Aktywniość projektowa powiatu poznańskiego

Czas:

Miejsce: Wieżowiec Bałtyk

Wystawa prac studentów SOF

Już od 17 listopada po raz pierwszy w holu wieżowca Bałtyk będzie można obejrzeć wystawę prac studentów School of Form, które powstały w ramach społeczno-edukacyjnej kampanii AUTOSTRADA DO SZKOŁY. Współpraca ze School of Form to kolejny element programu. Zadaniem studentów było przygotowanie kreatywnych rozwiązań, które wzbogaciłyby wizualnie elementy infrastruktury drogowej związanej z bezpieczeństwem.

Projekty studentów zostaną pokazane w innowacyjny sposób m.in. jako projekcje na posadzce we wnętrzu Bałtyku oraz na chodniku przed wejściem do budynku. Oglądać będzie je można do końca listopada.

AUTOSTRADA DO SZKOŁY to program, który Autostrada Wielkopolska SA realizuje w województwie wielkopolskim i lubuskim już od kwietnia tego roku. Jego głównym celem jest edukacja uczniów klas nauczania początkowego szkół podstawowych z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Najmłodsi zakładają specjalne gogle i przenoszą się do wirtualnego świata, w którym muszą poruszać się zgodnie z przepisami. Akcja obejmuje także inwestycje infrastrukturalne w pobliżu szkół, zwiększające poziom bezpieczeństwa. Przed studentami School of Form postawiliśmy trudne zadanie wpisania kreatywnych rozwiązań w obowiązujące normy prawne. Mimo to ich pomysły przeszły nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa AWSA.

Studenci kierunków Communication, Domestic oraz Industrial Design wspierani przez wykładowców i ekspertów z firmy Strabag i z Autostrady Wielkopolskiej SA zaproponowali między innymi:

• wykorzystanie energii kinetycznej wytwarzanej przez pieszych do podświetlenia chodnika
  • barierki instalowane przy przejściach, otwierające się gdy światło dla pieszych jest zielone
  • dodatkowe progi zwalniające, wyposażone w odblaskowe wzory
  • postać pozytywnego bohatera – Zebrę Zbyszka

Projekt Zebry Zbyszka został uznany przez SoF, AWSA i Strabag za najlepszy projekt z dużym potencjałem realizacyjnym. Zebra jest z jednej strony przyjacielem i przewodnikiem dla dzieci w ich drodze do szkoły, a z drugiej partnerem i pomocnikiem rodziców oraz kierowców.

Na wystawie będzie można zobaczyć również film dokumentujący warsztaty.

17 listopada o godzinie 17.00 studenci publicznie zaprezentują efekty swojej pracy podczas krótkich dziesięciominutowych prezentacji. Serdecznie zapraszamy! Wstęp jest bezpłatny.

Redaktor: Ziemowit Maląg
Opublikowano: 17 listopada 2017