Fajfer wicemistrzem Polski

Wojciech Fajfer został indywidualnym wicemistrzem Polski w mini żużlu. 14-letni zawodnik Just Fun GUKS Speedway Wawrów, mieszkający na co dzień w Borkowicach w gminie Mosina musiał uznać wyższość tylko Bartosza Tyburskiego z Gdańska. Rywal w całym cyklu turniejów finałowych zdobył zaledwie o dwa punkty więcej.

O końcowych wynikach mistrzostw zadecydowały ostatnie zawody, które odbyły się na mini torze w Toruniu. Tę imprezę wygrał Wiktor Przyjemski z Bydgoszczy, a drugi był właśnie Bartosz Tyburski. Obaj zawodnicy zdobyli po 14 punktów. Wojciech Fajfer był piąty z 12 oczkami na koncie. Jego młodszy o dwa lata brat Jacek zajął dwunastą lokatę.

W klasyfikacji generalnej młodszy z braci Fajferów został sklasyfikowany na siódmym miejscu. Obaj żużlowcy z Borkowic reprezentowali także barwy klubu z Wawrowa w Drużynowych Mistrzostwach Polski w mini żużlu. I to z powodzeniem, bo razem z  Kacprem Teską wywalczyli w Bydgoszczy brązowy medal.

Zdjęcia: Aga Trześniewska

Opublikowano: 24 września 2017