Wystawa pudełek

Czas: 18:00

Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

Wystawa pudełek po zapałkach

6 marca o godzinie 18:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbędzie się wernisaż wystawy Aleksandry Ziętek, którą przygotowuje Gminny Ośrodek Kultury Sokół.

Pani Aleksandra  ” Oleńka” ur.12.01.1928r  – zm. 4.11.2016r. Była szóstym , z  jedenaściorga, dzieckiem Wiktorii i Romana Kortów. Rodzina Kortów, w latach dwudziestych ubiegłego wieku, osiedliła się w Czerwonaku  na tzw. “górce ” w ówczesnym Czerwonczynie, obecnie ul. Zielona i wrosła w jego krajobraz. Tak trwa do dzisiaj. Kolejne pokolenia – następcy małżonków Romana i Wiktorii Kortów — nadal zamieszkują w Czerwonaku lub jego okolice.

Aleksandra Ziętek była osobą pracowitą, radosną i pełną pasji, a największą Jej pasją było kolekcjonowanie pudełek z zapałkami z różnych stron świata. Swoją ” namiętnością” zarażała innych otrzymując drobne prezenty w postaci pudełek zapałek. Zebrana kolekcja jest efektem Jej długotrwałej i pięknej pasji. Niech wystawa ta będzie ukłonem w stronę Kolekcjonerki dla Jej  upamiętnienia.

[GOK Sokół]

Redaktor: Weronika Frąckowiak