Nawigacja
Powiat Poznański
autobusowa linia
Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Multimedia Aktywność ProjektowaZapowiedzi Wydarzenia Relacje

Gminna liga tenisa stołowego

19.03.2017 KOMORNIKI , GMINNA AMATORSKA LIGA TENISA STOLOWEGO , TENIS STOLOWY ZAWODY
fot. Tomasz Kamiñski

W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach, zakończyła się 10. edycja Gminnej Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego, w której uczestniczyły drużyny z sześciu sołectw. Zespoły rozgrywały pojedynki od 14 listopada w świetlicach Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach oraz hali GOSiR przy ul. Jeziornej w Komornikach. Ostatnia 15. kolejka spotkań w hali przy ul. Polnej w Komornikach wyłoniła triumfatorów.

W klasyfikacji zespołowej najlepsza okazała się ekipa sołectwa Wiry. W składzie tej drużyny grali: Beata Kominiarczyk, Beata Nowak, Bernadeta Krzyżanowska, Roman Łyszczarz, Michał Misiewicz, Mateusz Kobyłka, Bogusław Papia, Zbyszek Grzechowiak, Andrzej Wietrzykowski oraz Jędrzej Nowak. Kolejne miejsca zajęły: Rosnówko, Komorniki, Łęczyca, Głuchowo i Chomęcice.

Podczas decydującego turnieju w Komornikach, rozegrano również turnieje deblistów, mikstów oraz turniej indywidualny. W rywalizacji deblistów najlepsi okazali się Mateusz Kobyłka i Michał Misiewicz (Wiry). Drugie miejsce zajęli Jacek Waskowski i Zbigniew Pawlak (Komorniki), a trzecie: Krzysztof Nowak i Dariusz Koziorowski (Rosnówko).

Z kolei w turnieju mikstów zwyciężyli Bernadeta Krzyżanowska (Wiry) i Jacek Waskowski (Komorniki). Drugą lokatę zajęli: Katarzyna Żurawska i Jan Maciołka (Łęczyca), a trzecią – Katarzyna Schmidt i Włodzimierz Heigelmann (Rosnówko). Emocji nie brakowało także w turniejach indywidualnych. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Żurawska (Łęczyca), przed Małgorzatą Marcinkowską (Komorniki) i Katarzyną Schmidt (Rosnówko).

Natomiast w turnieju mężczyzn najlepszy okazał się Jacek Waskowski (Komorniki), który wyprzedził Michała Misiewicza (Wiry) i Mateusza Kozaka (Rosnówko). Po udanej, jubileuszowej edycji Gminnej Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego, wszyscy uczestnicy rywalizacji umawiali się już na kolejna edycję rozgrywek, która zapewne rozpocznie się jesienią 2017 roku.

Zdjęcia: Tomasz Kamiński

Redaktor: Tomasz Sikorski
20 marca 2017