Wystawa K. Kudełki

zdjęcie obrazu przedstawiającego koła zębate
Wystawa K. Kudełki

Kategoria: Kultura i sztuka

Data: 05 lut 2019 - 26 lut 2019

Czas: Całodniowe

Miejsce: Galeria Rotunda w Tarnowie Podgórnym

Wystawa malarstwa Katarzyny Kudełki “Tryby czasu”

Od 5 do 26 lutego w Galerii w Rotundzie w Tarnowie Podgórnym będzie można obejrzeć wystawę malarstwa Katarzyny Kudełki zatytułowaną “Tryby czasu”. Tak opisuje ją autorka: “Skanseny to miejsca, które szczególnie skłaniają do refleksji na temat mijającego czasu. Podobne odczucia budzą stare przedmioty, kiedyś bliskie sercu ich dawnych właścicieli, którzy je wykonali czy posiadali; mury, które „pamiętają” niezwykłe historie, wydarzenia i ludzi należących już do przeszłości. Ów miejsca oraz przedmioty postanowiłam „ożywić”, zaprezentować w nowych formach, dlatego stały się tematem moich obrazów. Ściany byłego Domu Kultury w Słońsku, naczynia kuchenne CEPiR w Mniszkach, czy fragmenty starych lokomotyw z Wolsztyna przedstawione na moich obrazach, to tylko część stworzonych przeze mnie prac jakie pragnę zaprezentować w Gminnym Ośrodku Kultury „Sezam” w Tarnowie Podgórnym”.

Katarzyna Kudełka jest absolwentką: Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Nowym Tomyślu, Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu oraz ASP w Poznaniu. Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej w Chmielinku jako nauczyciel, dlatego twórczością zajmuje się w wolnych chwilach. Jej prace cechuje ekspresja, mocny kolor, wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne oraz dekoracyjne malarstwo w tematyce m.in. aktu, pejzażu, martwej natury. Podejmuje próby malowania farbami olejnymi, akrylowymi oraz pastelami. Zajmuje się także tworzeniem biżuterii. Uczestniczyła w wielu plenerach międzynarodowych oraz wystawach poplenerowych. Prezentowała swoją twórczość na kilkunastu wystawach indywidualnych. Zajmując się sztuką amatorsko ciągle jest na etapie poszukiwania środków wyrazu i doskonalenia warsztatu artystycznego. W większości jej prace powstają spontanicznie zainspirowane literaturą, filmami, otaczającą przyrodą, architekturą. Twórczość artystki znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Mieszka oraz pracuje artystycznie w Nowym Tomyślu.

Opublikowano: 5 lutego 2019