IV liga: Derby z emocjami

W 9. kolejce grupy północnej wielkopolskiej IV ligi piłkarskiej odbyły się aż dwa spotkania derbowe. I oba były niesamowicie ciekawe. W derbach powiatu poznańskiego w Tarnowie Podgórnym miejscowa Tarnovia pokonała 3:2 Huragan Pobiedziska. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze i to oni po nieco ponad godzinie gry prowadzili już 3:0. Bramki dla Tarnovii zdobyli byli piłkarze poznańskiego Lecha: Błażej Telichowski oraz Zbigniew Zakrzewski. Ten pierwszy dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Były obrońca Kolejorza w tym sezonie wręcz imponuje skutecznością. – Idzie na króla strzelców – czytamy na stronie Tarnovii. W końcówce spotkania niżej notowany zespół z Pobiedzisk postawił wszystko na jedną kartą i o mało nie doprowadził do remisu. Bramki dla Huraganu strzelili Arkadiusz Powałowski i Paku Tshela. Ostatecznie mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem faworyta, który już w środę zagra zaległy mecz w Kórniku. Podopiecznych trenera Marcina Kikuta czekają zatem kolejne derby.

Kotwica w minioną sobotę też grała spotkanie derbowe, tyle tylko, że z Gromem Plewiska. W tym meczu emocji oraz bramek również nie brakowało. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale cztery kolejne gole strzelili goście. W końcówce zespół z Kórnika dołożył jeszcze jedno trafienie, ale to piłkarze Gromu cieszyli się z wygranej i trzech punktów na koncie. Dwie bramki w tym spotkaniu dla drużyny z Plewisk zdobył Krzysztof Piosik.

– W pierwszej połowie byłem w lekkim szoku widząc, co robimy na boisku. Od momentu, gdy straciliśmy bramkę na 0:2, to tak jakby zeszła z nas cała presja i w końcu zaczęliśmy grać w piłkę. W przerwie powiedzieliśmy sobie kilka mocnych słów i na drugą połowę wyszliśmy zdeterminowani by odrobić straty i wygrać mecz. Ta ułożyła nam się wyśmienicie, bo szybko strzeliliśmy trzy bramki. Pokazaliśmy charakter. Młodzi zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Gdyby nie ich wola walki i determinacja wynik byłby inny – ocenił strzelec dwóch goli na klubowej stronie.

W 9. kolejce przegrała natomiast Unia Swarzędz, która uległa 0:2 na wyjeździe Iskrze Szydłowo. – To był przeciętny mecz w naszym wykonaniu. Indywidualny błąd przesądził, że straciliśmy pierwszą bramkę, która rozsypała grę. Nie udało nam się tego wszystkiego poskładać  i powalczyć chociaż o remis – podsumował drugi szkoleniowiec Unii Damian Ludwiczak. Liderem grupy północnej jest Mieszko Gniezno, który tym razem nie grał bo Orły Pniewy… nie dojechały na mecz. Drugie miejsce zajmuje Tarnovia.

21685923_1667628166643346_984647586097042080_nW tygodniu Unia Swarzędz przegrała 1:2 z Mieszkiem Gniezno w  meczu Pucharu Polski. (fot. Unia Swarzędz facebook)