Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Jarmark Mikołajkowy

Coraz bliżej święta…, a przed świętami Mikołajki. Szkołę w Murowanej Goślinie, prowadzoną przez powiat poznański, zaproszono do udziału w Mikołajkowym Kiermaszu na osiedlu  „Zielone Wzgórza”, który odbył się 10 grudnia 2016 roku.

Na straganie Zespołu Szkół im.Gen.D.Chłapowskiego w Bolechowie królowały przede wszystkim  ozdoby świąteczne; wszystkie zachwycały misternym wykonaniem i pomysłowością. Te wykonane ręcznie, często unikatowe egzemplarze, przygotowała pani Grażyna Zawal i chętna do pomocy młodzież. Kusiły również wypieki domowej roboty dostarczone  przez rodziców i pierniki  wykonane  przez uczniów w szkolnej pracowni gastronomicznej. Te właśnie pierniki uznano za najsmaczniejsze i najładniejsze w zorganizowanym podczas kiermaszu konkursie. Nagrodą był parowar ufundowany przez organizatorów  – Spółdzielnię Mieszkaniową  „Zielone Wzgórza” w Murowanej Goślinie, oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie.

Choć zabrakło zimowej  scenerii, a z nieba zamiast białego puchu spadł deszcz, było bardzo klimatycznie. Organizatorzy przewidzieli różne występy i zabawy dla dzieci. Można było podziwiać tańce ludowe w wykonaniu naszych uczniów.

Autor: Violetta Pawlak

Redaktor: Administrator strony