Piosenki Przedszkolaków

Czas: 10:00

Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

Finał Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza na finał Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków, który odbędzie się 10 czerwca w godzinach od 10:00 do 15:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz na terenie przyległym. W tym roku będzie on wyjątkowy, ponieważ oprócz występów finalistów – śpiewających przedszkolaków z całej Wielkopolski, także najmłodsi mieszkańcy Gminy zostaną zaproszeni do udziału w ciekawych warsztatach zarówno artystycznych jak i ruchowych. Nie zabraknie nawet dyskoteki! Chcemy, aby ten dzień stał się dniem fantastycznej, dziecięcej zabawy.

Przewodniczącym Jury będzie w tym roku Kuba Badach – muzyk, kompozytor i wokalista, a także aranżer i producent muzyczny. Dwukrotny zdobywca Fryderyka – nagrody polskiego przemysłu fonograficznego, przez wiele lat związany z zespołem Poluzjanci. On także obiecał zaprezentować się w kilku utworach.

Dla tych, którzy od niedawna są mieszkańcami Gminy Czerwonak przydatną będzie informacja, że Festiwal istnieje od 1995 roku i jest jedną z największych w Polsce imprez adresowanych do przedszkolaków. W swoim zamierzeniu opiera się na utworach napisanych z myślą o dzieciach – ich możliwościach wykonawczych, zainteresowaniach i chęci do zabawy. Festiwalowi nie towarzyszy więc żadna promocja laureatów, nie kreujemy kariery wokalnej dzieci, ale rozdajemy nagrody i oczekujemy radości ze strony wszystkich uczestników, czy to śpiewających, czy to rodziców i opiekunów, bądź zupełnie przypadkowej publiczności. Mamy również nadzieję, że dla większości uczestników nie będzie to ostatnia przygoda z muzyką, a odkryty talent zostanie otoczony odpowiednią opieką.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców z pociechami !!! Wstęp na imprezę jest wolny !!!

[Informacja z GOK Sokół]

Redaktor: Weronika Frąckowiak