Sport

Emocje na Torze Poznań

Na Torze „Poznań” rozegrano I i II rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Na starcie stanęło ponad 80 motocyklistów.

W sobotę w królewskiej klasie Superbike zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami triumfował Paweł Szkopek. Dzień później zwyciężył Irek Sikora. W Superstock 1000 dwukrotnie najlepszy okazał się mistrz Polski z ubiegłego roku Michał Filla. Wielkim pechowcem rywalizacji w klasie Supersport okazał się natomiast Sebastian Zieliński, któremu zaledwie po trzech okrążeniach eksplodował silnik. Na niepowodzeniu faworyta skorzystał Szymon Strankowski.

Najmocniej obsadzona była tym razem klasa Rookie, co przełożyło się na zaciętą walkę na torze. 24 startujących zawodników stworzyło ciekawe widowisko. Pierwszą czwórkę na mecie dzieliły zaledwie dwie sekundy. Sobotnim zwycięzcą został Jacek Jędrzejczyk, a w niedzielę triumfował Damian Ołdakowski.

Teraz przed motocyklistami start w III i IV rundzie na węgierskiej Pannonia-ring. Na Tor „Poznań” ścigacze powrócą w ostatni weekend czerwca. Sympatyków dwóch kółek czeka jednak wcześniej nie lada gratka w postaci Grand Prix of Poland FIM Supermoto World Championship oraz Supermoto European Championship, które 7 czerwca odbędzie się w na Torze „Poznań”. Motocyklowej imprezy tej rangi jeszcze w Poznaniu nie było, warto więc zapisać tą datę w kalendarzach.

Opublikowano: 11 maja 2015