<< Wrz 2018 >>

Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Festiwal piosenki w Luboniu

„Autobiografia”, „Niewiele Ci mogę dać”, „Na co komu dziś”, „Jesteś lekiem na całe zło” czy „Idź precz” – to tylko niektóre piosenki, które można było usłyszeć podczas koncertu galowego Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu, który odbył się 7 października.

Z tymi popularnymi, ale także z tymi mniej znanymi tekstami Bogdana Olewicza, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów polskich piosenek zmierzyła się finałowa piętnastka uczestników festiwalu. Piosenki zabrzmiały w nowych aranżacjach przygotowanych przez poznańskiego kompozytora, aranżera i dyrygenta Macieja Szymańskiego.

Najlepiej z tym repertuarem poradziła sobie Roxana Tutaj (na zdjęciu), która wygrała główna nagrodę. Na festiwalowej scenie wystąpili także goście specjalni: Krystyna Prońko z zespołem oraz Andrzej Rybiński. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego.

W jury festiwalu zasiedli: Mieczysław Jurecki – wybitny polski basista, gitarzysta i kompozytor, Jarosław Bajew – kierownik Regionalnej Agencji Producenckiej TVP3 Poznań, dr ad. Anna Domżalska – wykładowca na kierunku Wokalistyka Jazzowo-Estradowa Gdańskiej Akademii Muzycznej, Rafał Sekulak – kierownik wokalny Festiwalu i Sławomir Bajew – Radio Poznań. Imprezę wsparł powiat poznański.

Autor: Joanna Michalska

Opublikowano: 7 października 2017