Andrzej Jagodziński Trio

Czas: 19:00

Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo

Piano Day – Andrzej Jagodziński Trio

Piano Day to święto muzyki fortepianowej, które odbywa się od 2015 roku na całym świecie z inicjatywy Nilsa Frahma – niemieckiego pianisty i kompozytora. W ubiegłym roku po raz pierwszy zagościło w gminie Tarnowo Podgórne. Wystąpił wówczas znakomity muzyk, zdobywca nagrody Grammy – Włodek Pawlik. W tym roku, 29 marca o godzinie 19.00 w Centrum Kultury Przeźmierowo, wystąpi polski pianista jazzowy – Andrzej Jagodziński. Towarzyszyć mu będą: Adam Cegielski na basie i Czesław Bartkowski na perkusji. Andrzej Jagodziński – wspaniały pianista jazzowy, kompozytor i aranżer, uczestnik największych jazzowych festiwali świata, wraz ze swoim zespołem, przedstawiają swoją, jazzową wersję utworów Fryderyka Chopina.

Pierwsza płyta Tria Andrzeja Jagodzińskiego zatytułowana CHOPIN, nagrana w grudniu 1993 roku od razu stała się wydarzeniem, podbijając publiczność w kraju, ale także we Francji, Finlandii, Turcji, na Węgrzech, a nawet w dalekim Meksyku. Wkrótce zebrała wszystkie możliwe polskie nagrody muzyczne (Fryderyk ’94, jazzowa Płyta Roku ’94, Mateusz ’94 – Nagroda Programu III Polskiego Radia). Przez trzy kolejne lata Trio przedstawiło ją milionom słuchaczy. Następna płyta CHOPIN ONCE MORE, to wręcz olśniewające nagranie! Bo też – zachowując ducha Chopina – Trio operuje oryginalnym materiałem z absolutną swobodą.

Widać, że po kilku latach zbierania doświadczeń muzycy czują się w tej materii jak ryba w wodzie. Wyraziste i swobodne improwizacje najlepiej świadczą o wirtuozerii tego wykonania. Kolejna płyta CHOPIN / JAGODZIŃSKI SONATA B-MOLL to transformacja dużej formy muzycznej, polegająca na modyfikacji wszystkich części i tematów utworu, a nie tylko pojedynczych cytatów. Sonata fortepianowa b-moll Chopina, utwór czteroczęściowy, ze znaną na pewno wszystkim melomanom częścią trzecią – Marszem Żałobnym w wykonaniu Trio Andrzeja Jagodzińskiego to innowacyjne w skali światowej podejście do adaptacji muzyki klasycznej. CHOPIN – LES BRILLANTES.

Bilety na koncert w cenie 39 zł dostępne w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) od pon. do pt. w godz. 9-15, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20. Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl

Opublikowano: 29 marca 2019