“Pejzaż rzeczywisty”

Czas: 18:00

Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

Wystawa prac pani Anny Perek – Sobierajskiej “Pejzaż rzeczywisty” – WERNISAŻ

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na wystawę prac pani Anny Perek – Sobierajskiej, mieszkanki gminy Czerwonak. Wernisaż wystawy odbędzie się 21 listopada o godzinie 18:00

Anna Perek-Sobierajska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Uzyskała dyplom  z wyróżnieniem na dwóch kierunkach: Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce, a także Wzornictwa Przemysłowego. W tym czasie uzyskała również kwalifikacje pedagogiczne do prowadzenia zajęć edukacyjnych w szkołach i placówkach kształcenia artystycznego. Po ukończeniu studiów przez siedem lat związana była z Akademią Sztuk Pięknych jako asystentka w Pracowni Malarstwa prof. Jana Gawrona, a później prof. Marka Jakuszewskiego. W tym czasie współpracowała z niemiecką firmą meblową, a także pracowała jako projektant wnętrz, zajmowała się też grafiką reklamową. Od 2011 roku związana jest  z Artystycznym Przedszkolem św. Cecyli w Kicinie, gdzie prowadzi autorskie zajęcia plastyczne dla dzieci, jako Cioteczka Kredeczka. W wirtualnym świecie funkcjonuje jako Kreatywna Karuzela. Od wielu lat współpracuje ze szkołami i instytucjami na terenie Gminy Czerwonak, okolic Poznania i Gdańska, propagując idee związane ze sztuką wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Na stałe jako projektant współpracuje ze studiem Projekt Meble z Gdańska.  Laureatka wielu konkursów z zakresu projektowania mebla i grafiki. Jej prace prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest wszechstronną artystką pracującą w różnych mediach – maluje, rysuje, zajmuje się rzeźbą, ceramiką, grafiką reklamową, tworzy biżuterię.

Poruszając się w świecie pejzażu, który jest nieodłącznym elementem jej życia, nadaje tytuły, które wywołują skojarzenia, przywołują wspomnienia. Artystka lubi tworzyć obrazy z którymi chce się przebywać dłużej, wywołując w nas refleksje, tęsknoty. To są jej odczucia, wspomnienia, które w pewnym momencie zostają uzupełnione przez idee, emocje oglądającego. Nie próbuje rekonstruować rzeczywistości ani jej komentować. Swoją twórczość traktuje raczej jak intymny pamiętnik złożoności i różnorodności natury ludzkiej i otaczającej nas rzeczywistości, do którego widz może dopisać swoją opowieść. W swoich pracach stara się uchwycić niezwykłość, zjawiskowość, piękno otaczającego świata i człowieka.

Wystawa będzie można oglądać do 10 grudnia.

(Informacja pochodzi od organizatora)

Redaktor: Weronika Frąckowiak
Opublikowano: 21 listopada 2017