaworska
Opublikowano: 16 czerwca 2015