Festiwal Piosenki w Luboniu

festiwal polskiej piosenki w Luboniu

– Festiwal Polskiej Piosenki w Luboniu ukazał już piękno, ponadczasowość piosenek napisanych przez mistrzów Janusza Kondratowicza i Bogdana Olewicza – mówi Michał Kosiński dyrektor artystyczny wydarzenia. Słuchając bardzo zdolnych i właściwie już profesjonalnych młodych wokalistów można naprawdę usłyszeć, to co autorzy pięknego tekstu i melodii chcieli dać słuchaczowi. Cenne jest również poszukiwanie nowego brzmienia i częsta zmiana aranżu. Daje to powód do dobrej oceny wokalistów stających do konkursu – dodaje.

– Festiwal ma wiele nagród, wielu zacnych sponsorów ale myślę, że równie ważny jest jego klimat. W 2018 roku podtrzymamy piękną atmosferę, a to wszystko za sprawą kolejnego wielkiego z polskich autorów tekstów. Jacek Cygan – bo o nim mowa – będzie bohaterem odsłony kolejnego festiwalu. Ile i co napisał dla polskiej kultury? Ponad tysiąc piosenek, w większości wielkich przebojów. Jego teksty mają w swoich repertuarach Edyta Górniak, Ryszard Rynkowski, Kombi, Maryla Rodowicz, Seweryn Krajewski, Grażyna Łobaszewska – wylicza Michał Kosiński.

Koncert o Nagrodę Grand Prix pt. „Wznieś serce” odbędzie się 5 października, natomiast Koncert galowy „Wiara, nadzieja, miłość” 6 października o godz. 18:30 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kołłątaja 2 w Luboniu. Koncerty poprowadzą: Sławomir Bajew oraz gość specjalny festiwalu Jacek Cygan. Na festiwalowej scenie czeka nas wielka uczta muzyczna. Podczas koncertu galowego odbędzie się spektakl „Cygan w Polskim. Życie jest piosenką”. To ponadczasowe przeboje Jacka Cygana w wykonaniu samego autora oraz jego Gości Andrzeja Seweryna, Joanny Trzepiecińskiej oraz wielu artystów polskiej sceny.

W piątkowy wieczór spotkamy się z Markiem Gaszyńskim i będziemy świętować razem z Nim 60 lat służby dla muzyki. Na lubońskiej scenie usłyszymy Jego kilka znakomitych utworów w wykonaniu min. laureatów tego wydarzenia z poprzednich lat. W tym roku nowością na Festiwalu jest konkurs Pióro Poetów, do którego zaprosiliśmy wszystkich chcących zmierzyć się z napisaniem tekstu do melodii skomponowanej przez Mietka Jureckiego. Wygrał Adam Czech z piosenką „Tysiąc nowych szans”. Usłyszymy ją w sobotę w wykonaniu samego autora melodii oraz ubiegłorocznej zwyciężczyni Grand Prix Roxany Tutaj.

Uczestnictwo w koncertach jest bezpłatne, obowiązują wejściówki dostępne w Luboniu w: Urzędzie Miasta, Ośrodku Kultury, LOSiR i Bibliotece Miejskiej w godzinach działania wymienionych jednostek. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Starosty Poznańskiego. Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz dofinansowany ze środków Powiatu Poznańskiego.

Informacja prasowa

Opublikowano: 4 października 2018