Jarek Kostka Quartet

Kategoria: Kultura i sztuka

Data: 08 lut 2019

Czas: 19:00

Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym -Gminny Ośrodek Kultury "SEZAM"

Jazzowa Scena Sezamu: Jarek Kostka Quartet

W lutym na Jazzowej Scenie Sezamu wystąpi Jarek Kostka Quartet z projektem “Nordic Sounds”. Jest to nowy, ciekawy projekt muzyczny polskich jazzmanów, skupionych wokół Jarosława Kostki – pianisty, aranżera i autora pomysłu „Nordic Sounds” Tym razem artysta ten poszukał nowej idei w spuściźnie muzycznej Edwarda Griega, Jeana Sibeliusa i muzyce ludowej narodów skandynawskich. Potwierdzając aktualność maksymy – „Muzyka czerpie z innej istniejącej już muzyki”, Jarek Kostka dokonał selekcji w bogatej spuściźnie muzycznej północy, niektóre z utworów świadomie skrócił, przerobił i wydobył z nich to “coś”, co stanowi potrzebny dla jazzmanów impuls do improwizacji. Tak powstało tworzywo muzyczne będące bazą do dalszych przekształceń i poszukiwań dźwiękowych. “Nordic Jazz Project” to kolejny , dojrzalszy etap twórczy autora „Chopin Profanum”. Powściągliwość i liryzm muzyki skandynawskiej głęboko porusza wrażliwość muzyków i otwiera szerokie spektrum. W projekcie biorą udział: Jarek Kostka – fortepian, Jan Adamczewski – saksofon, Piotr Wiśniewski – kontrabas oraz Waldemar Franczyk – perkusja.

Opublikowano: 8 lutego 2019