Gazeta Wyborcza w Poznaniu ma 25 lat

logo Gazety Wyborczej

Gazeta Wyborcza Poznań, 20 listopada 2015

“Gazeta Wyborcza” w Poznaniu obchodziła 25. urodzin. Jubileusz świętowano w hali starego dworca PKP. Dlaczego zorganizowaliśmy nasze urodziny na zamkniętym starym dworcu? Czy to jakaś fanaberia, jak u 25-latka?

– To miejsce symboliczne, które pokazuje, że modernizacja nie zawsze idzie w takim kierunku, w którym byśmy chcieli. Mamy nadzieję, że to pierwsza i ostatnia nasza rocznica na tym dworcu i że już wkrótce zamiast naszej sceny będzie tu hol dworca, a zamiast stolików koktajlowych – pasażerowie w krótkich kolejkach do kas – mówi Marcin Wesołek, redaktor naczelny “Gazety Wyborczej” w Poznaniu.

W jubileuszu brali udział m.in. marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, starosta poznański Jan Grabkowski, senatorowie PO Jan Filip Libicki i Jadwiga Rotnicka. Jan Grabkowski podarował “Wyborczej” srebrny nóż do otwierania listów. – Żeby przychodziły do was same dobre wiadomości – życzył starosta poznański.

Podczas urodzin nagrodę Giganta od poznańskiej “Wyborczej” otrzymała założycielka i była prezes “Solarisa” Solange Olszewska. Gigant to nagroda za poznański styl pracy, za upór i zaangażowanie. Gazeta wręcza ją od 1993 roku politykom, działaczom społecznym, artystom.

Opublikowano: 21 listopada 2015