Dożynki to okazja, by podziękować rolnikom

logo głos wielkopolski

Głos Wielkopolski, 23 sierpnia 2017

Rozmowa z Dariuszem Urbańskim, burmistrzem miasta i gminy Murowana Goślina, współorganizatorem Dożynek Powiatowych.

Po kilku latach Dożynki Powiatowe znów będą organizowane w naszej aglomeracji. Z pewnością dla gminy Murowana Goślina to spore wyzwanie, ale czy także jest to wyróżnienie?
O wyzwanie jestem spokojny – doświadczenie organizacyjne, a przy tym gościnność, a także aktywność i zaangażowanie mieszkańców sołectw w rozmaite projekty po prostu musi przełożyć się na szczególne dla nas wszystkich wydarzenie. Bardzo się cieszę, że ten dzień będziemy świętować wraz z gośćmi z całego powiatu. Dla gminy Murowana Goślina to oczywiście okazja do zaprezentowania jak się zmieniamy, rozwijamy. Natomiast zdecydowanie tego dnia pamiętajmy, że dożynki to jeden z najważniejszych dni w roku dla ogromnej liczby mieszkańców całego powiatu poznańskiego. Ta grupa zawodowa zabezpiecza swoją pracą to, bez czego zwyczajnie żyć nie możemy. Dlatego mam nadzieję, że tego dnia wyróżnionymi poczują się przede wszystkim rolnicy, szczególnie ci, którzy mieszkają w naszej gminie, ale także mieszkający w innych lokalizacjach.

Dlaczego akurat w Łopuchowie odbędzie się impreza?
Co roku w Gminie Murowana Goślina odbywają się Dożynki Gminne. Organizacji za każdym razem podejmuje się inna wieś. W tym roku zadania podjął się Sołtys Łopuchowa Leszek Sommerfeld, a organizacyjnie sołectwo jest wspierane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. Kiedy Starosta Poznański Jan Grabkowski zaproponował, aby w tym roku Dożynki Powiatowe odbyły się właśnie w naszej gminie, zdecydowaliśmy, że powinno się odbyć jedno, wspólne święto, a więc połączone dożynki gminne i powiatowe. Lokalizacji ustalonej wiosną nie zmieniliśmy, gospodarzem tegorocznych dożynek będzie sołectwo Łopuchowo.

Cała rozmowa TUTAJ

Opublikowano: 24 sierpnia 2017