Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Lis 2018 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Autostrada do szkoły

Autostrada do szkoły

Kategoria: Edukacja

Data: 17 Lis 2017 - 30 Lis 2017

Czas: Całodniowe

Miejsce: Wieżowiec Bałtyk

Wystawa prac studentów SOF

Już od 17 listopada po raz pierwszy w holu wieżowca Bałtyk będzie można obejrzeć wystawę prac studentów School of Form, które powstały w ramach społeczno-edukacyjnej kampanii AUTOSTRADA DO SZKOŁY. Współpraca ze School of Form to kolejny element programu. Zadaniem studentów było przygotowanie kreatywnych rozwiązań, które wzbogaciłyby wizualnie elementy infrastruktury drogowej związanej z bezpieczeństwem.

Projekty studentów zostaną pokazane w innowacyjny sposób m.in. jako projekcje na posadzce we wnętrzu Bałtyku oraz na chodniku przed wejściem do budynku. Oglądać będzie je można do końca listopada.

AUTOSTRADA DO SZKOŁY to program, który Autostrada Wielkopolska SA realizuje w województwie wielkopolskim i lubuskim już od kwietnia tego roku. Jego głównym celem jest edukacja uczniów klas nauczania początkowego szkół podstawowych z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Najmłodsi zakładają specjalne gogle i przenoszą się do wirtualnego świata, w którym muszą poruszać się zgodnie z przepisami. Akcja obejmuje także inwestycje infrastrukturalne w pobliżu szkół, zwiększające poziom bezpieczeństwa. Przed studentami School of Form postawiliśmy trudne zadanie wpisania kreatywnych rozwiązań w obowiązujące normy prawne. Mimo to ich pomysły przeszły nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa AWSA.

Studenci kierunków Communication, Domestic oraz Industrial Design wspierani przez wykładowców i ekspertów z firmy Strabag i z Autostrady Wielkopolskiej SA zaproponowali między innymi:

  • wykorzystanie energii kinetycznej wytwarzanej przez pieszych do podświetlenia chodnika
  • barierki instalowane przy przejściach, otwierające się gdy światło dla pieszych jest zielone
  • dodatkowe progi zwalniające, wyposażone w odblaskowe wzory
  • postać pozytywnego bohatera – Zebrę Zbyszka

Projekt Zebry Zbyszka został uznany przez SoF, AWSA i Strabag za najlepszy projekt z dużym potencjałem realizacyjnym. Zebra jest z jednej strony przyjacielem i przewodnikiem dla dzieci w ich drodze do szkoły, a z drugiej partnerem i pomocnikiem rodziców oraz kierowców.

Na wystawie będzie można zobaczyć również film dokumentujący warsztaty.

17 listopada o godzinie 17.00 studenci publicznie zaprezentują efekty swojej pracy podczas krótkich dziesięciominutowych prezentacji. Serdecznie zapraszamy! Wstęp jest bezpłatny.

Wczytuję mapę...

Lista wydarzeń z kategorii

Redaktor: Ziemowit Maląg
Opublikowano: 17 listopada 2017


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum