Finał Grand Prix w Dopiewie

W miniony weekend, 13-14 lutego, w hali sportowej GOSiR Dopiewo, odbyły się trzecie, ostatnie turnieje XV Grand Prix w piłkę nożną Orlików i Żaków o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Honorowy patronat nad rozgrywkami Orlików objął Starosta Poznański Jan Grabkowski, natomiast nad Grand Prix Żaków Wójt Gminy Dopiewo Adrian Napierała.

W pierwszym dniu imprezy do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów z rocznika 2005 i młodszych. W finale spotkały się KKS Kalisz i Football Academy Leszno. O wygranej tych pierwszych zadecydowała dopiero seria rzutów karnych, bo w regulaminowym czasie był remis 1:1. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy UKS Concordia Murowana Goślina pokonując zespół z Dopiewa 3:2.

Tradycyjnie organizatorzy wytypowali najlepszego zawodnika w rywalizacji orlików. Został nim Franciszek Olszewski z Murowanej Gośliny, natomiast nagroda dla najlepszego bramkarza turnieju trafiła do Filipa Puśleckiego z Leszna. Królem strzelców został Karol Krysiewicz z Football Academy Leszno, który zdobył w sumie 20 bramek.

Złote medale XV Grand Prix Orlików wywalczyła drużyna Football Academy Leszno 2005, srebrne KKS Kalisz, a brązowe UKS Concordia Murowana Goślina. Nagrody dla wszystkich uczestników Turnieju Orlików ufundowało Starostwo Powiatowe oraz GOSiR Dopiewo. Dekoracji dokonali: przedstawiciel Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Błażej Czyżewski , Wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński oraz dyrektor GOSiR Dopiewo Marcin Napierała.

Kolejny dzień imprezy należał do rocznika 2007 i młodszych, czyli żaków. Młodzi piłkarze zaprezentowali  kibicom futbol na wysokim poziomie. Po raz trzeci na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna KKS 1922 Lechia Kostrzyn. Na drugim miejscu podium uplasowali się zawodnicy Football Academy Leszno, a na trzecim DAP Chrobry Gniezno.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Filip Tęgi z Leszna, natomiast najlepszym zawodnikiem Oliwier Kowalczewski z Gniezna. Najwięcej bramek w XV Grand Prix Żaków strzelił Igor Purol z DAP Chrobry Gniezno, który aż 32 razy trafił do siatki rywali.

W cały XV Grand Prix Żaków pierwsze miejsce przypadło KKS 1922 Lechia Kostrzyn, drugie DAP Chrobry Gniezno, a trzecie UKS Energetyk Junior Gryfino. Zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Wójta Gminy Dopiewo oraz GOSiR, a wręczyli je: Wójt Gminy Dopiewo Adrian Napierała, przedstawiciel WZPN Paweł Wojtala oraz Dyrektor GOSiR Dopiewo Marcin Napierała.

Klasyfikacja trzeciego turnieju Grand Prix Orlików
1. KKS Kalisz