IV liga: Wielkie strzelanie

Ostre strzelanie – tak w skrócie można opisać to, co się działo w 11. kolejce grupy północnej piłkarskiej IV ligi wielkopolskiej. W siedmiu meczach padło aż 39 goli!

Najciekawiej w tej serii spotkań zapowiadały się derby powiatu poznańskiego w Swarzędzu, gdzie Unia podejmowała Grom Plewiska. Starcie dwóch czołowych drużyn w naszym regionie było jednak jednostronnym widowiskiem, bo gospodarze wygrali 4:0 i tym samym przerwali passę trzech spotkań bez zwycięstwa (fotorelacja z tego meczu poniżej).

Gole dla Unii strzelili Marcin Nowicki dwa, Mateusz Świergiel oraz Krzysztof Stępiński z rzutu karnego. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania. – W pierwszej odsłonie mieliśmy pięć klarownych sytuacji, ale żadnej nie udało nam się wykorzystać. Po zmianie stron z każdą minutą nasza gra wyglądała coraz lepiej – ocenił Marcin Nowicki. Warto jednak dodać, że goście także stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, ale skuteczność tego dnia nie była ich najmocniejszą stroną.

Jeszcze większe strzelanie urządzili sobie piłkarze Tarnovii Tarnovo Podgórne, którzy na własnym boisku rozgromili 6:0 ostatnią w tabeli Pogoń Łobżenicę. Teraz zespół prowadzony przez trenera Marcina Kikuta czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie, bowiem jego ekipę czeka wyjazdowe starcie w Gnieźnie z Mieszkiem. Konfrontacja lidera z wiceliderem będzie bez wątpienia największym szlagierem nie tylko 12. kolejki, ale całej rundy jesiennej.

Gnieźnianie w tym momencie mają komplet punktów na koncie. O sile tej drużyny w sobotę przekonali się piłkarze GKS Dopiewo. Zespół z powiatu poznańskiego przegrał w pierwszej stolicy Polski aż 1:8. A Mieszko grał w… osłabionym składzie. – Trzeba koniecznie odnotować, że sobotnia wygrana była 21. zwycięstwem z rzędu odniesionym przez biało-niebieskich w zmaganiach ligowych. A już w najbliższą sobotę, o godz. 15.00 wielki hit przy Strumykowej! Będzie się działo… – czytamy na stronie klubu z Gniezna.

Mecz na absolutnym IV-ligowym szczycie zapowiada się pasjonująco. W obu ekipach nie brakuje przecież piłkarzy, którzy mają w swoim piłkarskim cv występy na boiskach ekstraklasy. W Tarnovii są to byli gracze poznańskiego Lecha, Bartosz Ślusarski, Zbigniew Zakrzewski i Błażej Telichowski. W Mieszku w najwyższej klasie rozgrywkowej grali Adrian Bartkowiak, Marcin Trojanowski czy Tomasz Bzdęga. Oba zespoły prowadzą też ex zawodnicy Kolejorza, wspomniany już Marcin Kikut oraz Mariusz Bekas.