Jan Grabkowski po raz piąty starostą (22.11.2018)

epoznan logo

W środę odbyła się inauguracyjna sesja Rady Powiatu w Poznaniu, w kadencji 2018-2023. Podczas sesji Rady Powiatu w Poznaniu w pierwszej kolejności 29, z których 14 zasiada w radzie po raz pierwszy złożyło ślubowanie. Czternastu samorządowców to radni Kolacji Obywatelskiej, siedmiu jest z PiS-u, pięciu reprezentuje Stowarzyszenie Bezpartyjni, dwóch to członkowie Niezależnych dla Powiatu, jednego przedstawiciela ma PSL.

Starostą poznańskim po raz piąty z rzędu został Jan Grabkowski. O to stanowisko ubiegał się też Filip Żelazny. Ostatecznie, w tajnym głosowaniu, zdecydowaną przewagą 22 głosów zwyciężył Grabkowski. Starosta przez kolejne pięć lat w najbliższym gronie współpracować będzie z Tomaszem Łubińskim wicestarostą poznańskim oraz członkami Zarządu Piotrem Zalewskim i Antonim Kaliszem. Ten ostatni zastąpił Zygmunta Jeżewskiego, który po 6 latach zrezygnował z funkcji. Przewodniczącym Rady Powiatu został ponownie Piotr Burdajewicz. Przewodniczący Rady Powiatu w Poznaniu od środy ma dwóch zastępców: Pawła Ratajczaka oraz Jerzego Świerkowskiego.

Koalicja jaką stworzyliśmy daje nam szansę na rozwój przez kolejne 5 lat. Wszyscy, którzy przyjęli zaproszenie do współpracy są za dalszym tak dynamicznym rozwojem. Z pewnością nie będziemy zwalniać tempa. Zapewniam również, że w swojej pracy będę brał pod uwagę racjonalne wnioski oraz uwagi i tego oczekują w szczególności od opozycji. Dziękuję za oddane na mnie głosy – mówił po ogłoszeniu wyników Jan Grabkowski, starosta poznański.

epoznan.pl

Opublikowano: 22 listopada 2018