Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

IV liga: Unia na fali

Piłkarze Unii Swarzędz coraz lepiej sobie radzą w rozgrywkach grupy północnej wielkopolskiej IV ligi. W sobotę podopieczni trenera Jakuba Ostrowskiego jak najbardziej zasłużenie pokonali na własnym boisku 2:0 Spartę Obornicki. Ten mecz rozegrano już na zmodernizowanym Stadionie Miejskim. – Wróciliśmy na ten obiekt w najlepszym możliwym stylu – czytamy na stronie Unii. Bramki dla gospodarzy strzelili Filip Soboń oraz Marcin Nowicki.

Dzięki tej wygranej zespół ze Swarzędza awansował na trzecie miejsce w tabeli. Tuż za Unią są inne drużyny z powiatu poznańskiego, Kotwica Kórnik oraz Grom Plewiska. Ten drugi zespół, po bardzo zaciętym meczu wywiózł trzy punkty z Obornik. Kotwica natomiast wygrała 1:0 powiatowe derby w Dopiewie. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył, nie bez problemów zresztą, Adam Rogowski z rzutu karnego.

21270896_1646743948731768_6412246458333239012_nPiłkarze Unii wygrali trzech mecz z rzędu (fot. Unia Swarzędz facebook)

Liderem po 6. kolejkach grupy północnej jest Mieszko. Gnieźnianie tym razem rozbili na wyjeździe Wełną Skoki i cały czas mogą się pochwalić kompletem punktów na koncie. Bez porażki w obecnych rozgrywkach jest także Warta Międzychód. Obie te drużyny zmierzą się w najbliższą sobotę w Gnieźnie. Starcie lidera z wiceliderem będzie rzecz jasna hitem nadchodzącej kolejki.

Wyniki 6. kolejki wielkopolskiej grupy północnej IV ligi
GKS Dopiewo – Kotwica Kórnik 0:1