Pokazy pracowni

Czas: 18:00

Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

Pokazy na zakończenie sezonu Pracowni Plastycznej i Teatralnej

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza 12 czerwca o godzinie 18:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na pokazy związane z zakończeniem sezonu. Rozpoczniemy spektaklem dziecięcej grupy teatralnej działającej pod okiem pani Katarzyny Jurczyńskiej. Spektakl to inscenizacja japońskiej legendy napisanej przez Asaya Fujita. Jest to historia niewidomej dziewczyny o imieniu Yuki, w której zakochuje się diabeł. Okazuje się, że wykluczenie ze społeczności zarówno niewidomej dziewczyny jak i pechowego diabła mocno ich do siebie zbliża. Oboje zakochują się w sobie, ale czy to możliwe, aby ktokolwiek pokochał diabła?  Impulsem do podjętego tematu była zabawa w berka – diabełka i japońska przygoda, w trakcie której uczestnicy zajęć tworzyli ludowy teatrzyk kamishibai, poznawali zwyczaje i kulturę Japonii.

Po spektaklu zapraszamy na wernisaż wystawy pracowni plastycznych, które działają w Ośrodku.

[Informacja z GOK Sokół]

Redaktor: Weronika Frąckowiak