Goście z Ukrainy wygrali IPA’18

W dniach 23-26 sierpnia odbył się XX Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej IPA Poznań. Jest to impreza, która poprzez przyjacielską rywalizację integruje środowisko mundurowe. W tegorocznej edycji turnieju, który swoim patronatem honorowym objął m.in. starosta poznański Jan Grabkowski, udział wzięło 16 drużyn krajowych i zagranicznych. Do rozgrywek stanęli przedstawiciele Policji, Służby Więziennej, Straży Miejskiej, Kontrwywiadu Wojskowego, Żandarmerii i innych. Z gości zagranicznych udział wzięły reprezentacje IPA Chernichov z Ukrainy, IPA Bihor 3 Oradea z Rumunii oraz IPA Gyöngöys z Węgier.

Zespoły najpierw grały w grupach, a później osiem najlepszych ekip przystąpiło do fazy pucharowej. Tam najlepiej wypadli piłkarze z Ukrainy, którzy w finale 1:0, po golu z rzutu wolnego, pokonali gospodarzy turnieju, drużynę IPA Poznań. W starciu o trzecie miejsce Wydział Konwojowy KWP Poznań okazał się lepszy od KPP Jarocin Podsumowaniem jubileuszowego turnieju było wieczorne spotkanie przy grillu, podczas którego zostały wręczone puchary, medale oraz nagrody indywidualne. I tak, MVP imprezy został Petru Long z IPA Bihor, wyróżnienie dla najlepszego bramkarza trafiło do Macieja Lubczyńskiego z IPA Poznań, a najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Vladyslava Kunyka IPA Czernichov, który sześciokrotnie trafił do siatki rywali.

Wyniki turnieju
1. IPA Czernichov Ukraina / Akademia Narodowa Służby Penitencjarnej /