Jeździmy z klasą – podsumowanie akcji

Druga edycja akcji „Jeździmy z klasą” przeszła do historii. Składały się na nią dwa eventy. Pierwszy odbył się na Placu Wolności w Poznaniu, a drugi w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab.

Na Placu Wolności przygotowano mnóstwo atrakcji: można było przećwiczyć prawidłowe ustawiania siedzeń i zagłówków w samochodzie, dowiedzieć  się, ile ważymy w czasie wypadku i jak panować nad pojazdem w sytuacjach trudnych. Można było na trzeźwo zobaczyć świat przez alkogogle.

Osoby z dziećmi miały okazję przećwiczyć fachowy montaż fotelików samochodowych.  Dzieci mogły też spróbować swych pierwszych kroków za kółkiem w miasteczku ruchu, poruszając się po nim w specjalnych pluszowych autkach.

Dla rowerzystów, we współpracy z Komenda Miejską Policji, przewidziano stanowiska znakowania rowerów. Mogli oni też zasięgnąć porad na temat ubioru i wyposażenia roweru. Dla wszystkich tego dnia odbyła się specjalna wspólna lekcja bezpieczeństwa i życzliwości na drogach inscenizowana flash mobem i zaakcentowana pysznym tortem.

Relację z akcji na placu Wolności obejrzało w wieczornym wydaniu Teleskopu w dniu 24 maja ponad 17 tysięcy widzów. Antenowa oprawa akcji zajmowała się problematyką związaną ze współdzieleniem dróg przez pieszych, rowerzystów, kierowców samochodów osobowych oraz ciężarowych. Z myślą o rowerzystach powstał też specjalny cykl audycji – „Poradnik rowerzysty”.

Zagadnienia związane z kulturą i bezpieczeństwem ruchu drogowego uzyskały wsparcie w 2-tygodniowym konkursie sms-owym, w których nagrodami były samochodowe foteliki dla dzieci, kursy doskonalenia techniki jazdy oraz zestawy gadżetów – niezbędnych elementów wyposażenia kierowcy. W konkursach wzięło udział 775 unikalnych użytkowników.

W Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab odbyły się natomiast warsztaty poświęcone bezpiecznemu podróżowaniu w modułach: prawidłowa pozycja za kierownicą, pakowanie bagaży, przewożenie rowerów, przygotowanie auta do podróży za granicą, sprawdzanie i uzyskiwanie prawidłowego ciśnienia, pierwsza pomoc.

Wszyscy odwiedzający Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab, którzy przyszli z naklejką „Jeździmy z klasą”, mieli bezpłatny wstęp do Centrum i mogli skorzystać z wszystkich jego atrakcji m.in.: symulatora dachowania, symulatora zderzeń, nauki poprawnego hamowania przy wykorzystaniu w pełni możliwości ABS oraz ćwiczenia ekonomicznej jazdy pod względem zużycia paliwa.

W ramach akcji „Jeździmy z klasą” rozdawaliśmy naklejki z logo tego wydarzenia. Każdy, kto umieścił nalepkę na swoim samochodzie, wpisał się do honorowego klubu jeżdżących z klasą i przyjął na siebie rodzaj szlachetnego zobowiązania.

W akcji brali udział: patron honorowy Powiat Poznański, patron merytoryczny Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz sponsor firma Aquanet S.A.

Więcej informacji na stronach internetowych www.radiomerkury.pl i www.powiat.poznan.pl.

Spot radiowy promujący akcję

Jezdzimy_2014_Autopromo

Spot radiowy promujący działania na Placu Wolności w Poznaniu

Jezdzimy_2014_Event_W3

Czołówka telewizyjna

Glos Wielkopolski – 9 czerwca 2014

jezdzimy_glos_9_czerwca_2014

Glos Wielkopolski – 6 czerwca 2014

jezdzimy_glos_6_czerwca_2014

Glos Wielkopolski – 2 czerwca 2014

jezdzimy_glos_2_czerwca_2014

Glos Wielkopolski – 30 maja 2014

jezdzimy_glos_30_maja_2014

Jeździmy z klasą: Pokazy, konkursy i tort na placu Wolności [ZDJĘCIA] – gloswielkopolski.pl – 26 maja 2014

Głos Wielkopolski – 26 maja 2014

jezdzimy_glos_26_maja_2014

Na drodze, na ścieżce, na chodniku – z klasą!  radiomerkury.pl – 26 maja 2014

Glos Wielkopolski – 22 maja 2014

jezdzimy_glos_22_maja_2014

Glos Wielkopolski – 19 maja 2014

jezdzimy_glos_19_maja_2014

Glos Wielkopolski – 15 maja 2014

jezdzimy_glos_19maja2014

Podzielmy się drogami – impreza na Placu Wolności w Poznaniu

Na Placu Wolności przeprowadzona została druga edycja akcji „Jeździmy z klasą”. Impreza połączona jest z debatą publiczną i ma na celu propagowanie życzliwych zachowań na drodze.

Trzygodzinnemu piknikowi, który odbył się w 24 maja na Placu Wolności przyświecało hasło „Podzielmy się drogami”. Już na jego początku rowerzyści wraz z grupą pieszych wzięli udział w spontanicznej akcji, tzw. flash mobie, pokazującym jak umiejętnie pogodzić obie grupy użytkowników dróg.

Potem wszyscy wzięli udział w zawodach w rzucaniu beretem do bagażnika samochodu. Były także konkursy z nagrodami w jak najwolniejszej jeździe rowerem i w biegu z fotelikami dziecięcymi w rękach. Nie brakowało także zabaw dla najmłodszych. Podzielono też specjalny tort, który miał być symbolem dzielenia się drogami.

– Każda taka akcja zwiększa szanse na poprawę sytuacji na polskich drogach – uważa Aleksander Kowalewicz, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu. W ramach akcji „Jeździmy z klasą” 7 czerwca odbędą się specjalne warsztaty – konkursy. Zostaną one zorganizowane we współpracy z Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab.

Organizatorem akcji jest Radio Merkury i Głos Wielkopolski, a patronat honorowy nad całym przedsięwzięciem objęło Starostwo Powiatowe.

O akcji można przeczytać też:

Reportaż telewizyjny podsumowujący akcję “Jeździmy z Klasą”
wyemitowany w TVP Poznań 11 czerwca 2014 roku
Powtórka 15 czerwca 2014 roku