Biesiada Czerwonacka

Czas: 14:00 - 21:00

Miejsce: Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej "AKWEN" w Czerwonaku

Biesiada połączona z Kiermaszem Świątecznym

W sobotę 9 grudnia GOK Sokół  i zespół wokalny Retro Café po raz siódmy zaproszą mieszkańców Gminy Czerwonak na Biesiadę Czerwonacką połączoną z Kiermaszem Świątecznym.

Warto nadmienić, że impreza po rocznej przerwie wraca do Czerwonaka i odbędzie się w hali sportowej Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku. Tradycyjnie będą się na niej prezentować seniorskie zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne z terenu naszej Gminy oraz goście zaproszeni z wielu zakątków Wielkopolski. Znajdą się wśród nich zarówno zaprzyjaźnione zespoły z gmin ościennych, które już gościły na Biesiadzie jak i te, dla których będzie to pierwsza wizyta w Czerwonaku. Przy okazji prezentacji własnych programów artystycznych zespoły będą rywalizować o statuetki Złotego, Srebrnego i Brązowego Biesiadnika.

Oprócz okazji do wspólnego biesiadowania, wymiany doświadczeń i integracji mieszkańców gminy będzie też okazja do zakupu wyrobów rękodzielniczych oraz wysłuchania wieńczącego Biesiadę koncertu gwiazdy Przeglądu – Jacka Kieroka.

W Kiermaszu Świątecznym biorą udział twórcy ludowi, rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby, a także stowarzyszenia. Kiermasz ma na celu promowanie dzieł twórców ludowych, rzemieślników i rękodzielników. Będzie można obejrzeć oraz zakupić produkty zdobione techniką decoupage biżuterię, obrazy, ikony, artystyczne bombki i wiele innych.

Kiermasz Świąteczny rozpocznie się o godzinie 14:00 natomiast Biesiada od godziny 15:00, występ gwiazdy wieczoru o godzinie 19:00.

Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury Sokół.

Współorganizatorem jest Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN

Mecenat Gmina Czerwonak.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

(Informacja pochodzi od organizatora)

Redaktor: Weronika Frąckowiak
Opublikowano: 9 grudnia 2017