Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Finisz prac przy ul. Gdyńskiej

Przebudowa ul. Gdyńskiej prowadzącej do Czerwonaka i poznańskiej spalarni dobiega końca. Kierowcy już teraz mogą korzystać z całej szerokości ulicy. Wybudowano także drogi rowerowe oraz chodniki. Gotowe jest już również oświetlenie oraz sygnalizacja świetlna. Cała inwestycja kosztowała 160 mln zł.

– Łącznie zbudowano około 5 kilometrów dróg, 7 kilometrów ścieżek rowerowych i 8 kilometrów chodników. Całość prac zostanie zakończona 29 listopada – powiedział Maciej Wudarski, wiceprezydent Poznania, który wraz ze starostą poznańskim Janem Grabkowskim spotkał się z dziennikarzami przy nowo otwartej ul. Gdyńskiej.

– Wierzę, że kolejny etap inwestycji, czyli wyjście w kierunku Czerwonaka i wjazdu do oczyszczalni ścieków zostaną zaprojektowane już w przyszłym roku – dodał starosta poznański. – Powiat ma pieniądze na projekt ul. Poznańskiej w głąb Koziegłów. Jego realizacja nastąpi zaraz po zatwierdzeniu tego projektu – poinformował Jan Grabkowski.

Fot. Waldemar Wylegalski (Głos Wielkopolski)

Opublikowano: 25 listopada 2016