Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

IV liga: Unii zabrakło jakości

W świąteczny wtorek, 15 sierpnia odbyła się 3. kolejka grupy północnej wielkopolskiej IV ligi. Tym razem najwięcej emocji było na boiskach w Tarnowie Podgórnym oraz Gnieźnie. Do pierwszej stolicy Polski przyjechała Unia Swarzędz, która w poprzedniej serii spotkań wysoko wygrała w Łobżenicy. Niestety, w starciu z jednym z kandydatów do awansu podopieczni trenera Jakuba Ostrowskiego tak skuteczni już nie byli. Mieszko wygrał 3:0 i z kompletem punktów, razem z Wartą Międzychód, przewodzi tabeli.

Losy meczu w Gnieźnie rozstrzygnęły się w drugiej połowie, w której gospodarze strzelili wszystkie gole. Pierwszego zaraz po przerwie, z rzutu karnego. – Ta bramka wpłynęła na nas zdecydowanie negatywnie, a pozytywnie na rywali. Przy wyniku 0:3 próbowaliśmy jeszcze stworzyć jakieś sytuacje, ale nic nam z tego nie wychodziło. Zabrakło nam skuteczności i jakości w grze. Było także zbyt dużo indywidualnych błędów, które doprowadziły bezpośrednio do utraty bramek – ocenił po spotkaniu drugi trener Unii Damian Ludwiczak cytowany przez stronę klubu.

2Unia przegrała 0:3 w Gnieźnie (fot. Irek Pindral – Unia Swarzędz facebook)

W następnej kolejce zespół ze Swarzędza czeka równie trudne zadanie, ponieważ jedzie na mecz z Tarnovią, która w tym sezonie także myśli o awansie. Zespół z Tarnowa Podgórnego w tej serii spotkań ograł 4:2 Iskrę Szydłowo. Gole dla zespołu z powiatu poznańskiego strzelili Bartosz Ślusarski, Błażej Telichowski, Benjamin Bednarz i Zbigniew Zakrzewski. – Po dwóch rozegranych meczach nasz bilans to dwie wygrane i osiem strzelonych goli – cieszą się na stronie Tarnovii, która ma jeden mecz zaległy do rozegrania.

Sporo się działo również w Wągrowcu, gdzie Nielba zremisowała 2:2 z Kotwicą Kórnik. Goście remis uratowali w ostatniej minucie spotkania. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył Aleksander Giczel po dośrodkowaniu Patryka Bordycha. W innych meczach drużyn z powiatu poznańskiego, GKS Dopiewo przegrał 0:2 w Międzychodzie, Huragan Pobiedziska zremisował 1:1 na własnym boisku z Wełną Skoki, a Grom Plewiska podzielił się punktami z Pogonią Łobrzenica po bezbramkowym remisie na boisku rywala.