Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Fajfer nie miał sobie równych

15-letni Wojciech Fajfer wygrał IX rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski w mini żużlu, która 12 sierpnia odbyła się na torze w Gdańsku. Zawodnik Just Fun GUKS Speedway Wawrów, mieszkający na co dzień w Borkowicach w gminie Mosina, nie miał sobie równych w tym turnieju. Wygrał wszystkie pięć wyścigów i z kompletem punktów stanął na najwyższym stopniu podium.

Drugie miejsce, z 13 oczkami na koncie, zajął Bartosz Tyburski z Wybrzeża Gdańsk. On też jest liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski. Jego przewaga na Wojtkiem Fajferem wynosi już jednak tylko trzy punkty. Trzynastą lokatę na torze w Gdańsku zajął Jacek Fajfer, młodszy brat zwycięzcy. W mini żużlu rywalizują dzieci w wieku od 10 do 15 lat, na motocyklach o pojemności 80-125 ccm.