Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

IV liga: Derby na remis

Remis w derbach powiatu poznańskiego w Tarnowie Podgórnym oraz cenne wyjazdowe wygrane Unii Swarzędz i Kotwicy Kórnik – to w największym skrócie najważniejsze wydarzenia 5. kolejki wielkopolskiej grupy północnej piłkarskiej IV ligi.

Derby w Tarnowie Podgórnym były ciekawym i stojącym na niezłym poziomie widowiskiem. Prowadzenie w tym spotkaniu uzyskali gospodarze, ale nie udało im się dowieźć jednobramkowej przewagi do końcowego gwizdka sędziego, ponieważ kapitalnym strzałem z 25 metrów popisał się Jakub Smura. – Bramkarz nie miał szans – czytamy na stronie Gromu. Z przebiegu meczu remis jest zresztą sprawiedliwym wynikiem.

Komplet punktów w tej kolejce zdobyły za to Kotwica i Unia. Zespół z Kórnika wygrał na wyjeździe z Lubuszaninem Trzcianka, który uważany jest za jednego z głównych pretendentów do awansu. To spotkanie od początku układało się po myśli gości, którzy po golach Michała Stańczyka i Adama Rogowskiego wyszli na prowadzenie 2:0. W końcówce Lubuszanin miał przewagę, ale zdołał tylko zmniejszyć rozmiary porażki. – Niestety, ambitna gra w końcówce nie wystarczyła, aby zdobyć punkty w meczu z Kotwicą Kórnik – można przeczytać na stronie klubu z Trzcianki.

lubuKotwica wygrała w Trzciance (fot. Lubuszanin Trzcianka Facebook)

Cenne, wyjazdowe zwycięstwo odnieśli także piłkarze ze Swarzędza. Oni także wygrali 2:1, tyle tylko, że w Wągrowcu z tamtejszą Nielbą. – Był to mecz, w którym sprawdziło się piłkarskie przysłowie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Mieliśmy bowiem w tym spotkaniu troszkę szczęścia. Inna sprawa, że my sami temu szczęściu pomogliśmy – ocenił na stronie Unii drugi trener zespołu, Damian Ludwiczak. Gole dla „Dumy Swarzędza” zdobyli Tomasz Węcławek i Krzysztof Stępiński.

uniaUnia przywiozła trzy punkty z Wągrowca (fot. Irek Pindral Unia Swarzędz facebook)

W innych derbach powiatu poznańskiego Huragan Pobiedziska przegrał na własnym boisku 1:6 z GKS Dopiewo. Liderem grupy północnej jest Mieszko Gniezno, który rozgromił na własnym boisku GLKS Wysoka. Zespół z pierwszej stolicy Polski w tym sezonie jeszcze nie stracił punktów.

Wyniki 5. kolejki wielkopolskiej grupy północnej IV ligi
Mieszko Gniezno – GLKS Wysoka 5:0
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Grom Plewiska 1:1
Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz 1:2