Dzieci z Mosiny na festynie

Uczniowie prowadzonego przez powiat poznański Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie po raz kolejny wzięli  udział w „Festynie Integracyjnym „Dzieci – Dzieciom” Poznań 2017 organizowanym przez Fundację Renaty Mataczyńskiej i Izabeli Ewy Kwiatkowskiej „Światełko w Tunelu”. Imprezie  przyświeca idea integracji dzieci poszkodowanych przez los z poznańskich i wielkopolskich szkół specjalnych z dziećmi z zaproszonych szkół podstawowych i gimnazjum.

Jak co roku podczas festynu na uczestników czekało wiele atrakcji. Mogli oni wziąć udział w licznych konkurencjach  sportowych m.in. biegu na 60 m, skoku w dal, pchnięciu kulą, skoku wzwyż, torze przeszkód oraz rzutu vortexem. Ponadto poznańska Policja przygotowała „Miasteczko policyjne”, w którym dzieci mogły zobaczyć z bliska radiowóz , motocykl policyjny, wziąć udział w programie edukacyjnym o bezpieczeństwie, poznać znaki drogowe, a także uczestniczyć w konkursach z nagrodami.

W festynie wzięła udział również Fundacja Dr Clown, która dla najmłodszych dzieci i tych które nie mogły brać czynnego udziału w zawodach sportowych przygotowała Miasteczko Dr Clowna z mnóstwem niespodzianek. Uczniowie za udział w sportowych zmaganiach otrzymali pamiątkowe medale, które osobiście wręczyła Renata Mataczyńska, prezes Fundacji Światełko w Tunelu.

Autor: Marlena Jastrzębowska

Opublikowano: 7 czerwca 2017